Замінування у Хмельницькому: як карають «жартівників»
-
Цього тижня затримали чоловіка, який «замінував» Пенсійний фонд.
-
За такі повідомлення передбачена кримінальна відповідність.
-
Підготували підбірку справ, як карають псевдомінерів на Хмельниччині.
У Хмельницькому викрили чергового «мінера». Правоохоронці затримали чоловіка, який через власну образу, повідомив про замінування одного з приміщень Пенсійного фонду в Хмельницькій області. Зателефонував він безпосередньо на гарячу лінію держустанови. По прибуттю на місце спецслужби не виявили вибухівку, а псевдомінеру загрожує в’язниця.
У Хмельницькому доволі часто відбуваються випадки замінування, які не підтверджуються, а лише паралізують роботу структур. Адже об’єктами жартівників стають як держустанови, так і навчальні заклади, торгівельні центри. Наприклад, учора, 4 грудня 2024-го, спецслужби перевіряли інформацію про наявність вибухонебезпечних предметів у «Епіцентрі». Нічого не виявили.
Згідно із Кримінальним Кодексом України за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності загрожує від 2 до 8 років за ґратами.
Ми підготували підбірку судових справ із вироками псевдомінерам.
Надихнувся роликом із Tik-Tok
Влітку 2024-го у Городоцькому райсуді судили юнака за неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян. Зловмисник – студент 3 курсу державного навчального закладу «Лісоводський професійний аграрний ліцей». 12 січня 2024-го перебуваючи у квартирі свого товариша, він зателефонував 911 і повідомив Управлінню ДСНС у Хмельницькій області про замінування Сатанівської селищної ради. Через повідомлення була призупинена робота всієї будівлі й структур, які в ній знаходяться, а саме: селищної ради, комунального підприємства «Сатанівське», відділення АТ «Ощадбанк» та АТ «Укрпошта» – допоки тривала перевірка на наявність вибухонебезпечного предмета.
Згідно із матеріалами, зловмисник на цей крок пішов після того, як побачив відео у соціальній мережі Tik-Tok, де автор телефонує на 911 й повідомляє про замінування, а після спостерігає за діяльністю спецслужб. Обрати Сатанівську селищну раду об’єктом для псевдозамінування запропонував його товариш, який був поруч під час здійснення цього дзвінка.
Юнак у скоєному зізнався і повністю визнав свою провину. Також суд врахував те, що він неповнолітній, не перебуває на обліку в лікаря нарколога або психіатра, проживає у благополучній сім’ї та має позитивну характеристику з місця проживання й навчання.
Городоцький райсуд визнав його винним й присудив 2 роки позбавлення волі. Враховуючи пом’якшувальні обставини, він отримав рік іспитового терміну.
Вибухівка в СІЗО
30 липня 2024-го Городоцький районний суд виніс вирок чоловікові, який “замінував” СІЗО. Як відомо із матеріалів справи, зловмисник у 2012-му провів пів року у Хмельницькому слідчому ізоляторі за підозрою у вчинені аналогічного злочину. Влітку 2023-го засуджений, маючи намір помститися за своє ув’язнення 9 роками раніше, надіслав повідомлення до СІЗО про наявність в установі вибухонебезпечного предмета. Для цього він використав мобільний телефон «Alcatel» й мобільний додаток Messenger з іншого акаунту. Після ретельних обшуків правоохоронці та рятувальники не знайшли вибухового пристрою – виклик виявився хибним.
Чоловік пішов на угоду зі слідством: визнав свою провину. Суд призначив йому покарання у вигляді 3 років позбавлення волі. Однак враховуючи його розкаяння – присудили 1 рік іспитового терміну.
Загроза мінування банківських установ
У 2023-му студент 1 курсу державного навчального закладу «Полонський агропромисловий центр професійної освіти» повідомив про замінування двох банківських установ у Полонному на Шепетівщині. Зловмисник використовуючи два телефони зателефонував у поліцію й заявив про наявність вибухівки у відділенні АТ«ПриватБанк» та АТ «Ощадбанк». Щоб його не знайшли правоохоронці, підсудний на одному смартфоні набрав текст в Google перекладачі, а з іншого зателефонував й увімкнув голосове відтворення тексту.
Обвинувачений пішов на угоду зі слідством та визнав свою провину. Полонський районний суд виніс вирок у вигляді 3 років за ґратами та звільнив його від відбування цього покарання замінивши його на іспитовий термін 1 рік та 6 місяців.
«Замінував» торгівельний центр
У квітні 2022-го 60-річний росіянин, який на той час проживав у Хмельницькому, зателефонував до поліції та повідомив про підготовку вибуху одного з торгівельних центрів міста. Спецслужби не знайшли нічого, а от «мінера» вирахували швидко.
Хмельницький міськрайонний суд призначив йому покарання у вигляді 2 років позбавлення волі.
Помста братові
Подія трапилася у 2022-му в Шепетівці. Жінка зателефонувала у поліцію й повідомила про замінування приватного домоволодіння у якому проживає її брат. Згідно із матеріалами справи, у неї були неприязні відносини з родичем й таким чином жінка намагалася йому помститися. На лінію 102 зловмисниця повідомила правоохоронцям про загрозу вибуху. Спецслужби по прибуттю на місце події вибухівку не знайшли.
Підсудна розкаялася у вчиненому злочині й визнала свою провину. Відтак призначене покарання у вигляді позбавлення волі на 4 роки замінили на 2 роки іспитового терміну.
«Замінував» багатоповерхівку через нудьгу
У 2022-му закарпатець, перебуваючи вдома, зателефонував на випадковий номер і повідомив, що біля будинку закладена міна. Як виявилося, він зателефонував до жінки із Летичева, яка проживає у житловому будинку на 30 квартир. Громадянка повідомила про це поліцію. Після ретельних обшуків правоохоронці не знайшли вибухового предмета. Зловмисника знайшли. Спочатку він заявив, що зробив це, бо йому було нудно. Однак вже на суді заперечив свою причетність. Говорив, наче в ту ніч відбувалося святкування дня народження сестри й часто виходив на вулицю, залишаючи телефон в приміщенні. Апелював тим, що у слідства немає доказів того, що телефонував саме він.
Чоловік раніше вже притягувався до відповідальності, в тому числі за повідомлення неправдивої інформації. Покарання повною мірою не відбув. Суд присудив йому чотири роки за ґратами. Прокурор не погодився із цим рішенням й подав апеляційну скаргу. Хмельницький апеляційний суд змінив покарання й призначив йому уже 5 років за ґратами.
Читайте також:
Верховний Суд ухвалив рішення на користь «Всім.юа» у справі проти Новачка
У Хмельницькому чоловік «замінував» Пенсійний Фонд. Йому загрожує тюрма
Шахрайські колцентри: на Хмельниччині провели обшуки
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Надежда
МузичнаХунта
Януся