Оскарження штрафів від ТЦК на Хмельниччині: підбірка судових справ
-
ТЦК та СП складають протоколи за не оновлення даних.
-
Сума штрафу – від 17 000 до 25 500 гривень.
-
Військовозобов’язані оскаржують постанови.
-
Які рішення приймає суд?
16 липня 2024-го був крайнім днем коли військовозобов’язані могли уточнити свої облікові дані. Це можна було зробити безпосередньо у Терцентрах комплектування та соціальної підтримки або ж через ЦНАПи та додаток «Резерв+». Тим, хто цього не зробив – загрожують штрафи: від 17 до 25,5 тисяч гривень. На Хмельниччині такі постанови вже є. Складали їх і раніше: до вступу в силу «мобілізаційного закону». Громадяни оскаржують їх у судовому порядку.
Згідно із даними Опендатабот у 88% випадків суди скасовували штрафи накладені Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки. Тобто станом на 7 серпня 2024-го із 34 справ 30 – закрили. Розглянемо такі випадки на Хмельниччині.
Штраф за зміну місця проживання
У серпні у Славутському міськрайонному суді розглядали справу щодо скасування постанови ТЦК за несвоєчасне оновлення даних. Згідно із даними справи позивач уточнив свої облікові дані 15 липня 2024-го. Крім того у нього була відстрочка від мобілізації. Та вже 18 липня 2024-го на нього був складений адмінпротокол.
– Він з 24.02.2002 року по 08.07. 2024 року особисто не повідомляв зміни своїх облікових даних в орган, де він перебував на військовому обліку, а саме, зміни місця тимчасового проживання (проживав у Львівській області), сімейному стані (дружина стала військовослужбовцем ЗСУ), зміни контактного номера телефону та пошти за що його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17 000 грн., – зазначено у рішенні суду.
Позивач надав суду документи в тому числі дані із додатку «Резерв+» про те, що він вчасно оновив дані й підстав для штрафу немає. Заразом, як зазначено у матеріалах справи, сама постанова була складена із помилкам: не було зазначено час і дату створення протоколу й не був призначений час розгляду адміністративного правопорушення.
20 серпня 2024-го Славутський міськрайонний суд скасував дану поставу, що звільняє позивача від сплати штрафу розміром 17 тисяч гривень.
Затримання з порушенням та помилки в адмінпротоколі
7 серпня Красилівський районний суд скасував ще одну постанову про притягнення громадянина до адмінвідповідальності.
Згідно із матеріалами справи 13 червня 2024-го на об’єкті, що має ознаки блокпосту у селі Стуфчинці, зупинили чоловіка, який рухався трасою Н-03 Житомир-Чернівці у напрямку Хмельницького. Прохання чоловіка пояснити причину зупинку проігнорували. Позивачу повідомили, начебто він перебуває у розшуку. Тоді громадянин представив особам витяг із інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» про те, що на 23 травня 2024 року він до кримінальної відповідальності не притягувався, не знятої чи не погашеної судимості не має та в розшуку не перебуває. Показати у планшеті підтвердження тому, що він у розшуку йому відмовили. Після чоловіка затримали та доставли до ТЦК, де головний спеціаліст командування склав адмінпротокол за статтею 210 КУпАП.
Згідно із матеріалами суду, у складеній постанові йде мова про те, що позивач не мав при собі військово-облікових документів. Однак правоохоронці мали змогу самостійно через планшет, маючи доступ до всіх реєстрів, самотужки перевірити облікові дані чоловіка та цього не зробили. Зараз у протоколі вказано, що затримання відбулося у місті Хмельницький, тоді як по факту це сталося у селі Стуфчинці Лісогринівецької сільської тергромади.
Красилівський районний суд скасував дану постанову про притягнення громадянина до адмінвідповідальності.
Ситуація в сусідніх містах
У червні у Дубенському міськрайонному суді Рівненської області розглядали справу щодо скасування штрафу у 17 тисяч гривень за несвоєчасне повідомлення про одруження й зміну прізвища. У січні 2022-го позивач одружився. Коли громадянин прийшов 30 травня 2024-го на оновлення даних йому повідомили про те, що на нього складений адмінпротокол за те, що не повідомив про зміну сімейного стану. Однак як йдеться у матеріалах справи у листопаді 2022-го позивача викликали до військкомату, де він надав усю наявну інформацію. Враховуючи це суд скасував постанову про притягнення до адміністративної відповідальності.
Читайте також:
Арешт майна і не тільки: що чекає на військовозобов’язаних з 17 липня
Надбавки до пенсій та штрафи від ТЦК: головні новації серпня
Оскарження рішень ВЛК: підбірка справ з Хмельницького
На Хмельниччині чоловік не з'явився на виряджання до військової частини через похмілля
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Читач90