Оскарження рішень ВЛК: підбірка справ з Хмельницького

Оскарження рішень ВЛК: підбірка справ з Хмельницького
  • У реєстрах є чимало справ, пов’язаних із оскарженням рішень ВЛК. 

  • І цивільні, і військовослужбовці не погоджувалися із придатністю до служби. 

  • Підготували для вас підбірку з оглядом на такі справи та висновками суду.

Застосовували силу та погрози 

В Хмельницькому окружному адміністративному суді розглядали справу за позовом чоловіка, який вимагав скасувати рішення військово-лікарської комісії від 30 січня 2024-го, згідно із яким його визнали придатним до військової служби. Згідно із матеріалами, того дня позивача зупинили представники ТЦК та СП на залізничному вокзалі й, як йдеться у заяві, при застосуванні сили та погроз, його погрузили до мікроавтобуса, привезли до районного ТЦК та СП й змусили проходити ВЛК. Чоловік стверджує, що йому не провели належний медичний огляд, а саме: не було досліджено біохімічний аналіз крові, не визначали рівень глюкози в крові, вміст білірубіну, АЛТ, загального білка, не проводилося дослідження сечі. За словами позивача йому погрожували і змусили підписати документи про проходження медичного огляду.  

Позивач зазначив: із 2009-го року хворіє на епілепсію криптогенну з помірними змінами особистості, з частими білатеральними тоніко-клонічними припадками. Тому є підтвердження, зокрема епікризом з медичної карти стаціонарного хворого у 2020 і 2024 роках. Однак члени ВЛК не взяли це до уваги. 

Згідно із рішенням суду суду від 6 серпня 2024-го було відмовлено у розгляді даної справи. Рішення аргументують тим, що суд не вправі давати оцінку рішенням ВЛК, цим має займатися центральна військово-лікарська комісія, до якої позивач не звертався з вимогою провести повторний медогляд. 

Відео дня

Визнали придатним військового після поранень 

У рішенні Хмельницького окружного адміністративного суду від 6 липня 2024-го йдеться про позовну заяву від чоловіка, який вимагав скасувати довідку гарнізонної ВЛК при військовій частині про придатність ним до військової служби, а також просить призначити повторне медичне обстеження. 

Згідно із матеріалами, позивач отримав низку травм  під час виконання завдань в зоні проведення бойових дій, а саме у березні 2023, а також січні та квітні 2024-го. Згідно із висновками ВЛК у чоловіка встановлена: 

  • двобічна хронічна приглухуватість;
  • зміцнілий післяопераційний рубець верхньої третини правого плеча, внаслідок вогнепального осколкового сліпого поранення; 
  • вогнепальне осколкове сліпе поранення лівого передпліччя, лівого плеча, обличчя, лікованого оперативно: первинна хірургічна обробка ран, у вигляді зміцнілих рубців, наявності сторонніх тіл, без порушення функцій.

В усіх випадках ВЛК визнавали чоловіка придатним до подальшого проходження військової служби. Однак, згідно із заявою позивача, комісія не врахувала амбліопію слабкого ступеня обох очей, а також не взяла до уваги довідку від психіатра, у якій зазначено, що він потребує стаціонарного лікування. 

В свою чергу відповідач подав клопотання до суду відізвати дане звернення. У заяві зазначив: під час проходження ВЛК військовослужбовець не скаржився на психіатричні розлади. Разом з тим, лікар-психіатр 26 березня 2024 року надав пояснення, у яких зазначив, що 14 березня 2024 року до нього звернувся за консультацією громадянин й на момент огляду він стаціонарного лікування не потребував, про що було здійснено відповідний запис та призначено амбулаторне лікування. У рішенні суду зазначено наступне: 

– Ознайомившись із вище зазначеною ксерокопією огляду, яка міститься в електронному кабінеті військової частини, лікар повідомив, що у фразі «стаціонарного лікування не потребує» слово «не» виправлено на слово «він». 

Враховуючи це військова частина звернулася до поліції із заявою що вчинення кримінального правопорушення за фактом підробки запису в медичній картці амбулаторного хворого, яка безпосередньо знаходиться у позивача. 

В результаті суд відхилив позовні вимоги. 

Не врахували усі наявні захворювання 

Солдат 1995 року народження звернувся до Хмельницького окружного суду із позовом щодо визнання та скасування рішення ВЛК військової частини щодо його придатності до військової служби. Згідно із матеріалами чоловіка мобілізували у травні 2023-го. 

У жовтні 2023 року рішенням ВЛК його признали придатним до служби в десантно-штурмових військах. Позивач зазначає: військово-лікарська комісія не прийняла до уваги до його захворювання: дегенеративно-дистрофічне захворювання хребта з проявами остеохондрозу в поперековому відділі хребта, грижею міжхребцевого диску, протрузією міжхребцевого диску без порушення опорно-рухової функції хребта, больовий синдром. 

Суд не задовольнив позовну вимогу солдата. Аргументували це тим, що чоловік не надав доказів, що проходження комісії відбувалися з порушеннями, а також, що не були прийняті до уваги медичні документи про захворювання.

Апелював вироком іншого суду 

У червні Хмельницький окружний адміністративний суд відхилив ще одну позовну заяву щодо визнання недійсними результати проходження ВЛК військовозобов’язаним. Згідно із матеріалами суду у вересні 2023-го чоловік пройшов військово-лікарську комісію й був визнаний придатним до служби у ЗСУ. В свою чергу позивач вважає, що процедура проходження медкомісії була порушена, також її члени не врахували довідки, які були надані від інших незалежних медичних установ щодо стану здоров’я військовозобов’язаного. 

Заразом позивач аргументуючи свої вимоги, посилається на рішення Зіньківського районного суду у Полтавській області, у якому йдеться про те, що на законодавчому рівні в Україні не оголошена війна з рф. Зазначив: Кабінет міністрів України зареєстрований, як юридична особа й належить іноземній приватній компанії. Міністерство оборони, заявляв позивач, теж є приватною установою відповідно, на думку чоловіка, відповідачі не мають права займатися комплектацією Збройних Сил України. 

У своєму рішенні Хмельницький окружний адміністративний суд зазначив, що дані твердження є надуманими, необґрунтованими та не підтверджуються жодними правовими нормами чинного законодавства. Врешті позовну заяву було відхилено. 

Читайте також: 

Фіктивна інвалідність за 10 000 доларів: ексвійськового з Хмельниччини викрили на хабарництві

На Хмельниччині засудили співробітника ТЦК, який безпідставно знімав з військового обліку чоловіків

Надбавки до пенсій та штрафи від ТЦК: головні новації серпня

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (3)
  • Читач90

    Все правильно - нехай ідуть воюють. Хто піде воювати - судді?
  • Poppy seed

    Все, що треба знати про правосуддя в Україні.
  • Андрій

    То хто недавно заікався про "праведність" судів?.....

keyboard_arrow_up