Повний зал обласна філармонія зібрала 14 грудня. Вчора туди з різних районів приїхали військові. Запросили усіх попередніх ректорів, офіцерів-прикордонників зі столиці, приїхали навіть народні депутати. Усі виступали з промовами.
Біля входу в філармонію чергував прикордонний патруль, захід був закритим, тому потрапити туди можна було лише за офіційним запрошенням.
Нашу увагу привернули офіцери кінологи з службовими псами, саме цих чотирилапих використовують у підготовці курсантів на польових заняттях.
В приміщенні було багато офіцерів-прикордонників із сімʾями та військових з різних відомств.
Зал був переповнений. Відкривав урочисту частину заходу військовий оркестр. Гостям показали фільм про історію створення академії та напрями підготовки, за якими навчаються сучасні курсанти та студенти даного вишу.
1995 року інституту присвоїли звання Академії, а з 1999 вона має статус Національної. За 25 років навчальний заклад виріс від простого артилерійського училеща до національної академії, аналогів якій не має у всій Україні. Завдяки кваліфікованій підготовці зі стін цієї академії випустилося понад 10 000 офіцерів-прикордонників.
А як усе починалося журналістам «vsim.ua» розповів перший ректор (1993–1999) інституту прикордонних військ генерал-полковник Борис Олексієнко.
- Нам довелося йти непростим шляхом, змітаючи всі перешкоди та ламаючи стереотипи. Ми все будували з нуля, самі, своїми руками ставили прикордонні стовпи, а вони й до цього часу стоять. Не було жодної матеріальної допомоги від держави, як це прийнято в інших цивілізованих країнах. Ми дали запити, і щоб допомогти у створенні гідного вищого навчального закладу, з усього колишнього союзу впродовж місяця зʾїхалися досвідчені викладачі з сімʾями. Всі хотіли взяти участь у цьому процесі, й наперекір всьому вже в лютому 1993 року розпочався навчальний процес, - каже Борис Олексієнко.
З квітня 2015 року і по сьогодні ректором Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького є генерал - майор Олег Шинкарук.
Петро Олександрович згадав і про досягнення випускників академії в зоні антитерористичної операції. Половина яких зараз виконує своє призначення в АТО та на адмінмежі з окупованим Кримом. Хвилиною мовчання вшанували 69 полеглих прикордонників.
Після цього голова служби вручив почесні нагороди офіцерам, працівникам академії та курсантам, які відзначилися за період стажування на посилені охорони державного кордону. Від імені президента та уряду України до академії надійшли пам’ятні призи. А фонд «Надії та добра» презентував медичне обслуговування для військового шпиталю.
А завершився захід святковим концертом Академічного ансамблю пісні і танцю Державної прикордонної служби України та провідних артистів України. Головною окрасою вечора стала прекрасна співачка, хмельничанка Міла Нітіч.
Підготувала Галина Білецька
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.