Чим жив Хмельницький рік тому: у центрі відкрили виставку “Сила тилу”

Чим жив Хмельницький рік тому: у центрі відкрили виставку “Сила тилу”
  • “Хтось творить історію, а хтось має її фіксувати”. 
  • Так рік тому з’явилась ідея фотографувати все, що відбувалось у Хмельницькому.
  • Результат можна побачити на емоційних світлинах - у виставці “Сила тилу”.

“На початку війни всім було страшно, незрозуміло. Ніхто з нас не знав, як жити у війні...”, - слова, які відгукуються у серці кожного українця. 

До річниці повномасштабного вторгнення у Хмельницькому відкрили виставку фотографій “Сила тилу”. Біля кінотеатру Шевченка зібрали 29 світлин п’ятьох фотографів, які фіксували все, що відбувалось в місті рік тому. 

Дитячі очі, повні розгубленості і страху, руки хмельничан, які невтомно плели маскувальні сітки, евакуаційні потяги, які один за одним прибували до Хмельницького з вимушеними переселенцями. Десятки світлин, зроблені в різних локаціях, де вирувало життя - де спільними зусиллями і маленькими кроками хмельничани наближали перемогу. Кожен як міг. 

Відео дня

Куратори фотовиставки розповідають, тоді виникла думка: “хтось творить історію, а хтось має її фіксувати”. Додають також, що чимало світлин тоді робилось для історії, а не для поширення. Однак зараз настав час ними поділитись. 

Як розповідає одна з кураторок заходу Алла Собко, місія виставки - показати і нагадати нам ту силу об’єднання, яка у нас була. Адже Хмельницький досі залишається надійним тилом і наше єднання має важливе значення для перемоги. 

  • Ми не знали, у що це виллється - ми просто взялись фіксувати всі процеси, які відбувались у Хмельницькому. Багато що фотографувалось для історії. Це справді ті світлини, які показують силу об’єднання у Хмельницькому, яка у нас була, - каже Алла Собко і додає, що насправді визначитись зі світлинами для виставки було надзвичайно важко. Адже їх зібралось декілька сотень. Кожна була уособленням тих процесів, які відбувались в нашому місті. Відтак вирішили зробити акцент саме на емоції, закладені у кожній фотографії. 

“За кожною з них стоїть велика історія і дуже багато роботи. Тут показана ціна і цінність всього, що відбувається”, - пояснює кураторка. 

Фотовиставку розмістили на майданчику перед кінотеатром Шевченка. Вона діятиме щонайменше два тижні. Організаторами є управління культури і туризму й Хмельницький музей-студія фотомистецтва. Координатори вже думають над продовження виставки, адже є ще дуже багато світлин, якими хочеться поділитись з хмельничанами.

Світлина символізує невинні дитячі життя, які забрала війна з росією

На верхній світлині - собака Нора. Разом з господарем допомагали збирати сміття під час прогулянок нашим містом - так хотіли віддячити Хмельницькому і хмельничанам за прийом

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up