Кар’єра в галузі хімії: чому вивчати цю науку корисно для суспільства і як краще це зробити (новини компаній)

Хімія входить до числа фундаментальних наук, на якій базується багато інших дисциплін та напрямків. Вона вивчає речовини, що нас оточують, їх будову, можливості взаємодії з іншими компонентами. Вивчати її треба, бо хімія потрібна і в побуті, і для розвитку кар’єри.
Як хімія допомагає по життю та в кар’єрі
Ця наука оточує нас в повсякденні. Куди не подивишся, всюди продукти хімічної промисловості: миючі засоби, косметика, продукти тощо. Знання простих законів допомагають вести побут. Ось простий приклад – ми знаємо, що якщо в тісто на пиріг додати соду, погашену оцтом, то воно буде пухким. А це ж найпростіша хімічна реакція – вплив кислоти на луг, внаслідок чого виділяється кисень, а сода розкладається на прості речовини: воду та сіль. Також ми всі в курсі, що негашене вапно перед використання треба залити водою. Внаслідок цього теж відбувається бурхлива термальна реакція і розчин можна використовувати для обробки дерев.
Окрім того, що хімію корисно знати для побуту, ця наука сьогодні входить в перелік найбільш важливих для отримання сучасної та високооплачуваної професії. В промисловості багато галузей, де потрібен диплом хіміка. Особливо великий попит на фахівців наступних напрямків:
- енергетика;
- харчова промисловість;
- екологія;
- медицина;
- фармакологія тощо.
Заважаючи на розвиток технологій в усіх перерахованих галузях можна спрогнозувати, що кваліфіковані хіміки не матимуть проблем з працевлаштуванням і в майбутньому, причому не тільки в Україні, а й в інших державах. Тож, маючи диплом хіміка про вищу освіту, не лише можна легко влаштуватися на цікаву та добре оплачувану роботу, а й успішно розвивати кар’єру. Але для цього потрібні глибокі знання з дисципліни.
Можливості для вивчення хімії в Україні
Ця дисципліна входить до переліку основних в шкільній програмі. Проте годин їй приділяється небагато, через що школярі та батьки повинні шукати додаткові шляхи для вивчення дисципліни. Наразі в Україні є багато способів поглибити знання з хімії:
-
заняття з репетитором;
-
курси;
-
університети;
-
додатки для телефону та навчальні відео. Серед корисних: симулятор, який допомагає проводити вдавані експерименти - Unreal Chemist-Chemist Lab, періодична таблиця хімічних елементів ThatQuiz, програма для розрахунків «Швидка хімія: Калькулятор».
Використовувати можна відразу кілька способів, щоб краще вивчити хімію. Сучасні ресурси суттєво допомагають тим, хто хоче й надалі пов’язати своє життя з цією наукою. Вони по різному дієві, проте допомагають осягнути незрозумілу інформацію та поліпшують її розуміння.
Як вибрати свій шлях в кар’єрі, пов'язаній з хімією
Перш за все, треба визначитися, який самий напрям хімії до душі. Вона включає в себе не тільки органіку та неорганіку. В залежності, від обраної професії доведеться вивчати й менш поширені розділи: біологічну, агрохімію, фізичну та колоїдну, аналітичну.
Аби вдало розвивати кар’єру варто розібратися, з чим взагалі хочеться працювати, в якій сфері бачите своє майбутнє. Наприклад, для роботи в галузі фармакології важливо знати неорганіку та органіку, для екології знадобиться також біохімія. Визначившись з професійним напрямком, вже можна детальніше вивчати, які саме розділи хімії важливі для роботи та починати їх вивчати. Робити це краще за все за допомогою індивідуального педагога.
Роль репетитора у вивченні хімії
Відверто кажучи – величезна. Репетитор – це людина, яка не лише поясне ази та взагалі познайомить з хімією, а й допоможе розібратися в складних темах та питаннях. Підходять заняття з індивідуальним викладачем навіть тим, хто починає вивчати науку «з нуля». Більш того, саме робота з репетитором є найбільш дієвим способом набути глибокі та розгорнуті знання. Чому так? Пояснимо кількома пунктами:
-
репетитор складає персональну програму підготовки з урахуванням рівня знань учня та поступовим підвищенням рівня складності тем;
-
індивідуальний підхід та вибір методик в залежності від побажань та здібностей учня;
-
вся увага педагога зосереджена лише на одному учню, завдяки чому забезпечується максимальна ефективність занять;
-
можливість оперативного пропрацювання питань та помилок.
Погодьтеся, що це досить вагомі аргументи на користь вивчення хімії з репетитором. І ніякі групові заняття чи вивчення по YouTube та додаткам не зможе зрівнятися з таким способом. До того ж, репетитор може не лише допомогти покращити знання, а й визначитися з напрямком майбутньої професії, зацікавивши новими розділами та напрямами цієї науки. Тобто, персональний викладач може зіграти важливу роль у кар’єрі, якісно підготувати учня до навчання та отримання диплому. Тож, не зволікайте з вибором репетитора. Краще звернутися до професійного викладача заздалегідь, аби мати більше часу, щоб отримати міцні знання з хімії.