Обіцяли подвоїти перекази в TikTok: у Хмельницькому викрили «офіс» шахраїв

Обіцяли подвоїти перекази в TikTok: у Хмельницькому викрили «офіс» шахраїв
  • Молодики вели прямі ефіри у соцмережі.
  • Там вони просили в глядачів перераховувати кошти та обіцяли подвоїти або потроїти суму.

Правоохоронці Хмельниччини викрили міжрегіональну організовану злочинну групу, яка обдурювала громадян за допомогою фейкових онлайн-трансляцій.

До складу угруповання входили молодики віком 20–25 років. Вони орендували приміщення у Хмельницькому, обладнали його необхідною комп'ютерною технікою, а для виведення коштів використовували банківські картки «дропів».

Про це повідомили в Нацполіції області.

Схема полягала в тому, що зловмисники запускали в соцмережі «TikTok» LIVE-трансляції. Глядачам обіцяли подвоїти або потроїти будь-яку суму, яку ті перерахують. Потерпілих координували через Telegram-канали та показували їм підроблені скріншоти з мобільного банкінгу для імітації реальних виплат. Люди переказували від 2 до 50 тисяч гривень. Звісно, одразу після отримання грошей шахраї блокували своїх жертв.

Правоохоронці провели 12 обшуків у Хмельницькому, Києві та на Миколаївщині. Під час слідчих дій вилучили комп'ютери, телефони, SIM- та банківські картки, а також автівки, якими користувалися фігуранти.

Наразі чотирьом учасникам схеми вже оголошено підозри за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство). Їм загрожує до 8 років позбавлення волі. Поліція продовжує розслідування, аби встановити всіх причетних та повне коло ошуканих громадян.

Читайте також: На Хмельниччині чоловік купував електростанцію і натрапив на шахраїв

Додайте Всім.юа до вибраних джерел у Google

keyboard_arrow_up