У Хмельницькому засудили інтернет-шахраїв. Один з них — неповнолітній

У Хмельницькому засудили інтернет-шахраїв. Один з них — неповнолітній
Ілюстративне фото, depositphotos.com
  • Учасниками схеми був організатор та двоє хмельничан.

  • Вони вирішили «заробляти», беручи передоплату за неіснуючі машини.

  • Таким чином отримали майже 70 тисяч гривень.

  • Що вирішив суд?

Хмельницький міськрайонний суд виніс вирок у справі двох хмельничан, які займалися шахрайством, «продаючи» неіснуючі машини. Одному з них ще не було 18 років. Відомо, що обоє були учасниками банди, але про організатора інформації практично немає. Вирок був винесений 20 вересня, а чинності він набув вчора, 20 жовтня. Розповідаємо деталі цієї справи, які стали відомі з реєстру судових рішень.

Обоє підсудних народилися у Хмельницькому, мають середню освіту, не працюють та не одружені. Один із них неповнолітній та раніше судимий не був. Другий повнолітній та мав судимість раніше, але вона була погашена.

З матеріалів справи дізнаємося, що фігурантами були троє людей — двоє підсудних та ще один, який був організатором. Коли саме вони домовилися зайнятися «бізнесом», невідомо, але точно не пізніше 4 грудня 2021 року. Суть їхньої «справи» полягала у розміщенні оголошень про перегін авто з Європи за зниженою ціною. При цьому з «клієнтів», а фактично потерпілих, вони мали брати передоплату.

Відео дня

При цьому використовували так званих «дропів», тобто людей, через банківські картки яких проводили передоплати за неіснуючі автомобілі. Цих «дропів» було двоє, їх знаходив повнолітній підсудний. Оголошення про продаж неіснуючих авто розміщував організатор. Для цього він використовував сайт «OLX» та вказував номер телефону. В оголошеннях ішлося про авто моделей «Ford Focus» та «Opel Vivaro». Коли до організатора дзвонили потенційні «покупці» він просив передоплату та давав номер банківської картки «дропа».

Загалом жертвами схеми стали п’ятеро людей. Вони переказували шахраям різні суми — від 8000 до 21 000 гривень кожен. Разом потерпілі втратили 68 900 гривень. Всі гроші шахраї отримали протягом грудня 2021 року.

Двоє підсудних визнали свою провину у шахрайстві. Вони уклали угоду з прокуратурою про визнання винуватості, яка датована 17 вересня цього рокую З вироку суду відомо, що обвинувачені викрили злочинні дії організатора та повернули потерпілим гроші. Крім того, за підсудних раніше вносили застави — 198 480 за неповнолітнього та 250 000 гривень за повнолітнього. Ці гроші за їхніми клопотаннями перерахували на потреби ЗСУ. Яка доля організатора схеми, у рішенні суду не сказано.

Виносячи вирок обвинуваченим, суд врахував, що вони визнали свою провину, співпрацювали зі слідством, не є організаторами схеми, відшкодували збитки. Крім того, потерпілі підтримали укладення угоди про визнання винуватості.

Зрештою суд затвердив угоду, яка передбачає для підсудних:

  • неповнолітнього — п’ять років ув’язнення, які заміняються на два роки випробувального терміну
  • повнолітнього — п’ять років ув’язнення, які заміняються на три роки випробувального терміну

Крім того, обоє засуджених повинні:

  • періодично з’являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації
  • повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи, навчання
  • не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації
  • виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою «Зміна прокримінального мислення»

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Марина Марина
    Як так, що їх знайшли?! Мабуть тому що вони чоловічої статі і ТЦК знайшли їх першими, а тоді вже поліція під'єдналась. може я помиляюсь, але таке враження , що подібних шахраїв поліція не шукає взагалі, тільки заяви бере "і усьо", а нахабству шахраїв вже просто немає меж, розвелось гірше за вошей, бо знає, сволота, одне з другим, що не покарають. Тако би бити об голову тими гаджетами, за допомогою яких вони все це провертається. Хоча жалко техніку, вона то в чому винна.

keyboard_arrow_up