20 лютого відзначаємо День Героїв Небесної Сотні: головні події

-
Цього дня ми вшановуємо пам'ять Героїв Небесної Сотні, які ціною власного життя відстояли майбутнє нашої держави.
-
Згадаймо події Революції Гідності в пам’ять тих, хто загинув на Майдані та тих, хто сьогодні захищає Україну від російського окупанта.
Щорічно у лютому українці відзначають пам’ять активістів, які загинули під час кривавих подій Революції Гідності на майдані у Києві. Вони стали першими Героями, які виборюючи свободу, поклали своє життя.
В лютому 2014 року, більше сотні мирних людей загинули від снайперських пострілів. Ті події стали початком того, де ми є зараз, стали початком російського вторгнення. Пригадаймо разом події лютого 2014 року.
Події лютого 2014-го
В кінці 2013-го року та на початку 2014-го в Україні розпочалися масові протести. Люди виступили проти політики президента Віктора Януковича та тодішньої влади, відмови від курсу європейської інтеграції.
У результаті на Майдані Незалежності у Києві відбулося масове протистояння між протестувальниками та силовиками, яке отримало назву Революції Гідності. Це розпочалося 18-20 лютого 2014 року. Саме в ці дні загинуло найбільше людей.
Вбивство мирних людей призвело до зміни влади — Віктор Янукович та його соратники втекли за кордон. Кульмінацією тих подій став Список Небесної Сотні, який оприлюднили 22 січня 2014 року. Спочатку від вогнепальних поранень у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом знайшли тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького.
До 18 лютого 2014 року налічувалося вже 9 загиблих, і з цього дня на Майдані почалися масові розстріли. З 18 по 20 лютого загинуло найбільше людей — 78 осіб, після 20 лютого — ще 20. Майже одразу усіх загиблих назвали Небесною сотнею, хоча насправді їх було понад сто.
Офіційне число Небесної Сотні — 107 осіб. Це були люди різного віку, різної національності, різних професій та соціального статусу. Наймолодшим з них був Назарій Войтович - йому було всього 17. Найстаршому - Іванові Наконечному - було 82.
Протести відбулися й в Хмельницькому. У нашому місті під час мирних мітингів загинули двоє людей. Детальніше про них ми нагадаємо у наступних публікаціях.
Вшанування Дня Героїв Небесної Сотні
Указом президента України Петра Порошенка від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» дату 20 лютого було встановлено як День Героїв Небесної Сотні.
Ста п’яти Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання Герой України, а троє іноземців — громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані, посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.
Сьогодні в багатьох містах України проводяться меморіальні заходи, присвячені пам'яті загиблих героїв. Місцеві мешканці та влада покладають квіти до меморіалів Героїв Небесної Сотні, проводяться поминальні молебні у храмах та вшановується пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
64522
Alla Bayda