Інформація про затримання Дмитра Нагути з Хмельницького не є офіційно підтвердженою. Тернопільські видання посилаються на власні джерела інформації.
Що відомо з офіційних джерел
В офіційному повідомленні прокуратури Тернопільської області зазначають, що шахраї обіцяли своїм вкладникам захмарні прибутки через інвестування вкладів у групу іноземних інвестиційних компаній.
Досудове слідство встановило, що 3 керівники товариства з ознаками фінансової піраміди та «завербовані» ними особи присвоїли собі кошти жителів Тернопільської та інших областей України. Мова йде про 2 мільйона 700 тисяч гривень. Це сума завданої матеріальної шкоди потерпілим. Злочин викрили працівники прокуратури СБУ та поліції.
«Насправді ж, товариство не отримало статусу фінансової установи, а тому не мало права здійснювати інвестиційну діяльність на території України. Кошти, отримані обманним шляхом, привласнювались службовими особами товариства», - йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури.
Тим часом тернопільські ЗМІ вже оприлюднили імена затриманих. Як повідомляє сайт «Тернополяни», затриманими виявилися хмельничанин Дмитро Нагута та тернополяни Роман Фелик і Богдан Воронцов.
Хто такий Нагута?
Дмитро Нагута є засновником і головою ради директорів «Helix Group». На своїй сторінці у Фейсбук він зазначив, що навчався в НВК№2, в університетах вивчав журналістику і практичну психологію. Окрім того, із зазначених місць роботи, окрім «Helix Group», є Верховна Рада України.
Про його роботу в Раді у вільному доступі інформації немає. Що ж стосується Хмельницького, то тут Дмитра Нагуту пам’ятають як директора закладу «Матадор», який був розташований у Будинку побуту.
В 2012 році саме у цьому клубі неодноразово проходили піар-акції «МММ» з безкоштовним пивом.Протягом тижня відвідувачам закладу розповідали про те, що таке "МММ-2011", про 600 гривень мінімального внеску, 75% річного і навіть показували фільм "ПіраМММіда".На такі зібрання їх заманювали рекламою безкоштовного пива у соцмережах.
Тоді Дмитро Нагута, як директор закладу, у коментарі «ВСІМ» казав, що немає нічого проти таких агітаційних заходів. Але свою причетність до МММ він заперечував. Особливо тоді, коли «Helix» став популярним серед багатьох українців.
«У мою сторону тикають пальцем, мовляв, не можна заробити великі відсотки і платити їх людям. Називають сотником Мавроді і його компанії «МММ». А я ж тоді навіть в країні не був! До середини 2012 року я зі знімальною групою, режисерами, журналістами об'їздив багато країн Азії - Шрі-Ланку, Малайзію, Сінгапур, Гонконг, Таїланд. Ми знімали програми на туристичну тематику для замовників з Росії», - цитує Нагуту видання «Деньги.ua» у липні цього року.
На своїй сторінці ВКонтакті Нагута вказав, що був радником губернатора Хмельницької області у 2010–2011 роках. Тобто, за часів «регіонала» Василя Ядухи.
Наразі відомо, що здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому за ст.4 ст.190 КК України (Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою). Затриманим мають обрати міру запобіжного заходу. Журналістам vsim.ua тернопільські колеги повідомили, що інформація про затримання саме керівництва «Helix» підтверджена з власних джерел в правоохоронних органах Тернополя.
ОНОВЛЕНО 4.14.2016 Інформація про затримання Дмитра Нагути підтвердилася. Сьогодні, 4 грудня, суд обирав йому міру запобіжного заходу. Читайте про те, що засновник фінансової піраміди може вийти під заставу у 5 мільйонів.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.