1 жовтня відзначається День захисника і захисниць України та Покрова Пресвятої Богородиці

1 жовтня відзначається День захисника і захисниць України та Покрова Пресвятої Богородиці
Фото ілюстративне
  • Щороку День захисника та Покрову Пресвятої Богородиці відзначали 14 жовтня.
  • У зв’язку із переходом на новий церковний календар, все перенесено на 1 жовтня. 

Згідно з указом Президента України День захисника та захисниць України перенесено на 1 жовтня. Адже з 1 вересня ПЦУ переходить на новоюліанський церковний календар. Таким чином, всі свята відзначатимуться на 13 днів раніше. 

У День захисника та захисниць України вітають усіх, хто робить внесок у захист країни. До переліку таких людей належать і військові, і правоохоронці, прикордонники та інші. З нагоди цього дня в Хмельницькому вже пройшла низка заходів, у рамках яких відзначили військовослужбовців, медиків, волонтерів. Міський голова вручив 48 відзнак військовим “Воля і мужність”. Також 66 бійців отримали грамоти. 

1 жовтня православні віряни святкують Покрову Пресвятої Богородиці. У цей день віряни  про дивовижну появу Божої Матері, яка сталася у середині X століття відзначене у Влахернській церкві в Константинополі. У тому святому храмі, на той момент, знаходилися святі реліквії. А саме головний покров, риза та пояс Пресвятої Богородиці.

Відео дня

Історія розповідає, що у 910 році Константинополь опинився під облогою сарацинів, і місто знаходилося на межі падіння. Містяни, свідомі того, що в будь-який момент можуть вдертися ворожі солдати, знайшли пристань у Влахернському храмі й віддавалися молитвам, включаючи й імператора Лева VI та імператрицю. 

Під час нічної молитви сталося диво: святий юродивий Андрій та його учень Епіфаній бачили, як Божа Матір молилася за порятунок народу. Потім вона підійшла до Престолу, взяла покривало та обернула ним всіх присутніх в храмі. Покров випромінював світло в її руках, і сама Богородиця стояла оточена ангелами та святими. Після цього вона зникла так само непомітно й наступного ранку вороги відступили від міста.

Існують різні версії цього дива: одна говорить про велику бурю на морі, яка знищила ворожий флот, інша вказує на успішний відступ сарацинів через дії візантійської армії. Так чи інакше, поява Богородиці стала знаковою і після цього люди стали звертатися до неї з молитвами про захист і покров. 

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Наталія Лучицька

    Вітаю усіх хто бережи наш спокі й і нашу рідну Україну!!! Здоров'я  Удачі і до Перемоги!!! З   Покровою!

keyboard_arrow_up