Справа хмельницьких сепаратистів підійшла до фіналу. Сьогодні, 30 березня, у Хмельницькому міськрайонному суді Андрія Орєхова та Оксану Корецьку визнали винними та оголосили їм вирок – п’ять років позбавлення волі.
Вирок суддя Олександр Піндрак зачитував більше півгодини. Впродовж оголошення Орєхов і Корецька стояли до суду спиною. Увесь цей час підсудні ховались від камер за капюшонами курток.
Підсудним визнали винними за частиною 2 статті 110 ККУ "Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України" та присудили реальне покарання - 5 років позбавлення волі.
Судову залу обвинувачувані покинули самостійно, під варту їх не взяли. Суд залишив для них запобіжні заходи до набрання вироком чинності. Оксана Корецька знаходиться під домашнім арештом, адже виховує малолітню дитину, за Андрія Орєхова внесено заставу у розмірі 95 тисяч гривень.
Окрім цього, суд встановив обмеження: прибувати до суду за кожною вимогою, не відлучатися за межі Хмельницького, а також не змінювати місця проживання без дозволу суду.

За весь судовий процес, який тривав майже два роки, вони так і не визнали своєї провини. Мовляв, каятись їм немає у чому, адже газету вони не розповсюджували. Вже в коридорі обвинувачений почав обурюватись, що суд упереджений, а рішення не об’єктивне.
- Всі наші покази перекручені повністю. Жоден свідок не казав, що ми давали цю газету для розповсюдження, а для особистого ознайомлення. Всі експертизи були проведені з масовими порушеннями. А експерт лінгвістичної експертизи взагалі не має філологічної освіти, - говорить Андрій Орєхов. Прокурор і слідчий спочатку пред’явили нам обвинувачення, не маючи ніяких експертиз і подали справу до суду, а вже потім через 4 місяці отримали експертизу. Це порушення конвенції прав людини. Суд оголосив вирок, в якому статі КПК «не впопад» йдуть. Ми не розповсюджували цю газету. Це був початок червня 2014 року, тоді ще навіть було незрозуміло, що це таке. Всі ще з прапорами бігали, одні Євросоюзу, інші – Росії.
Обвинувачувані запевняють, що повністю оскаржуватимуть рішення суду та вже готують апеляцію. На це в них є 30 днів. Більше того – обіцяють добиватись свого і звертатись у відповідні інстанції далі.
Прокуратура ж апеляцію подавати не буде. Адже державне обвинувачення вважає, що вину підсудних було доведено і їм було обране покарання у межах санкції вказаної статті.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.