З приходом літа у парках та скверах міста стало людно. Адже там завжди є де розважитись і на що подивитись. Одним із таких місць є зоокуток, що в парку ім. М. Чекмана. Хмельничани приходять сюди з дітьми, часто-густо беруть із собою трохи їжі, аби їх чада мали забавку: погодувати тварин.
Вхід тут платний: дорослі - 20 гривень, діти від 3-ох років - 15 гривень, діти до 3-ох років - безкоштовно. Звіринець працює щоденно, з 10:00 до 20:00.
Щоб отримати відповідь на запитання: хто і як фінансує звіринець у парку Чекмана, журналісти vsim.ua здійснили інформаційний запит до місцевої влади. У відповідь отримали наступне:
“Згідно інформації, наданої комунальним підприємством “Парки і сквери міста Хмельницького”, бюджетні кошти на поточне функціонування та утримання зоокутка в парку культури і відпочинку імені М.Чекмана у 2018 та 2019 роках не виділялись та не передбачались. На капітальні видатки з міського бюджету було виділено 85 тисяч гривень на реконструкцію і розширення приміщень, огорож і вольєрів для утримання тварин в зоокутку в парку культури і відпочинку імені М. Чекмана, з яких було використано 75 тисяч гривень.”
Як повідомив директор КП Парки і сквери Олександр Боднарчук, зоокуток забезпечує себе самостійно за рахунок коштів, як відвідувачі платять за вхід.
Зоокуток забезпечує себе сам. 30 тисяч гривень - це середня сума, що йде на забезпечення відповідних умов для тварин. Наприклад, влітку людей більше, а от зима - збитковий період для утримання зоокутка. Тож зазвичай кошти, які ми отримуємо влітку, відкладаються на зимовий період. Гроші ми витрачаємо на ремонт вольєрів і на виготовлення нових, на їжу і на ремонтні роботи на території зоокутка. Також із загальної суми виплачується заробітна плата працівникам. У нас їх є четверо: два касири і два доглядальники за тваринами. Вольєри, в яких живуть звірі, відповідають відповідним стандартам. Наприклад, два ведмеді живуть на площі 85 квадратних метрів - пояснює директор КП Парки і сквери Олександр Боднарчук.
На території зоокутка працює два доглядальника. У їх обов’язки входить готувати тваринам, годувати їх та прибирати у вольєрах. На момент нашого перебування у тварин було чисто. Нам вдалось потрапити і на кухню, де в цей час звірям готував їсти доглядальник Сергій. Плита, на якій варилась риба, “кишіла” брудом, який, судячи з вигляду, не вимивали тут досить довго. А каша, яка була передбачена для ведмедів, стояла просто на землі під літнім сонцем. На запитання, чи не зіпсується вона, Сергій відповів: “якщо зіпсується, віддамо свиням”. Як виявилось згодом, цією ж кашею годують і борсука.
У нас тут є кухня. Тут для тварин готується їжа. Саме зараз я розморожую курячі крила для ведмедів. Також приготував для них кашу. Ми їх годуємо двічі на день. Їжі даємо одне відро, ємністю один з половиною літрів. Крім того люди приносять варення і мед. Цим теж їх годуємо, адже кожна тварина хоче чогось солодкого. Щодо інших тварин, то, наприклад, лисиця їсть тільки м’ясо: курячі крила або бедра. Борсук їсть таку ж кашу як ведмеді: з ячмінної, кукурудзяної та пшеничної крупи. Також багато їдять свині. Їх є четверо дорослих і одне маленьке порося. Я даю їм три повних відра каші, ємністю один з половиною літрів - розповідає доглядальник Сергій.
За словами Сергія, прибирають у тварин щодня, особливо якщо багато відвідувачів. Найважче вдається у ведмедів, бо ж спершу тварин закривають у клітці, в якій вони їдять, а тоді починають вимивати бруд шлангом.
Як розповідають працівники зоокутку, відвідувачів найбільше у вихідні. Журналісти vsim.ua прийшли до звіринця у будній день. Бажаючих побачити тварин тут виявилось не багато, серед них мами з дітьми й бабусі з онуками. Малеча бігає територією й розглядає звірів. Деяких з них вони годують овочами та печивом.
А тим часом, ми поцікавились що думають про це місце дорослі.
Друзі, а ви бували в зоокутку в парку ім. М. Чекмана?
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.