Сидів в СІЗО і заробляв. Як 27-річний підсудний “розводив” хмельничан

Сидів в СІЗО і заробляв. Як 27-річний підсудний “розводив” хмельничан
Фото з архіву редакції
  • Нехитра схема. Мешканець Ярмолинецького району, перебуваючи під вартою у слідчому ізоляторі, організував злочинну схему.
  • До “справи” підключив ще чотирьох людей.
  • Обманювли людей, які продавали товар в інтернеті. 
  • 20 хмельничан та жителів Хмельницької області “розвів” на чверть мільйона гривень.

Судимий за майнові злочини 27-річний мешканець Ярмолинецького району перебуває під вартою у слідчому ізоляторі в Хмельницькому. Чоловіка підозрюють у кримінальному провадженні за фактом вчинення корисливих злочинів.  Очікуючи результатів розслідування, вирішив, так би мовити, не втрачати марно часу, і підзаробити. Пішов вже перевіреним злочинним шляхом.

Розуміючи, що будучи в СІЗО він не зможе реалізувати свій план самостійно, до справи як співучасників залучив ще двох утримуваних в установі чоловіків та двох знайомих, які перебували на волі.

“В процесі протиправної діяльності учасники групи розділили злочинні ролі, узгодили спеціальні правила поведінки та розробили план незаконного заволодіння майном громадян. Організатор угрупування, дізнавшись через мережу Інтернет про продаж громадянами певного товару, телефонував до потерпілих та, представляючись ймовірним покупцем, повідомляв про намір придбати товар”, - повідомляють у прес-службі прокуратури Хмельницької області.

А далі - по плану.  Зловмисник говорив по телефону, що знаходиться в іншому місті, а кошти за товар, по який приїде його родич чи знайомий, пропонував перерахувати на банківську карту продавця.

Спільники підсудного оглядали товар і повідомляли про його належну якість, тим, що перебували під вартою А ті, в свою чергу, відправляли на номер продавців неправдиві смс-повідомлення про зарахування на їх банківські рахунки коштів.

У випадку, коли власники майна перевіряли надходження коштів на банківські рахунки та з’ясовували, що їх там немає, їм пропонували зателефонувати на номер, з якого надійшло повідомлення. Під час розмови так званий «оператор» запевняв потерпілих про збільшення часу обробки інформації у зв’язку з технічним збоєм та дійсність надходження коштів на рахунок.

Правоохоронці підрахували, що члени злочинної групи ошукали 20 громадян та заволоділи їхнім майном на суму близько 240 тисяч гривень.

- Наразі усім п’ятьом особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене організованою групою) Кримінального кодексу України, - повідомив начальник відділу прокуратури області Валерій Мушинський.

Наразі у кримінальному провадженні здійснюється комплекс слідчих (розшукових) дій, спрямованих на всебічне та повне дослідження його обставин, кажуть в прокуратурі.

Додайте Всім.юа до вибраних джерел у Google

Коментарі (4)
  • Петро Груз
    і є ж ідіоти які ведуться на такіе
  • Володимир Яворський
    Класик жанру!
  • Алекс
    Слід віддати належне організаторським та акторським здібностям членів угрупування. Здавалося б, скільки вже було різних схем шахрайства, і в основному примітивного. Цей випадок значно цікавіший.

    Дякую авторам за статтю. Публікуйте побільше таких матеріалів для інформування громадян. Адже попередженний значить озброєний мати
  • Sanya Shturhatsky
    Кібернетік😂
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
18:03 Як виглядав Хмельницький 20 років тому: підбірка архівних фото photo_camera 17:47 Підтвердилась загибель захисника з Хмельниччини Миколи Пасічного 17:06 На Хмельниччині в ДТП загинув 56-річний чоловік 16:23 Обіцяли подвоїти перекази в TikTok: у Хмельницькому викрили «офіс» шахраїв Від читача 16:37 У Хмельницькому відбудеться круглий стіл для роботодавців 15:31 На Хмельниччині троє підлітків знайшли чужий телефон і зняли з рахунку гроші 14:07 «Робота лікує краще за санаторій»: історія ветерана з Хмельниччини, що повернувся працювати в лісництво 13:30 Залужний перемагає будь-якого кандидата у другому турі президентських виборів (опитування Центру «Социс») 12:52 Зеленський відзначив державними нагородами двох жителів Хмельниччини 12:08 Затримали підлітка, який вкрав 12 тисяч гривень у Кам’янці-Подільському 11:40 Приватний ліцей «Альфа»: простір, де хочеться вчитися (новини компаній) 11:03 На Хмельниччині суд повернув громаді три гідроспоруди, які незаконно привласнив орендар 10:44 Представники Уповноваженого з прав людини перевірили Ярмолинецьку лікарню. Виявили порушення 10:00 Ціни на пальне у Хмельницькому (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 09:41 Спеціально купив телефон, щоб «замінувати» суд: хмельничанина відправили за ґрати на 4 роки 09:00 Курс валют у Хмельницькому на сьогодні, 13 серпня (ІНФОГРАФІКА) 20:43 Погода у Хмельницькому: прогноз на тиждень 19:28 Планові та аварійні відключення світла у Хмельницькому (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up