Ніс «чує» проблему ще навіть не доходячи до будинку. Вже у дворі багатоповерхівки на Зарічанській добре відчутний запах сміття. Перед крайнім під’їздом стоїть два контейнери – ржаві і з великими дірками. А біля них розкидані відходи, шкірки від їжі і пакети. Голуб жадібно клює качан від кукурудзи, яка випала з котрогось баку. З-під них витікають ріки, запах від яких розходиться на весь двір. Контейнерів тут всього два, та й ті забиті "по вінця". Що має прибирати і хто відповідає за смітник під вікнами, з'ясовували журналісти vsim.ua.
На під’їзді напис «Не ставте машини перед входом у будинок – це перешкода для вивозу сміття!» Та мешканці залишають тут свої автівки, бо більше ніде.
Такий «аромат» стоїть як на вулиці, так і в під’їзді. Ще працюють сміттєві контейнери, хоча по місту їх масово почали закривати ще кілька років тому.
- Влітку було більш-менш. Зараз все тече, - розповідають мешканці будинку Надія і Ярослав Лопатіни. – Коли поставлять сусіди авто, то не має як під’їхати і вивезти це сміття. Ми самі наймали працівницю, яка нам прибирає по мірі можливості сміттєпроводи, миє підлогу в під’їзді. Нам би ще двірника нормального, - жаліються мешканці.
Мешканці кажуть, що сміття з контейнерів раніше вивозили раз на два дні
Люди розповідають, щомісяця скидаються на заробітну плату для прибиральниці, яка наводить лад біля сміттєпроводів. Вони тут розташовані в окремій кімнаті. Та навіть через двері пробирається неприємний запах.
Сміттєві баки перед під'їздом - окрема історія. Мешканці кажуть, їх вивозять переважно зранку. Ми приїхали сюди вдень, коли більшість людей на роботах. Та і в цей час баки були заповнені вщент. У "Спецкомунтрансі" говорять, що їхня функція - лише вивозити відходи. За словами керівника комунального підприємства, роблять це тричі на тиждень. А вже працівники ЖЕО повинні відповідати за прибирання території і стан самих сміттєвих баків.
Мешканці паркуються одразу перед під'їздом
За вивіз сміття у Хмельницькому відповідає «Спецкомунтранс». Але там кажуть, за утримання території в належному стані і в тому числі прибирання сміттєпроводу має відповідати власник будинку - ТОВ "ЖЕО", який і обслуговує багатоповерхівку. Як пояснює журналістам vsim.ua директор комунального підприємства «Спецкомунтранс» Владислав Кривенчук, сміттєпроводи закривають за рішенням загальних зборів. Мешканці самі мають вирішити на загальних зборах - потрібні їм сміттєпроводи чи ні.
Сміттєпровід знаходиться в окремій кімнаті під'їзду
- Сміттєпроводи утримує ЖЕК, за ним і прибирання. «Спецкомунтранс» лише прибирає майданчики загального користування біля сміттєвих баків. Жителям було б доцільно відмовитись від сміттєпроводів. Тим паче, в них майданчик недалеко від дому. Але щоб там не робили, коли сміттєпровід в під’їзді, то там постійно буде неприємний запах. Скільки людей вже відмовились і не шкодують. Потрібні загальні збори для цього, - каже Владислав Кривенчук.
За словами директора «Спецкомунтрансу», минулого року у Хмельницькому нараховувалось близько 670 сміттєпроводів. Каже, зараз цифра набагато менша.
Мешканці багатоповерхівки залишили скаргу на сайті «Відкрите місто», де просять допомогти у закритті сміттєпровода. Люди пишуть, що зібрали для цього 70% підписів ще влітку минулого року. Але проблема досі висить у повітрі. Кооперативний будинок №30 на Зарічанській обслуговує ТОВ «ЖЕО». Ми звернулись туди за поясненням.
- Хочуть закрити сміттєпровід - не питання. Ми не проти. Хай збирають всі підписи, складуть протокол, приносять і ми закриємо. Але проблема в тому, що не всі хочуть, - прокоментував ситуацію начальник ТОВ «ЖЕО» В'ячеслав Колесніков.
Сміттєві баки вже прогнили і заржавіли. Все стікає на асфальт у двір
Мешканці кажуть, ходять по калюжах і всю нечисть несуть у під'їзд і в квартири
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.