У Хмельницькому медики зірвали сесію райради: все через районну лікарню

У Хмельницькому медики зірвали сесію райради: все через районну лікарню
  • Хмельницьку районну лікарню планують  передати на баланс області.

  • Медики з районної лікарні виступають проти.

  • Влаштували мітинг під час сесії райради, де розглядали це питання.

“Це ганьба та геноцид”. Саме такі гасла звучали сьогодні, 23 грудня, під час сесії Хмельницької районної ради. Представники центральної районної лікарні разом із медперсоналом влаштували мітинг. Вони виступили проти передачі медзакладу на баланс області із власності громад. Саме рішення раніше прийняли депутати обласної ради. 

Підтвердити цей факт мали районні обранці під час сьогоднішнього засідання. Та його не відбулося. То протестувальники заважали, то перерви оголошували, а врешті  кворум не зібрався. Розповідаємо детальніше. 

Передісторія 

11 грудня 2024-го під час чергової сесії Хмельницької обласної ради було прийняте рішення про подальшу долю Хмельницької центральної районної лікарні. Депутати проголосували про безоплатну передачу медзакладу зі спільної власності громад району у власність громад, сіл та селищ Хмельницької області. 

Відео дня

Приводом до прийняття цього рішення став лист від 21 листопада 2024-го до обласної ради від керівництва Хмельницького обласного серцево-судинного центру, а саме директора Андрія Кланца, який є депутатом обласної ради й секретарем постійної комісії охорони здоров’я та соціальної політики, освіти, науки, культури, релігії, молоді та спорту. 

За попередньою інформацією, заклад реорганізують: планують приєднати його до Хмельницького серцево-судинного центру. Сам Андрій Кланца журналістам аргументував це так: 

– Запропонували депутатам районної ради передати районну лікарню на баланс Хмельницької обласної ради і приєднати до серцево-судинного центру. Ідея така: для покращення надання допомоги жителям Хмельницького району; для збереження кадрового потенціалу районної лікарні в цих складних умовах реформи, війни. Ми підсилюємо районну лікарню обласним бюджетом, забезпечуємо їй фінансування й покриваємо видатки на утримання комплексу і таким чином зберігаємо за цим місцем надання послуг, де знаходиться районна лікарня, медичний статус. Все це залишається лікарнею. Крім того, люди максимально мають бути збережені, персонал, молодші медсестри, медсестри, лікарський персонал. 

Мітинг проти реорганізації 

Самі працівники лікарні й деякі  жителі громад, які обслуговує медзаклад, виступають проти цієї передачі. Тому вони прийшли на сесію Хмельницької районної ради, де депутати мали прийняти остаточне рішення щодо лікарні. Зала була заповнена. Чимало присутніх стояли, адже бракувало посадкових місць. Сесія розпочалася із затримкою. Із 64 депутатів спочатку були присутні 38. 

– Це питання не вивчене. Куди діватися людям? Майно передати – це все: гінекологічне обладнання, стоматологічне, куди? Персоналу куди діватися? Це по-перше. По-друге: сам серцево-судинний центр не має достатньо коштів, щоб організувати заклад. Він має 7 мільйонів – це на два місяці зарплати. А що далі? 

– Місце, гарне приміщення, зроблені ремонти – чому б собі не забрати? Саме легше відібрати, – розповів журналістці vsim.ua Леонід Коцюба – директор КНП Центру ПМСД Хмельницького району. 

Головний лікар Хмельницької районної лікарні Олександр Польовий розповів: медзаклад працює належно. Тут обслуговують мешканців чотирьох громад: Лісовогринівецької, Чорноострівської, Розсошанської та Гвардійської. За 2024 рік прийняли понад 130 тисяч пацієнтів, провели 4 тисячі госпіталізацій, півтори тисячі операцій. На постійній основі лікують військовослужбовців: надали меддопомогу вже 300 захисникам. Вже й затвердили план на 2025-й і мають підписані контракти з НСЗУ. 

– Лікарня від початку війни працює в штатному режимі. Ні один лікар не відправлений за свій рахунок. Не було жодного місяця затримки по заробітній платі. Я рахую кожний директор думає про свою роботу і свій колектив. Приміщення і територіальне розташування центральної районної лікарні досить привабливе. Це діючий лікувальний заклад, який працює, до якого йдуть люди. Я розумію Андрія Івановича (Кланца, – прим.автора), але ви розумієте, що є центральна районна лікарня, є 4 територіальні громади, які вона обслуговує і я рахую вона має право на існування.

 – Поки є все стабільно – залишатися на балансі районної ради, бути в співфінансуванні територіальних громад. Я не бачу варіанта переходу ні в Розсошанську територіальну громаду, ні в серцево-судинний центр, – зазначив Польовий. 

Як альтернативний варіант – передача лікарні на баланс Розсошанської селищної ради. За словами селищного голови тергромади Василя Дячка – це рішення підтримали на своїх сесіях інші громади, чиї мешканці звертаються по меддопомогу до райлікарні. 

– Всі одностайно довірили й прийняли рішення, затвердили ці рішення на своїх сесіях, для того, щоб передати цю лікарню на баланс Розсоші. Це вимагає законодавство. Коли ми проводили об’єднання, законодавець чітко вказав: центральні районні лікарні мають перейти у громаду. В яку? Ви можете вирішити, – зазначив Василь Дячок. 

Голова Хмельницької районної ради Богдан Цимбалюк поставив на голосування включення до порядку денного питання про передачу Хмельницької центральної районної лікарні на баланс Розсошанської ОТГ. Депутати проголосували проти. Після розпочалися словесні перепалки у залі. Люди обурювалися тому, що начебто депутати не зацікавлені в вирішенні долі лікарні.

– Ви нас не вважаєте за людей й громаду тоже? 

– Чому ви не включаєте наше питання? 

– Ганьба! 

Також звучали й пропозиції взагалі зняти з порядку денного питання райлікарні. Підтримки в залі не знайшлося. Голова ради двічі оголошував перерву. І щоразу депутатів у залі ставало все менше. Після другої перерви перелічували обранців у залі декілька разів. Врешті залишилося лише 32 депутати – тобто кворуму не було й відповідно сесія не була повноважною. На цьому все й завершилося. 

– Я за жителів району, я сама жителька Чорноострівської громади й за колектив. Тому коли не знаєш як робити – роби по закону і по совісті. Питання мали винести. Сесія мала відбутися, кінець року. І мали проголосувати. Але, на жаль, спрацювала маніпуляція людьми. Але було ще 20 питань нагальних, які треба було вирішити, – прокоментувала засідання сесії депутатка райради Оксана Данілова. 

Сам голова районної ради Богдан Цимбалюк зазначив: проведуть обговорення з депутатами й найближчим часом відбудеться повторне засідання сесії. 

– Є порядок денний, є питання, є представники. На жаль, сьогодні не дійшло навіть до обговорення даних питань. Навіть не затвердили порядок денний в цілому. Тому мені трохи шкода, що не відбулася сесія, адже є ряд важливих питань, які ми мали затвердити, до того ж кількість депутатів сьогодні була присутня така, що можна було це зробити. Але ми будемо надалі будемо спілкуватися з представниками центральної районної лікарні, будемо спілкуватися з мешканцями територіальних громад, які там лікуються, – резюмував Цимбалюк.  

Читайте також: 

У Хмельницькій обласній лікарні відкрили оновлене ортопедо-травматологічне відділення (ФОТО)

Найближчих записів немає: хмельничани кажуть, що довго чекають на запис до лікарів

Ремонти на 2,7 мільйона в обласному бюро судмедекспертизи. Деталі проєктів

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (35)
  • Юлия Якимчук
    Немає у Хмельницькій області лікарень, що гарно працюють. На жаль. Кругом копупція страшенна. Не замилюйте людям очі. Це як з Крупою. Всі знали, що бере хабарі, і всі мовчали.
  • Анатолій
    Лабазючка хоче прихватизувати чергову лікарню і продати?
  • Siava Bunia
    В результаті якось так вийде,що для покращеня роботи лікарні перетворять її на торгівельний центр...
  • Жанна
    Комусь потрібна теріторія

keyboard_arrow_up