На Хмельниччині незаконно торгували зброєю. Організатор «бізнесу» – правоохоронець

На Хмельниччині незаконно торгували зброєю. Організатор «бізнесу» – правоохоронець
  • За даними слідства, правоохоронець з Донеччини налагодив придбання зброї, а його товариш з Хмельниччини займався продажем.

Поліцейські Хмельниччини, спільно з працівниками Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань, викрили канал незаконного продажу вогнепальної зброї, яка мала перебувати на фронті. У результаті операції було затримано осіб, які причетні до злочину.

Про це повідомила поліція Хмельницької області.

За інформацією правоохоронців, підозрюваними є двоє чоловіків — один родом із Донеччини, інший з Хмельниччини. У квітні 2024 року вони організували нелегальну схему придбання та перепродажу вогнепальної зброї через мережу Інтернет. Ціна за одну одиницю зброї була різною — від 50 до 120 тисяч гривень. Все залежало від типу. Її продавали без будь-яких дозволів.

Відео дня

«Один зі зловмисників використовував свої зв’язки, щоб незаконно отримувати вогнепальну зброю, а його спільник займався логістикою — відправкою замовлень покупцям», — розповіли в поліції.

Щодо зв’язків: у Державному бюро розслідувань пояснили, що один із фігурантів, чоловік з Донеччини, — правоохоронець із міста Покровськ. За даними слідства, посадовець використовував службові зв’язки, через які йому вдавалося нелегально отримувати зброю. В основному він діставав трофейну зброю радянського зразка, тобто ту, що була знайдена або вилучена під час бойових дій. Згодом він виставляв її на продаж в Інтернеті. Його спільник з Хмельниччини забезпечував зберігання, транспортування та передачу зброї покупцям.

Під час обшуків у помешканнях та автотранспорті фігурантів було виявлено й вилучено значну кількість "товару". Зокрема, автомат, пістолет, п’ять ручних гранат, вісім магазинів до автоматичної зброї, а також майже дві тисячі набоїв різних калібрів. За попередніми даними, більшість вилученої зброї є трофейною, проте частина належить Збройним Силам України.

Наразі обом чоловікам оголошено про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України — незаконне придбання, зберігання і збут вогнепальної зброї, вчинене за попередньою змовою групою осіб. Суд обрав їм запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави.

Читайте також: Жителю Хмельниччини сусід кинув гранату у вікно – вона вибухнула

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (7)
  • Степан Томашевський
    Все так як в Україні..
  • Віталій Українець
    На першому фото АR-15 МОД.Wudoo 16'' .

    Робиш дозвіл на придбання і купляеш в мисливському магазині за 51 000грн+4магазина в подарок+мін.каліматор.

    Або їдеш на фронт в бою добуваеш зброю і ніхто не має права в тебе її відібрати -пожиттево володій!
  • Леонід Громишин
    Напевно вже пора вогнепальну зброю дозволити купувати усім психічно здоровим  громадянам  віком від 18 років, і не буде проблем з нелегальними продажами і поменшає крадіжок автоматів у військових частинах.

    А то дозволено  травмати, газові пістолети,  це ж несерйозно , ну ще карабін мисливський дозволяють, а буде в кожній хаті автомат Калашнікова то і злочинців на вулицях поменшає, і дисципліна у поведінці між громадянами буде , бо повибігають на світлофорах водії  і якимись деревяними патичками махають, тож не серйозно, а так Калашмат і дисципліна буде.
    Микола Марковський reply Леонід Громишин
    Тут перш за все влада боїться озброювати народ.
    Леонід Громишин reply Микола Марковський
    100% , і ще Влада думає а нащо тим пересічним громадянам бойова зброя,  Он наші мужні  жінки  на початку війни в 22 році з балконів дрони збивали закрутками з помідорами , всі ж пам'ятають як в  єдиних новиних про це говорили, то нехай більше закруток собі крутять з кабачками, огірками..
    Леонід Громишин reply Леонід Громишин
  • Галина Лиса
    ТО ПРОСЯТЬ ЗБРОЮ ,А АІН ТУРГУВАВ??
    ОЦЕ ЦИРК ПРОДОВЖУЄТЬСЯ..

keyboard_arrow_up