Осінь - найкраща пора для кишенькових злодіїв
У автобусі маршруту 21 виявили серію дрібних кишенькових крадіжок
Журналіст vsim.ua підготувала добірку порад, як уникнути цієї неприємності
Дрібні крадіжки у громадському транспорті - далеко не новина серед жителів великих міст. Хмельницький - не виняток. Вкрасти цінні речі у тролейбусі чи маршрутці стає дуже просто, коли люди тиснуться один до одного в годину-пік. Саме в цей період активізуються усі кишенькові злодії, бажаючи заволодіти чужим майном.
Хоч і тисняви в громадському транспорті через карантинні обмеження зараз менше, але крадіжки все ж є. Зокрема, журналісту vsim.ua стало відомо про декілька таких випадків в автобусах №21. Причому, усі постраждалі вказують саме на червоний автобус, який їде за даним маршрутом.
Постраждала Каріна розповідає, що взагалі не помітила, як хтось торкнувся її сумки.
Уявіть собі автобус о 7:45. В цей час транспорт нагадує кільку в консервній банці. Всі штовхаються, б’ються ліктями, просять пропустити, кондуктор забирає гроші за проїзд. У такій штовханині важко зрозуміти, що хтось поліз у твою сумку.
Також дівчина розповідає, що на її прохання розмістити оголошення у хмельницьких інстаграм-пабліках ніхто не відгукнувся.
Ось так у нас хочуть допомогти хмельничанам, - розповідає дівчина. - Я звернулась до хмельницької блогерки, вона розмістила моє оголошення собі у сторіс.
Після оголошення у сторіс почали приходити і інші історії.
Користувачка мережі Інстаграм прокоментувала:
Ви не повірите, але 2 тижні тому у мене також витягли гаманець, і також у 21 автобусі! Всі люди дивилися на мене, але ніхто навіть словом не обмовився, що в мене крадуть мої ж речі. Після того, як я написала оголошення, мені написав чоловік, що у його жінки також витягли гаманець, у тому ж червоному 21 автобусі.
Старший інспектор сектору моніторингу Хмельницького відділу поліції, старший капітан Людмила Берестовська розповідає, що у порівнянні з минулим роком кількість кишенькових крадіжок у громадському транспорті зменшилась.
Завдяки профілактичній роботі серед населення та поширення порад та рекомендацій, як вберегти себе від кишенькових крадіжок, хмельничани стали більш обережними та свідомими.
Однак водночас Людмила застерігає:
З настанням холодів кишенькові крадіжки частішають. Люди одягають тепліший одяг, куртки і пальта, стають більш неповороткими і через верхній одяг не помічають, як стають жертвами злодіїв.
Кількість випадків по місту більша, ніж та, яку назвали у поліції. Річ у тому, що не всі жертви кишенькових злодіїв звертають до правоохоронців. Одні думають, що це не допоможе, змирившись із втратою. Інші надіються на силу соцмереж, через які сподіваються повернути хоча б втрачені документи. Так зокрема зробили ті, у кого вкрали речі в автобусі №21.
Довідково: відповідальність за скоєння дрібної крадіжки передбачена ч. 1 та ч. 2 ст. 185 Крадіжка Кримінального кодексу України.
Таємне викрадення чужого майна (крадіжка) - карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходу громадян або виправним роботами на строк до двох років, або позбавлення волі на строк до трьох років
Крадіжка, вчинена повторно або за попередньою змовою групи осіб, - карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.
Аби з вами не сталось подібної неприємності, журналіст vsim.ua підготувала декілька порад, як не стати жертвою кишенькових злодіїв.
А ви ставали жертвами кишенькових крадіжок у громадському транспорті?
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Наталія Чуловська
Ігор Весна reply Наталія Чуловська
Валерій Уваров