У чому користь покривних культур? (новини компаній)

Покривні культури ще називають зеленими добривами або зеленими покривами, що пов'язане з їх основною задачею. Такі рослини висіваються на полях з метою зайняття землі між основними сільськогосподарськими культурами.
Це можуть бути різні види трав, гірчиця, горох, овес тощо. Такі покривні культури та суміші їх насіння представлені на сайті інтернет-магазину ADAM.
Головні плюси
Ось декілька основних причин використати покривні культури:
-
Збереження ґрунту. Такі рослини допомагають уникнути ерозії, бо їх коренева система зберігає та утримує землю на місці. Це особливо важливо на схилових ділянках, де існує ризик змивання ґрунту під час дощів.
-
Збагачення землі. Деякі покривні культури (наприклад, бобові), здатні захоплювати атмосферний азот і фіксувати його в ґрунті. Після скошування чи збору врожаю зеленого покрову, азот попадає в землю, що збагачує її для подальшого вирощування корисних сільськогосподарських культур.
-
Зменшення витрат на добрива. Використання покривних культур знижує необхідність використання хімічних добрив, оскільки вони сприяють збагаченню ґрунту органічними речовинами та азотом, що покращує його родючість.
-
Контроль бур'янів. Зелені покриви допомагають стримувати їхній ріст на полі, обмежуючи конкуренцію зі сільськогосподарськими культурами.
-
Підвищення біологічного різноманіття. Використання різних покривних культур може сприяти залученню комах, птахів та інших корисних створінь, які допомагають у боротьбі зі шкідниками й покращенням ґрунту.
Навіть після того, як покривні культури було видалено з поля, їх стебла та листя можуть принести користь. Наприклад, як корма для худоби або для виробництва біопалива чи біогазу.
Загальна ціль вирощування покривних культур
Усі вказані чинники сприяють створенню більш сталої системи сільськогосподарського виробництва, яка має позитивний вплив на ґрунт та довкілля. Важливо правильно інтегрувати вирощування покривних культур в загальну систему з урахуванням конкретних потреб та характеристик землі. Це допоможе успішно розвивати екологічно-дружнє, ефективне землеробство.