Реєстр корупціонерів: хто з Хмельниччини потрапив до нього та за які злочини

Реєстр корупціонерів: хто з Хмельниччини потрапив до нього та за які злочини
  • Станом на 11 жовтня в реєстрі корупціонерів 820 осіб з Хмельниччини. 

  • 82 з них внесли протягом майже 10 місяців поточного року. 

  • Розповідаємо, хто з подолян і за які злочини потрапив до реєстру.

Реєстр корупціонерів України поповнили жителі Хмельниччині. З моменту заснування системи наразі там перебуває 820 мешканців Хмельницької області. 82 з них внесли до реєстру з початку поточного року – тобто майже за 10 місяців. Проти половини – розпочаті кримінальні провадження. Розповідаємо, хто з подолян потрапив до списку, за які проступки та яке покарання їм винесли.  

Примітка: у матеріалі зазначені особи, проти яких були розпочаті саме кримінальні провадження та у 2024-му суд виніс їм вироки.

Відео дня

Брали хабарі та привласнювали кошти 

Броніч В'ячеслав Казимирович

В липні 2022-го чоловіка призначили на посаду командира зенітного артилерійського взводу батальйону охорони в одній з військових частин на Хмельниччині. Згідно із вироком Шепетівського районного суду, на початку грудня 2023-го зловмисник став вимагати від військовослужбовця із тієї ж військової частини 16 тисяч гривень. За ці кошти він обіцяв не вживати заходів щодо проведення службового розслідування за фактом розтрати паливно-мастильних матеріалів та пошкодження автомобіля ГАЗ-66. 

Військовослужбовцю присудили штраф у розмірі 68 000 гривень з позбавленням права обіймати командні посади у військових підрозділах Збройних Сил України строком на 3 роки.

Кулай Олександр Якович

Раніше корупціонер працював лікарем дерматовенерологом в КНП «Ярмолинецька багатопрофільна лікарня» та був членом ВЛК. 

У жовтні 2023-го медик вимагав від військовозобов’язаного гроші за оформлення йому довідки ВЛК про обмежену придатність. Свої «послуги» оцінив у 1 500 доларів, що на той момент, відповідно до курсу Нацбанку України, становило майже 55 000 гривень. 

Чоловіку присудили штраф 68 000 гривень та відсторонили від роботи у ВЛК на один рік. 

Кривий Ярослав Володимирович

Чоловік, обіймаючи посаду інспектора відділу реагування патрульної поліції Кам`янець-Подільського районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області, вимагав кошти за не складення протоколу про адмінправопорушення. Він зупинив водія й отримав від нього хабар розміром 10 000 гривень – в обмін на те, що полісмен не проводитиме тест на стан алкогольного сп’яніння. 

Суд призначив йому штраф у розмірі 68 000 гривень й заборонив обіймати працювати в правоохоронних органах 3 роки. 

Лисай Ігор Миколайович 

Ігор Лисай, згідно із вироком суду та реєстром корупціонерів, отримав від військовозобов’язаного 1 200 доларів за вплив на членів ВЛК щодо прийняття рішення про непридатність чоловіка. На момент вчинення злочину ця сума була еквівалентна 34 000 гривень. 

Ізяславський районний суд призначив штраф 42 500 гривень та заборонив обіймати посади пов’язані з організацією, забезпеченням та здійсненням військового обліку військовозобов’язаних та призовників територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки строком на 1 рік.

Шургай Петро Петрович 

Петро Шургай – депутат Ярмолинецької селищної ради. Також він начальник відділу комунальної власності, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та благоустрою. Згідно із вироком суду, він вимагав від підприємця гроші за встановлення кавового кіоску та батуту у місцевому парку. За майже 5 місяців він отримав від бізнесмена 7 800 доларів. Ще 8000 гривень були призначені для здійснення впливу на Ярмолинецького селищного голову та членів виконавчого комітету селищної ради для прийняття рішення про надання дозволів  підприємцю. 

Ярмолинецький суд визнав винним Петра Шургая й присудив йому штраф розміром 316 693 гривень. Також посадовець мав перерахувати на потреби Збройних Сил України 100 000 гривень. Натомість рішення про відсторонення від посади начальника відділу комунальної власності, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та благоустрою було скасоване. 

Волошин Андрій Вікторович 

Згідно із реєстром корупціонерів, Андрій Волошин причетний до фінансових махінацій, коли перебував на посаді головного бухгалтера на державному підприємстві «Славутське лісове господарство». Відповідно до вироку суду відомо, що чоловік уклав договір із приватним підприємством на закупівлю європіддонів на 314 000 гривень. Як з’ясувалося, «Славутський лісгосп» не потребував придбання даного товару та кошти були перераховані.  

Наразі відомо, що Волошин переховується від слідства й досі не затриманий. 

На початку січня 2024-го рішенням Славутського міськрайонного суду його визнано винуватим та призначено покарання у вигляді 8 років 6 місяців позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з реалізацією адміністративно-господарських або адміністративно-розпорядчих функцій строком на 3 роки з конфіскацією майна, яке є його власністю, крім житла. Також з нього мають стягнути 314 000 гривень матеріальної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням на користь державного підприємства. 

Вінер Ганна Петрівна

У 2021-му працівниця відділення «Укрпошти» в селі Зіньків на Віньковеччині взяла із каси 19 763 гривень. Після викриття зловмисниці, вона повернула вкрадені кошти та щиро розкаялася. 

Віньковецький районний суд призначив покарання у виді одного року позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, на строк один рік. 

Не подали вчасно декларації про доходи 

Згідно із чинним законодавством кримінальна відповідальність передбачена і за невчасне подання декларацій про доходи. Згідно із реєстром корупціонерів за це цьогоріч до відповідальності притягнули 4 посадовців з Хмельниччини.  

Мінзілевський Володимир Вікторович

Наприкінці 2020-го чоловік став старостою села Зоряне Віньковецької селищної ради. Вже в травні 2021 року його було звільнено – у зв`язку із достроковим припиненням повноважень за угодою сторін. Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» Мінзілевський мав подати декларацію за час перебування на посаді та не зробив цього. 

У березні 2024-го обвинувачений пішов на угоду зі слідством й визнав свою провину. 

Віньковецький районний суд Хмельницької області визнав винним Мінзілевського винним у вчиненні кримінального правопорушення та призначив йому покарання у вигляді громадських робіт на строк 150 годин з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк один рік.

Протасюк Валентин Володимирович

Із 2015 по 2020 рік Валентин Протасюк був депутатом Колибаївської сільської ради об`єднаної територіальної громади Кам`янець-Подільського району. Після складення повноважень відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» він мав подати декларацію із завершенням своєї депутатської діяльності. Згідно із рішенням суду, у період з 27.11.2020 по 17.06.2024 чоловік цього не зробив.  

Кам`янець-Подільський міськрайонний суд йому призначив узгоджену сторонами міру покарання у виді громадських робіт на строк 150 годин з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях всіх форм власності, посади пов`язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування на строк один рік.

Янчиков Олексій Іванович

Чоловік був депутатом Женишковецької сільської ради на Віньковеччині у період з 2015 по 2020 рік. Відповідно до рішення першої сесії VIII скликання Віньковецької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області «Про реорганізацію Женишковецької сільської ради шляхом приєднання до Віньковецької селищної ради» від 10.12.2020 року повноваження набули новообрані депутати Віньковецької селищної ради восьмого скликання, а тому повноваження депутатів Женишковецької сільської ради сьомого скликання припинилися. Відповідно Олексій Янчиков мав подати декларацію із завершенням своєї політичної діяльності, чого не зробив. 

В ході слідства було встановлено, що він також не подавав декларації за 2018 та 2019 роки свого депутатства. 

Віньковецький районний суд призначив йому покарання у виді громадських робіт на строк 150 годин з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади чи органах місцевого самоврядування, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій на строк один рік. 

Бегдай Тетяна Павлівна

У 2020-му Тетяна Бегдай була старостою Трительницького старостинського округу Наркевицької селищної ради. У 2021-му її перевели на посаду діловода Дзеленецького старостинського округу (сіл Баглаї, Трительники). До 31 січня 2024-го жінка зобов’язана була подати декларацію за 2021-й у зв’язку із припиненням повноважень старости. 

Волочиський районний суд визнав Тетяну Бегдай винною й призначив їй покарання у вигляді 150 годин громадських робіт з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади чи органах місцевого самоврядування, пов`язаних з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, на строк 1 рік.

Читайте також: 

Не тільки Крупа. Підбірка резонансних справ посадовців з Хмельниччини

Хмельницький суд затвердив вирок адвокату, який «збирав» хабарі для судді

Заарештували та визначили розмір застави депутатці Хмельницької міськради Світлані Баранській

У Хмельницькому заочно засудили депутатку російського парламенту

Хабар за посвідчення водія: на корупції викрили посадовицю хмельницької Держпродспоживслужби

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (6)
  • Микола
    Станіслав  Мельник депутат
  • Татьяна Капица
    А хто з них пішов на війну?
  • Иван Соколов
    Україна для корупціонерів
  • Влад.и.мир Александров
    Руки греть від хабарників і корупціонерів. Де ви бачили: бути біля криниці, та води не напитися …🤔

keyboard_arrow_up