Вже з 1 травня хмельничани із нирковою недостатністю зможуть пройти лікування методом гемодіалізу в Хмельницькій міській лікарні. Там запрацює відповідне відділення. Яким воно буде і що там робитимуть, розповіли сьогодні, 25 квітня.
На капітальний ремонт приміщення з міського бюджету було витрачено близько 1,5 мільйонів гривень. Також підписали меморандум з товариством “РЕНАРТ”, яке стало переможцем конкурсу на визначення надавача послуг. Згідно меморандуму було надано близько 10 мільйонів гривень на безоплатне обладнання для надання послуг. Після того, так як ми і планували, нам вдалось отримати субвенцію з державного бюджету - понад 6 мільйонів гривень на витратні матеріали. Окрім цього, на останній сесії міської ради, були виділені кошти з міського бюджету. Загальна вартість усього проекту: витратні матеріали, заробітна плата, комунальні послуги, до кінця року вартуватимуть приблизно 14 мільйонів гривень - каже міський голова, Олександр Симчишин.
Ініціаторами проекту стали пацієнти, які раніше лікувались в Хмельницькій обласній лікарні. Зокрема, Володимир Гаврилюк страждає на ниркову недостатність майже 10 років. Чоловік каже, що з 2011 року боровся за покращення медичного обслуговування пацієнтів. За його словами, потреба у новому відділенні з’явилась через надання неякісних послуг в обласній лікарні.
Після проведення діалізу в обласній лікарні з’являлись головні болі, такі, що людина не могла встати на ранок. Також, якщо були перерви з постачанням води, то процедуру відміняли. Та навіть за інструкцією, водоканал мав підвезти воду й залити її в систему, щоб провести діаліз. До того ж, на це лікування витрачались всі кошти, які зароблялись. Обласна адміністрація взагалі не чула нарікань, тому хмельничани мусили зробити окремий крок - розповідає голова громадської організації “Спільнота людей з вадами нирок”, Володимир Гаврилюк.
Нове відділення облаштували десятьма сучасними машинами фірми Fresenius. Процедура починається з очистки води, яка подається на діалізну машину і змішується з розчином, який підбирають пацієнтам індивідуально. Серцем відділення є приміщення для системи водопідготовки. Директор компанії Fresenius Medical Care, Роман Шурдук каже, що навіть найсучасніше обладнання можна знівелювати низькою якістю води.
Якісна вода - це ключ до ефективного діалізу. Відділення обладнане найсучаснішою системою водоочистки. Її потужність дозволяє забезпечити лікування ще на 5-ти машинах мінімум. Ефективна трансплантація можлива тільки в разі якісного і доступного діалізу, бо ці терапії взаємозалежні і обумовлюють ефективність одна одної - каже директор компанії Fresenius Medical Care, Роман Шурдук
Тривалість процедури гемодіалізу залежить від самого пацієнта, та як мінімум вона займає 4 години. А встановлені сучасні машини можуть надати весь спектр діалізної терапії. Крім того, процедура буде комфортною для людей, що хворіють на цукровий діабет.
На цій машині можна використовувати і ми будемо використовувати індивідуальний розчин. Тобто приносять каністру з концентратом, куди вже входить розчин глюкози. А це великий плюс, бо додатково під час діалізної процедури я не ввожу її пацієнту. Тому це буде комфортно для тих, хто хворіє на цукровий діабет, бо відбуватиметься все без перепадів глюкози. Також це буде дешевше ніж отримувати каністри з готовим розчином з Німеччини, бо наша вода є ідеально очищена. Адже якість процедури в нас на першому плані. Все буде контролюватись відповідно до норм європейських і світових - каже завідувач відділення амбулаторного гемодіалізу, Віталій Онуфран.
У перспективі відділення гемодіалізу в міській лікарні планують розширити: запустити трансплантологію, збільшити кількість діалізних машин та місць для пацієнтів, зробити додаткові діалізні зали і приміщення для очистки води.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.