Міські обранці зібралися на чергову сесію. На порядок денний винесли 60 питань.
На прийняття рішень по змінах до бюджету, виділення землі, питань ЖКГ й інших витратили 2 години.
За що і як голосували, бачили журналісти vsim.ua.
Депутати Хмельницької міської ради зібралися на сесію сьогодні, 25 жовтня. Початок роботи запланували на 10:00. Гімн України, яким відкривається кожна сесія, пролунав із запізненням майже в 20 хвилин.
На розгляд міським обранцям запропонували 60 питань. Кожне із них по-своєму важливе. Найперше взялися за зміни до бюджету міста. На різні потреби розподілили майже 150 мільйонів гривень, які надійшли з державної та обласної скарбниць.
(на сесії розподілили надходження з обласного й державного бюджетів та вільні залишків, прийняли уточнення)
Серед інших рішень варто згадати про прийняття програми діяльності комунального підприємства “Муніципальної дружини”. Вона розрахована на 2017-2018 роки і передбачає 2,5 мільйони фінансування. В міськраді планують, що “дружинники” зможуть охороняти виконком, стежити за дотриманням благоустрою міста. Також,, як зазначив під час сесії міський голова Олександр Симчишин, вони зможуть допомогти побороти стихійну торгівлю.
Далі досить швидко депутати пробіглись по питаннях освіти, ЖКГ, соцзахисту і перейшли до земельних. Їх в порядку денному було найбільше – 30 із 60. На все це, враховуючи ранкову затримку і 45-хвилинну перерву, депутати витратили близько 2 годин. В середньому по 2 хвилини на питання.
- Швидкість розгляду питань сьогодні просто вражала, особливо в частині земельних, які розглядали максимум 1 хв., а із внесенням пропозицій - максимум 3 хвилини. Хотілось би вважати це ефективністю роботи, однак особисто я не вірю в таку одностайність, адже у залі депутати із 6 фракцій. Все це свідчить скоріш за все, що гострі моменти "узгоджуються" в кулуарах, а пленарне засідання сесії то просто формальність для публічного голосування. Навіть готуючись до сесії, міська рада діяла всупереч закону. Зокрема:
- Усе це в чергове демонструє, що Хмельницька міська рада порушує норму законодавства і це навіть щодо «бюджетного» питання та багатьох «земельних» питань, - додає Альона Береза. - Окремо слід сказати про те, що міська рада вперто не хоче розглядати питання про скасування державно-приватного партнерства. Завдяки ньому земельні ділянки благополучно надавались під забудову житлових будинків юрособам, засновниками яких чи близькими до яких є самі ж депутати із «земельної комісії». Та в міськраді поки навіть не хочуть відповідно реагувати на рішення Антимонопольного комітету, який визнав, що рішення про державно-приватне партнерство було прийняте із порушенням законодавства.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.