Росія вербує українських підлітків для вчинення диверсій: звернення кіберполіції

- Російські спецслужби за винагороду можуть в інтернеті давати злочинні завдання дітям.
- Як цьому запобігти?
Україною прокотилась серія підпалів військових авто. Виявилось, що для такої "роботи" росіяни вербують підлітків через соцмережі. За це дітям обіцяють тисячі доларів.
В Кіберполіції розповіли про інциденти та поділились, як батькам запобігти злочинам своїх нащадків.
Так, у червні правоохоронці викрили схему російських спецслужб з вербування підлітків для вчинення диверсій. Юнакам, яких Росія втягнула в злочинну діяльність, було від 13 до 18 років. Тепер їм загрожує покарання до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення.
На Миколаївщині затримали двох підлітків 16 та 17 років, які, спокусившись на «легкий заробіток» в інтернеті, облили легкозаймистою рідиною і підпалили дві автівки військовослужбовців на Одещині. Наразі хлопців тримають під вартою.
Ще одним прикладом є затримання чотирьох мешканців Дніпропетровщини віком від 17 до 21 року, які підпалили військовий мікроавтобус у Дніпрі. Вони також працювали за завданням спецслужб РФ, бажаючи підзаробити.
Кримінальна відповідальність
За злочини, вчинені за вказівкою російських спецслужб, настає кримінальна відповідальність. Зокрема, за статтею 111 (Державна зрада) може настати довічне ув’язнення.
Натомість, громадяни, які у відповідь на завдання росіян не вчинять злочину і повідомлять поліцію про отриману вказівку, звільняються від кримінальної відповідальності.
Поради для батьків:
- Інформуйте про небезпеку вербування та наслідки скоєння злочинів;
- Слідкуйте за онлайн-активністю у мережі та колом інтернет-знайомств;
- Контролюйте дотримання комендантської години;
- При отриманні інформації про вербування – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції https://ticket.cyberpolice.gov.ua
Поради для підлітків:
- Будьте обачними з незнайомцями в інтернеті, не діліться з ними особистою інформацією;
- Розповідайте дорослим про нові онлайн-знайомства;
- Уникайте відвідування інтернет-ресурсів із сумнівним вмістом;
- Передусім використовуйте офіційні ресурси для отримання та перевірки інформації;
- При отриманні пропозицій скоєння диверсій за гроші – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.
Читайте також: На Хмельниччині шукають поліцейських у службу освітньої безпеки: що пропонують
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.