25 жовтня – часткове сонячне затемнення: чи зможуть його побачити мешканці Хмельниччини

25 жовтня – часткове сонячне затемнення: чи зможуть його побачити мешканці Хмельниччини
Фото з відкритих джерел
 • Особливості сонячного затемнення.
 • Хто й коли його зможе спостерігати.
 • Як може вплинути на здоров’я людей.
 • Чого не радять 25 жовтня робити астрологи.
 • Історії затемнень.

Завтра, 25 жовтня, на території України спостерігатиметься часткове сонячне затемнення.

Хто зможе побачити

За словами кандидата географічних наук  та синоптика Ігора Кібальчича, сонячний диск буде закритий на 47-65%. 

Затемнення тому й називається частковим, що Місяць перекриє Сонце не повністю. Сонце, Місяць і Земля зійдуться в одну лінію.

Відео дня

Почнеться затемнення на території Ірландії та закінчиться в районі Аравійського моря.

Від о 09.22.46 за київським часом його зможуть спостерігати жителі Європи, Близького Сходу, Центральної Азії, північного сходу Африки та Західного Сибіру. Пік затемнення — 10.36.48 за київським часом.

За сприятливої погоди, цим неймовірним астрономічним явищем можна буде насолоджуватися майже 2,5 години!

Що ж до України, то почнеться затемнення о 12.22 за київським часом, максимальна фаза припаде на 13.36, а завершиться - о 14.49.

До речі, синоптики твердять, що найбільше шансів побачити часткове затемнення  - в мешканців півдня. В західних областях завтра, на жаль, очікується хмарність.

За прогнозами Хмельницького обласного центру з гідрометеорології, 25 жовтня в краї буде хмарно. Вночі - невеликий дощ, вдень - помірний дощ. І вночі, і вранці -  місцями туман. Вітер південний з переходом на північно-західний 5-10 м/с. Температура повітря: вночі 5-10° тепла, вдень 11-16° тепла.

Тож, далебі ,чи мешканці області зможуть насолодитися спогляданням унікального явища.  Хоча...

Між іншим, востаннє таке сонячне затемнення спостерігалося 14 жовтня 2004-го. Наступне очікується аж в 2040-му.

Нагадаємо, це сонячне затемнення відкриє коридор затемнень, що триватимуть до 8 листопада.

Як дивитися на затемнення

Офтальмологи застерігають:

 • напряму дивитися на сонячне затемнення небезпечно, адже випромінювання може пошкодити зір.
 • Не можна спостерігати його й через закопчене скло. Всі ці предмети пропускають ультрафіолетові та інфрачервоні промені, які шкідливі для очей самі по собі.
 • Не захищають і звичайні сонцезахисні окуляри.
 • Варто придбати спеціальні сонячні фільтри.

Також безпечно спостерігати за подією можна онлайн.

Сонячні затемнення в історії людства

В історії багатьох народів існують легенди про чудовисько, яке з'їдало Сонце. У жителів Китаю і Європи це був дракон, в Кореї – собака, а в деяких арабських країнах поїданням світила займався шайтан.

Вважалося, що прогнати чудовисько можна, якщо голосно кричати, бити в барабани, дзвонити в дзвони і молитися. Навіть після того, як справжня причина затемнень стала ясна, люди продовжували боятися цього явища, пов'язуючи з ним настання кінця світу або напастей.

У кожній культурі існували власні методи обчислень настання затемнень, але тільки жителі Вавілону навчилися вираховувати сонячні затемнення на багато років вперед. Це саме вони є авторами поняття «сарос».

Сарос перекладається як «повторення» і він дорівнює 6585 днів 8 годин, що становить 18 років 11 днів 8 годин. Саме через цей проміжок часу розташування в просторі Місяця, Землі і Сонця повторюється. Упродовж одного саросу в середньому буває 43 сонячних затемнення.

Перша згадка про затемнення в Київській Русі з'являється в «Слові о полку Ігоревім». У ньому описується повне сонячне затемнення 1185-го.

А перше сонячне затемнення, зафіксовано людиною, відбулося 22 жовтня 2137-го до н. е. Воно згадується в одній з книг стародавнього Китаю – «Ши цзин». Але встановити цю напрочуд точну дату вдалося теж тільки в XIX столітті.

Вплив затемнення на здоров'я людини

За словами дослідників, затемнення викликає у людей і тварин почуття тривоги.

Може трохи піднятися тиск, розвинутися стан внутрішнього душевного дисонансу.

Вчені підкреслюють, що завдати істотної шкоди фізичному здоров'ю людини затемнення не може. Разом з тим, воно може принести певний дискомфорт метеозалежним людям, а також тим, хто страждає ендокринними і серцево-судинними захворюваннями.

За словами дослідників, істотний вплив затемнення надають тільки на психоемоційний стан людини.

Що не можна робити в день сонячного затемнення

У період сонячного затемнення підвищується схильність людини приймати необдумані рішення і здійснювати імпульсивні вчинки. Тому небажано в цей час робити якісь важливі справи, укладати великі угоди, покупки, підписувати важливі документи.

Не рекомендується також брати участь у масових заходах, оскільки енергія сонця сильно впливає на колективний розум, тому краще уникати великого скупчення людей.

Астрологи рекомендують утриматися від:

 • Укладання фінансових операцій
 • Переїзди
 • Зміна роботи
 • Подорож
 • Сварки та з'ясування відносин
 • Операції
 •  Не починайте та не завершуйте стосунки
 •  Підписання будь-яких документів

Що варто робити в день сонячного затемнення

День сонячного затемнення сприятливий для того, щоб зайнятися духовними практиками, які дозволять досягти гармонії з собою.

ДОВІДКА
Сонячне затемнення — рідкісна астрономічна подія. Явище відбувається, коли молодий Місяць рухається між Сонцем і Землею, закриваючи сонячні промені та відкидаючи тінь на частину Землі. Саме різні затемнення по-іншому видно у різних куточках планети, пише Time and date.

 

Існує чотири типи сонячних затемнень: 
 • часткові сонячні затемнення  — коли Місяць лише частково закриває диск Сонця і кидає на Землю півтінь;
 • кільцеподібні сонячні затемнення — коли місячний диск недостатньо великий, щоб перекрити всю площу Сонця, тому зовнішні краї залишаються видимими, утворюючи в небі вогняне кільце;
 • повне сонячне затемнення — коли Місяць повністю закриває Сонце. Воно вкрай рідкісне, адже може відбутися лише тоді, коли Місяць знаходиться поблизу перигею — точки орбіти Місяця, найближчої до Землі;
 • гібридні сонячні затемнення — коли затемнення змінюється з кільцевого на повне сонячне затемнення або навпаки. Є найрідкіснішим типом.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
 • Sergey Nabokov

  Як раз таки звичайні сонцезахисні окуляри, можуть захистити. Просто потрібно купувати якісні товари. До речі, можу вам порекомендувати чудовий магазин, який продає дуже круті і брендові окуляри, а головне - надійні https://tochnooptyka.com.ua/sontsezakhysni-okuliary/

 • Юрий Штокал

  В нас вже було в суботу (22.10) з 8.00 до неділі( 23.10) до 8.00, вже надивились

keyboard_arrow_up