У лісах Хмельниччини за півроку виявили 20 браконьєрів: що їм загрожує

- Це вчетверо більше, ніж за аналогічний період минулого року.
- Порушникам загрожує як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.
Лісівники філій Подільського лісового офісу продовжують охороняти лісові масиви від незаконних дій. Для підвищення ефективності рейдової роботи, ДП "Ліси України" забезпечує бригади високопрохідними автомобілями та іншими спецзасобами для боротьби із зловмисниками.
За перші пів року 2024-го року працівники філій Подільського лісового офісу провели майже 600 рейдів, повідомляють у прес-службі. Під час патрулювань було виявлено 20 осіб, які порушили правила полювання, що вчетверо більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, на Хмельниччині спіймали 10 браконьєрів, на Буковині виявили сім порушників, а ще троє були на Тернопільщині.
Крім того, лісівники продовжують знаходити браконьєрські петлі, які використовують для вилову звірини. Це жорстокий метод, який завдає значної шкоди дикій природі. Тварини, що потрапляють у петлі, часто зазнають великих страждань і можуть загинути болісною смертю.
Порушникам загрожує як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Згідно зі статтею 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення правил полювання без наслідків), передбачений штраф. Розмір стягнення залежить від конкретного порушення і коливається від 102 до 2040 грн для громадян та від 119 до 2550 грн для посадових осіб.
Кримінальна відповідальність загрожує порушникам, які заподіяли істотної шкоди тваринному світу, а також особам, які полюють у заповідниках чи на звірів, занесених до Червоної книги України. У такому випадку винуватцям загрожує до 3 років обмеження волі.
Читайте далі: Козулі і зайці на вулицях Хмельницького: експерт пояснив причину
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Катерина МудрикЦе смішні штрафи, потрібно збільшити в 10, а тоті в 100 разів, тоді будуть думати, але не про біль інших,а про свій карман. І відсидіти пів року