Депутати Хмельницької райради не прийшли на сесію, де мали вирішувати долю ЦРЛ

Депутати Хмельницької райради не прийшли на сесію, де мали вирішувати долю ЦРЛ
  • Із 64 обранців були присутні лише 19. 

  • Голова райради закрив засідання через відсутність кворуму. 

  • Протестувальники влаштували громадські слухання.

Уже вдруге сесію скасовують. Сьогодні, 28 січня, в Хмельницькій районній раді мало відбутися засідання, де одним із питань була передача Хмельницької центральної районної лікарні на баланс області. А згодом – приєднання її до обласного серцево-судинного центру. Попереднє зібрання закрили з тієї ж причини: замало було депутатів у залі. Та тоді обранці протягом засідання поступово його покидали, цього разу – більшість не з’явилася взагалі. Розповідаємо детальніше. 

Що цьому передувало

Питання передачі Хмельницької центральної районної лікарні (ЦРЛ) на баланс області тягнеться із грудня 2024 року. Спершу таке рішення прийняла обласна рада. Остаточно погодити це мали депутати районної ради на сесії 23 грудня. Тоді на засідання прийшли медики лікарні та жителі громад, які отримують допомогу у ЦРЛ. Протестувальники обурювалися можливими змінами. Спершу на засідання зареєструвалися 38 депутатів та з часом їх ставало все менше. Закінчилося все тим, що голова райради Богдан Цимбалюк оголосив сесію неповноважною через відсутність кворуму. 

Депутати не зібралися

28 січня. 9:40 ранку. Під дверима сесійної зали, де сьогодні мало відбутися засідання, Хмельницької районної ради зібралися люди, які виступають проти передачі ЦРЛ. У коридорі не проштовхнутися. 

Відео дня

Люди розповіли: до останнього боротимуться за долю районної лікарні. Хвилюються, що заклад закриють і отримувати медичну допомогу їм ніде буде.Після опитування присутніх виявилося, що усі мають різну інформацію про те, що станеться з лікарнею після прийняття рішення про її передачу. 

– Чула тільки про закриття з часом. Ми самі бачимо до чого це йде – 42 тисячі населення постраждає, бо вони всі приєднанні до районної лікарні, – Наталія. 

– Я чула про приєднання. Вважаю, що це не є правильно тому, що люди не можуть лікуватися всі в кардіо-судинному центрі. От я минулого тижня прийшла до свого сімейного, мені треба було до травматолога й з очима проблеми. Я в той же день потрапила і до окуліста, і до травматолога. Я не знаю більше такої лікарні, де в один і той самий день можна було попасти до спеціалістів, – Світлана. 

– В селі в нас лікарню закрили в Малиничах, тільки сімейний лікар залишився. Ще районну закриють, куди нам йти? Я пенсіонерка, куди мені йти? Я не вірю, що її зроблять краще. Нам зразу теж казали, що в Малиничах не будуть закривати, але закрили, – Надія.

– А хіба їй (лікарні, – прим.автора) не вистачало грошей? Я вважаю, що там повноцінна, дієва лікарня. Якось вона до цього часу існувала, не дивлячись на два роки карантину, три роки війни, є важка економічна ситуація, але в будь-якому випадку вона в попиті. Там дуже гарна територія, облаштована, але в нас приватний бізнес останнім часом почав дуже сильно розвиватися, тобто, можливо, приватне око чиєсь, лягло на цю ділянку. Можливо її хочуть занадто “модернізувати”? Чомусь до цієї пори вона нікому була не цікава, – Інна.  

Люди товпилися під дверима сесійної зали до 10:20. Паралельно, повз натовп, проходили депутати райради та реєструвалися. Та із 64 обранців були присутні лише 19. І коли людей впустили у залу голова районної ради Богдан Цимбалюк оголосив про те, що бракує голосів для проведення сесії та її переносять. 

Взяли ініціативу у свої руки 

Люди вирішили провести громадські слухання. Вони обрали комісію. На думку присутніх рішення про передачу лікарні – не прийнятне. Голова профкому центральної районної лікарні Лідія Кошельник зазначила: медзаклад спроможний сам себе забезпечувати. 

– Наша лікарня спроможна працювати. Ми себе забезпечуємо, ми заробляємо достатньо коштів. Ми на 2025 рік підписали вже 14 пакетів з Національною службою здоров’я України, в тому числі й пологовий, який був під знаком питання. Я не розумію, від чого нас хочуть рятувати? Ми самі собі даємо раду, нас не треба рятувати. Під час воєнного стану в нас було проліковано понад 500 переселенців. В нас було проліковано 785 військовослужбовців, проведено 1850 оперативних втручань поранених. Ми працюємо, чому нас хочуть позбавити цього. Депутати не хочуть нас слухати. 

зазначили: їм не надали конкретних відповідей на питання про те, що буде з обладнанням та персоналом лікарні. 

– Коли постало питання передачі нас до серцево-судинного центру, я поставив декілька запитань: як це має бути, що має бути, чому має бути? Як ми збережемо колектив, апаратуру, обладнання, приміщення. Чи не постраждають від цього люди? Серцево-судинний центр – це заклад третинного рівня, він надає спеціалізовану медичну допомогу. Питання ці не вивчені, – зазначив директор КНП Центру ПМСД Хмельницького району Леонід Коцюба. 

Після обговорень присутні підготували звернення до депутатів районної та обласної рад із двома вимогами: 

– Перше питання – зберегти цілісний майновий комплекс центральної районної лікарні й внести на сесію районної ради зняття питання про передачу цілісного майнового комплексу центральної районної лікарні центру серцево-судинної хірургії з порядку денного сесії, – зазначив голова комісії Валентин Никитюк. 

Усі присутність проголосували за дане рішення й поставили свої підписи на відповідному зверненні. 

 

Читайте також: 

У Хмельницькому медики зірвали сесію райради: все через районну лікарню

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (4)
  • Демид Барыш
    🙈🙉🙊😄🍿👍🎉
  • Оксана Данілова
    Прийшли ті депутати, які стоять За лікарню і людей.  Дякуємо людям, що прийшли відстоювати своє майбутнє і майбутнє 4-х громад. Велика помилка звинувачувати депутатів, замовники цього руху не вони.
  • Lara Petliuk
    У них ще різдвяні канікули не закінчилися або може уже перейшли у пасхальні
  • Людмила Вашеняк
    Виборці,дорогі,та відкличге цих депутатів,якби не ви,їм там не місце.Це зрадники народу.Тільки вміють деребанити.

keyboard_arrow_up