Рейтинг навчальних закладів Хмельницького за кількістю медалістів 2024 (ІНФОГРАФІКА)

Рейтинг навчальних закладів Хмельницького за кількістю медалістів 2024 (ІНФОГРАФІКА)
Фото з архіву ХМР
  • У Хмельницькій громаді цьогоріч 226 медалістів.
  • Журналістка vsim.ua дізналася в яких навчальних закладах їх найбільше.

Щороку успішні випускники закладів загальної середньої освіти отримують медалі за навчання. За високі досягнення – золота, просто за досягнення – срібна. 

Рейтинг навчальних закладів за медалістами

Журналістка vsim.ua звернулася із запитом до департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради щодо кількості медалістів у навчальних закладах цьогоріч. У відповіді зазначено – загалом випускники 2024 отримали 182 золоті медалі. А також – 44 срібні. 

Найбільше медалістів – у ліцеї №11. Найменше – у СЗОШ №7, ЗОШ №13 імені Михайла Чекмана, ЗОШ №21 та в ліцеї №9. Детальніше із рейтингом навчальних закладів за кількістю медалістів знайомтеся далі, в інфографіці. 

Відео дня

 

 

 

Чи надають медалі переваги при вступі

Рішення про нагородження претендентів золотою або срібною медалями приймається на спільному засіданні педагогічної ради та оформлюється наказом керівника закладу. Про це повідомляє Служба освітнього омбудсмена.

Список претендентів на нагородження золотою або срібною медалями визначається керівником закладу за результатами річного оцінювання в 10 класі та І семестрі 11 класу. Все це затверджується на засіданні педагогічної ради.

У службі додають, що ще 10 років тому випускники із золотими та срібними медалями мали право на першочергове зарахування до закладів вищої освіти. Тепер же наявність медалей не враховується при вступі.

Зокрема, порядок прийому для здобуття вищої освіти в 2023 році також не встановлював переваг для абітурієнтів, які отримали золоту чи срібну медаль. Також минулого року при вступі не враховувався середній бал свідоцтва про освіту. А при рівній кількості балів у двох абітурієнтів значення мала пріоритетність заяв вступу. 

Наразі, додають в Службі освітнього омбудсмена, наявність медалі та відповідно свідоцтва з відзнакою надає переваги лише для тих, хто вступає до закладів професійної (професійно-технічної) освіти. 

Встановлено, що першочергово до закладів професійної (професійно-технічної) освіти зараховуються за інших рівних умов:

Читайте також: Робота за кордоном і бізнес в Україні. Хмельницькі випускники поділились планами після школи

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (3)
  • Альона Янковець

    Зате ліцей номер 9 (перший з кінця!) отримав привілей набирати 10-ті класи, а ліцей #12 (один з лідерів) позбавили статусу ліцею! Ганьба!
  • Микола Бойко

    В профтехучилища приходять учні, які не можуть  двох слів "зв'язати".

    Говорять частина учнів говорять, що в школі їм ставили оцінки тільки за те, що приходили на уроки. Учні не вміють аналізувати прочитаний матеріал, а часто просто переказати прочитаний матеріал. Складається враження, що вчителі в багатьох школах працюють з учнями, які планують поступати у вищі

    навчальні заклади. "Натаскають" на тестових завданнях, а історія - це не тільки знання дат, але й розуміння історичних процесів, розуміння причинно-наслідкових подій і явищ. Учень повинен пояснити ті чи інші історичні події, аналізувати наслідки тих чи інших подій. На жаль, сьогоднішні учні всього цього не вміють. Вони навіть не можуть проаналізувати прочитаний матеріал. В профтехучилищах багато талановитих учнів, але й є такі, про яких я писав вище.  Це результат не реформування радянської освіти в кращу сторону, а сліпе копіювання європейської освіти. Свого часу міністр освіти Великобританії говорив, що вони взяли за зразок освіту в Радянському Союзі. він прав. Згадайте, скільки дітей з сільських шкіл поступали у вищі навчальні заклади. А сьогодні?. Але наших чиновників цікавлять не об'єктивні знання учнів, а "намальовані" цифри успішності.
  • Микола Бойко

    В мене запитання? Чи всі медалісти дійсно медалісти? В мене великі сумніви!!!

keyboard_arrow_up