Де найчастіше тонуть люди на Хмельниччині (ІНФОГРАФІКА)

- Від початку цього купального сезону на Хмельниччині втопилося четверо людей.
- Дізналися, у яких районах області найчастіше трапляються такі випадки.
Із 1 червня по 1 вересня триває купальний сезон. У цей період працівники ГУ ДСНС у Хмельницькій області стикаються з трагічними випадками на воді. Так, лише за перші дні цього літа на Хмельниччині виявили тіла чотирьох людей на водоймах. Зокрема – двоє підлітків втопилися в Сутківцях у Хмельницькому районі. Тоді, нагадаємо, з води дістали 14-річного хлопця та 11-річну дівчину.
Минулого року найчастіше тонули в Кам’янець-Подільському районі
Журналістка vsim.ua дізналася, де найчастіше на Хмельниччині виявляють потопельників рятувальники. Про це розповів начальник сектору зв’язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю ГУ ДСНС в Хмельницькій області Олександр Гулько.
Так, за минулий рік найбільше потопельників знаходили у водоймах на Кам’янеччині. Один із випадків стався у селі Жабинці. Там, 2 червня, у місцевому ставку, під час купання потонула дівчина 2000 року. Тіло знайшли, обстеживши 1 200 квадратних метрів водойми.
Менше випадків зафіксували у Шепетівському районі. Один з них – в селі Васьківці. Того дня, 24 червня, ввечері, рятувальники шукали тіло 36-річного чоловіка. Він потонув у місцевій річці. За допомогою спеціального спорядження його вдалося дістати з води.
Найменше топилися люди в Хмельницькому районі. Зокрема, трагедія сталася в Хмельницькому, в мікрорайоні Озерна. 29 серпня, пізно ввечері, рятувальники отримали повідомлення про подію. На місці тривали пошукові роботи до 22:30. Вже вранці, 30 серпня, дістали тіло чоловіка, 1991 року народження. Як тоді розповідали журналістам vsim.ua в Хмельницькому районному відділі поліції, ознак кримінальних правопорушень на події зафіксовано не було.
Статистику щодо виявлених потопельників по районах переглядайте далі в інфографіці.
Як шукають потопельників
Раніше журналістка vsim.ua розповідала вам про роботу водолазів у Хмельницькій області. Більше про це в матеріалі – “Я шукав руку й голову в пакеті”. Інтерв’ю з водолазом, який працює на Хмельниччині.
Тоді водолаз Олександр Кшемінський розповідав, що найбільше потопельників виявляють на Дністрі. У зв’язку з великою кількістю відпочивальників, біля берегів базується три відділення водолазно-рятувальних робіт. Іще одне розташоване поблизу Хмельницького.
Водолаз розповідав, що найглибше він пірнав на глибину до 20 метрів. А переважно вони спускаються до 12 метрів. На запитання щодо водойм, де топляться найчастіше, Олександр Кшемінський відповів так:
- Насправді таку статистику ми не ведемо. Найчастіше виїжджаємо на місцеві ставки, різні водойми в населених пунктах. Часто на Дністер. Переважно люди топляться, коли вживають спиртні напої. Вип’ють і вирішують собі охолодитися. А під час вживання алкоголю рефлекси самозбереження притуплюються. В результаті - маємо потопельників. Минулого року (2022, – прим. автора) ми виїжджали кілька разів на одне й те саме місце, де топилися люди під час вживання алкоголю, - додав він.
А пошук потопельника під водою відбувається так:
- Коли це відбувається вперше – трохи нервово і стресово. Знайти тіло під водою можна двома способами. Перший – намацати. Адже вода темна й мутна, тож часто нічого не видно. Другий спосіб – побачити тіло. Цей варіант, чесно кажучи, трохи страшніший. Тож краще намацати. За руку чи ногу треба міцно взяти й подати сигнал, щоб вас підняли нагору, – розповідав водолаз.
Олександр Кшемінський також поділився тим, що найскладніше в його роботі. Мовляв, це пошук під водою дітей і жінок. Зокрема, на своєму досвіді роботи він мав випадки, дістаючи підлітків, 14 та 15 років. А його колеги мали справу з немовлям. Тоді, в Кам’янець-Подільському, жінка з дитиною стрибнула з моста.
- Також був раніше в Рудківцях випадок. Батьки приїхали відпочивати. Саме стелили покривало на березі. Тим часом їхня дитина забігла у воду, впала й втопилася, – додавав Олександр Кшемінський.
Правила поведінки під час купання від ДСНС
Основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання, навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.
У ДСНС додають, що відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18°C, повітря не нижче +24°C.
- Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води зі швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо, якщо не впевнені у своїх силах. Купаючись на дикому пляжі чи у незнайомому місці не пірнайте з берега, гірки або дерева.
- У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою. Купатися краще там, де є рятувальні служби, – додають рятувальники.
Крім того, до купальних плавок радять прикріпляти шпильку. Якщо плавець перебуває далеко від берега, а його звела судома – укол шпилькою може допомогти відновити еластичність м’язів. Також рекомендують утримуватися від далеких запливів.
- Якщо човен перевернувся, головне не розгубитися. Навіть коли перекинувся, він і тоді ще певний час тримається на воді, отже, треба зберігати спокій, і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега. Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє, підтримувати його на плаву. Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого, допомогти вплав одночасно кільком людям неможливо, – кажуть в ДСНС.
Нагадаємо – на Озерній чоловік врятував з води двох підлітків.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.