На укриття - 136 мільйонів: що планують зробити у школах Хмельницького

- Ще місяць і попереду - новий навчальний рік. У Хмельницькому активно ремонтують укриття у школах.
- Чотири садочка і дві школи досі не мають відповідних сховищ.
- На що виділили кошти і як готують навчальні заклади до 1 вересня?
Літо - справжня “гаряча” пора ремонтів. Наразі школи і садочки активно готуються до нового навчального року. Облаштовують і ремонтують укриття. За словами мера Олександра Симчишина, на бомбосховища і укриття у Хмельницького за весь рік виділили 136 мільйонів гривень. Розповідаємо детальніше про ці ремонти.
Що роблять в шкільних укриттях?
Загалом у Хмельницькому дві школи і чотири садочки ще не мають укриттів. У трьох з цих дошкільних закладах їх планують будувати. Наразі вже готується проектно-кошторисна документація. Про це журналістці vsim.ua розповіла виконуюча обов’язки директора департаменту освіти і науки Ольга Кшановська.
У селах Хмельницької громади залишився один садочок без укриття. Там планують зробити одне сховище на два заклади.
- До 1 вересня не встигнемо його побудувати. Але кошти вже закладені на цей календарний рік. Відповідно ми будемо намагатись повністю зробити будівельні роботи. Хоча розуміємо, що можуть бути якісь форс-мажорні обставини, можливо якийсь вид робіт перенесеться на 2024 рік, - пояснила журналістам vsim.ua Ольга Кшановська.
Наразі в шкільних укриттях поки тривають поточні ремонти. Такі ж, що необхідні у класах. Підфарбувати, замінити освітлення, переглянути склад аптечок і встановити ще місця для сидіння.
Серед більш масштабніших робіт - облаштування додаткових туалетних кімнат. Адже наявних не вистачає для тієї кількості учнів, яка є.
Також в одному закладі будуть покращувати систему вентиляції. Адже кількість дітей збільшується, а перебувати в укритті інколи доводиться по кілька годин.
Готовність буде перевіряти комісія
Навчальні заклади мають бути повністю готові до 1 вересня. Та деякі стараються привести все до належного стану якнайшвидше. Адже у серпні працюватиме спеціальна комісія, яка буде перевіряти готовність шкіл і садочків до навчального року.
До її складу будуть входити в тому числі й представники ДСНС і Держпродспоживслужби. За словами Ольги Кшановської, це контролюючі органи, які будуть здійснювати об’їзд закладів і визначати їхню готовність.
- Керівник закладу знає орієнтовний графік роботи комісії і на нього теж орієнтується. Але може бути таке, що навіть після об’їзду ремонти будуть продовжуватись. А вже до 1 вересня всі роботи мають бути виконані, - пояснює нам Ольга Кшановська.
Окрім облаштування укриттів, вже готують і деякі групи. В окремих садочках до цього процесу залучають і батьків. В департаменті освіти не бачать в цьому жодних порушень. Адже з початком повномасштабного вторгнення багато батьків добровільно долучались до ремонту і підготовки навчальних закладів, а також допомагали облаштовувати укриття.
Нагадаємо, раніше в міській раді повідомляли про підготовку до нового навчального року. До 1 вересня обіцяють провести ремонти шкіл, садочків, придбати обладнання для класних кімнат і кабінетів. Також запланували ремонт 15 укриттів в школах і садочках, аби збільшити кількість учнів, які будуть навчатися очно.
Цього місяця на укриття передбачили ще 19,1 мільйона гривень. Загалом за рік ця сума була в межах 136 мільйонів.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Читач81
Тетяна Лук'янова
Dashulya Vladimirovna
Тетяна Лук'янова reply Dashulya Vladimirovna
Ірина Казалінова reply Dashulya Vladimirovna
ЧитачЧитачів