Читачі сайту vsim.ua обрали 7 чудес міста.
Дізнавайтеся перелік переможців.
Місяць тому редакція vsim.ua розпочали конкурс на визначення семи чудес Хмельницького. За цей час ми зібрали думки читачів та визначили перелік з 14 кандидатів на це звання. Тиждень тому на нашому сайті розпочалося голосування, де кожен міг підтримати будь-який об’єкт, який на його думку, має право належати до семи чудес міста. Сьогодні, 21 серпня, ми оголошуємо результати конкурсу. Протягом тижня на сайті проголосували 339 читачів. Наводимо перелік із семи об’єктів-переможців та кількість голосів, відданих за них.
Скульптури Миколи Мазура з металобрухту — 81 голос. Чудернацькі фігури-атракціони розташовані у кількох місцях, зокрема в парку Чекмана, сквері Шевченка та на площі Свободи (неподалік колишнього кінотеатру «Сілістра»).
Острів Кохання — 50 голосів. Споруджений 1949 року під час облаштування заплави Південного Бугу. Зараз територія острова необлаштована, тут є лише стела з брендом Хмельницького.
Парк імені Михайла Чекмана — 42 голоси. Заснований 1949 року при впадінні річки Плоскої в Південний Буг. Спершу його назвали Комсомольським, оскільки під час його облаштування працювали переважно комсомольці та піонери. Зараз площа парку складає 140 гектарів. На території є зоокуточок, атракціони, дитячі майданчики, сцена.
Ботанічний сад Хмельницького національного університету — 36 голосів. Розташований між гуртожитком №4 та корпусом №5 ХНУ на вулиці Інститутській. Заснований 2003 року. На території росте близько 20 тисяч рослин.
Пам'ятник-фонтан барону Мюнхгаузену — 32 голоси. Розташований у дворі будинку №46 на Кам’янецькій. Створений 1970 року скульптором Валентиною Ляшко за проєктом Григорія Мамона та Михайла Андрійчука.
Дендропарк «Поділля» — 20 голосів. Розташований поряд із меморіалом Слави біля перехрестя проспекту Миру та Старокостянтинівського шосе. Бере свій початок з часів сільськогосподарської виставки, яка за радянських часів діяла у цьому місці.
Пішохідна частина Проскурівської — 20 голосів. Пролягає від вулиці Соборної до вулиці Володимирської. Відома також як «стометрівка». Тут розташовані історичні будівлі Хмельницького, як то колишній готель «Континенталь» або ресторан «Слон».
Наводимо також перелік решти семи об’єктів, які не увійшли до сімки лідерів за результатами голосування:
Костел на проспекті Миру — 18 голосів
Будівля міської ради — 12
Будинок Рад — 9
Хмельницька телевежа — 7
Парк імені Івана Франка — 4
Залізничний вокзал — 3
Сквер імені Тараса Шевченка — 2
Партнери конкурсу:
«Посмішка успіху» Паламарчука Станіслава — стоматологія, що дарує щасливі посмішки
«Фруктовий рай» — завжди свіжі овочі та фрукти
ПрАТ «Хмельпиво» Наше пиво — живе пиво!
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.