Більшість українців не сплачують штрафи від ТЦК: яка ситуація на Хмельниччині

Більшість українців не сплачують штрафи від ТЦК: яка ситуація на Хмельниччині
фото: Волинський ТЦК та СП
  • Лише 39% протермінованих штрафів сплатили цьогоріч. 

  • Всього по Україні зафіксовано 21 336 випадків боргів. 

  • Розповідаємо детальніше.

Посадові особи Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки можуть складати адмінпротоколи за порушення правил військового обліку. Це стосується не вчасного оновлення даних військовозобов’язаними або ж неявки по повістці. Сума – від 17 000 до 25 500 гривень. Отримавши штраф громадяни часто оскаржують їх у суді або ж просто ігнорують. Тоді ТЦК та СП передають ці справи до виконавчої служби, а вона уже може накласти арешт на рахунки. 

Згідно із даними Опендатабот з посиланням на Мін’юст, за 10 місяців 2024-го зафіксовано 21 336 боргів за штрафи через порушення правил військового обліку. Це вдвічі більше, ніж у 2023-му. Цьогоріч було сплачено лише 39% протермінованих штрафів. Напротивагу: у 2023-му цей показник становив 72%. 

Що на Хмельниччині

У Хмельницькому обласному ТЦК та СП у відповідь на запит «Українських новин» повідомили: із 19 травня 2024-го по 1 вересня 2024 було складено 1 732 протоколи про адміністративні правопорушення за статтею 210 КУпАП. Орієнтовний розмір надходження до бюджету після сплати всіх штрафів – 2 445 110 гривень. 

Відео дня

У відповідь на запит «Суспільне Хмельницький» в обласному ТЦК та СП зазначили: з початку року й по жовтень 2024-го посадовими особами терцентру комплектування було складено 5 424 адмінпротоколи за порушення правил військового обліку. 

Орієнтовний розмір надходжень до бюджету – 4 837 457 гривень. 

Vsim.ua звернулося із запитом до Хмельницького обласного терцентру комплектування та соціальної підтримки щодо надання детальної інформації про складення адмінпротоколів на правопорушників, а також кількості тих, хто не сплатив штрафи. Про отримані результати повідомимо згодом. 

Оскаржують штрафи від ТЦК 

За інформацією Опендатабот наразі існує три основні причини скасування штрафів:

  • недотримання ТЦК процедури накладення штрафу;
  • відсутність переконливих доказів вчинення порушень громадянами;
  • штрафи накладаються за період, коли нові норми ще не набули чинності, що є підставою для їх скасування.

У єдиному державному реєстрі судових рішень зафіксовані сотні справ з Хмельниччини, які стосуються оскарження рішень ТЦК та СП щодо накладення штрафів за порушення військового обліку. Розглянемо декілька прикладів. 

У вересні 2024-го у Хмельницькому міськрайонному суді розглядали справу щодо скасування постави від ТЦК та СП про накладення штрафу за відмову від повістки. Згідно зі складеним протоколом про адмінправопорушення, військовозобов’язаний 12 червня 2024-го відмовився від повістки, за якою він мав з’явитися до військкомату того ж дня на 23:30. Позивач зазначив, що у протоколі не зазначено жодних доказів його відмови, як і немає самої повістки. Тому суд скасував штраф розміром 17 000 гривень. 

Наприкінці вересня громадянин вимагав скасувати штраф від ТЦК розміром 25 500 гривень за відсутність військово-облікових документів. Згідно із матеріалами справи, 31 липня 2024-го представники ТЦК та СП зупинили чоловіка. На вимогу він пред’явив своє приписне посвідчення, однак військовослужбовці зазначили, що це не є дійним військово-обліковим документом й доставили чоловіка до військкомату. Процес зупинки й бесіди не проводився за допомогою засобів відеофіксації, як те передбачено Законом. Відповідно Хмельницький міськрайонний суд скасував штраф. 

Також Хмельницький міськрайонний суд виніс ще одне рішення, який стосується скасування адмінпротоколу від ТЦК та СП. Згідно із матеріалами справи, у липні 2024-го чоловіка зупинилися на блокпості. На вимогу пред’явити військово-обліковий документ громадянин надав правоохоронцям та військовослужбовцям паспорт та витяг із «Резерв+» про оновлення даних. Його все одно притягнули до адмінвідповідальності аргументуючи тим, що “Резерв+» не є військовим документом. На місці чоловіку відмовилися надавати копію протоколу посилаючись на відсутність принтера на блокпості. Міськрайонний суд скасував штраф щодо позивача на 17 000 гривень. 

Читайте також: 

Чи роздають повістки під час рейдів ТЦК у громадських місцях: у поліції пояснили

Оскарження штрафів від ТЦК на Хмельниччині: підбірка судових справ

Нові правила мобілізації: заборона «бусифікації» 50+ та повістки «Укрпоштою»

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (6)
  • Нікона

    Буває! В країні йде мобілізація і без помилок не буває
  • Buzhok

    Зелепуха вважає що знімає нову сценку кварталу, ну такий він його вже не змінити..
  • Дмитрий Дмитрович

    Зе бандити грабують народ
  • Читач09

    Як на рахунок прокурорів з липовими інвалідностями..Віддають гроші, платять шрафи? Де кримінальні справи?

keyboard_arrow_up