Ексдружина планує забрати сина до Польщі: батько підлітка звернувся до суду

-
Мешканець Хмельниччини вимагає не стягувати з нього аліменти.
-
А ще просить залишити сина жити з ним.
-
Що вирішив суд?
Типова сім'я - батьки і двоє дітей. Після розлучення син і донька залишилися жити з матір’ю. Батько-позивач на обох дітей платив аліменти. Після того, як доньці виповнилось 18 років, чоловік продовжував сплачувати колишній гроші лише на молодшого сина.
Чоловік переконує, що торік його колишня дружина виїхала до Польщі й тепер про сина піклується виключно він. Жінка ж витрачає аліменти на себе. Мало того, ексдружина хоче забрати дитину за кордон. Він вважає, що це порушує його права як батька і не відповідає інтересам самої дитини.
Хмельницький міськрайонний суд у позові йому відмовив. Тоді чоловік подав апеляційну скаргу, в якій наполягав на задоволенні його вимог.
Як визначається місце проживання дитини після розлучення?
Апеляційний суд роз'яснив, що місце проживання дитини після розлучення визначається:
-
за згодою батьків, якщо їй ще не виповнилося 10 років;
-
за спільною згодою батьків та самої дитини – після досягнення нею десятиріччя;
-
самою дитиною, якщо вона досягла 14 років.
Сину позивача вже виповнилось 14 років. Відтак, він може вільно обирати собі місце проживання з кимось з батьків. Важливо, що обоє з них володіють житлом.
Підліток суду пояснив, що він хоче жити як з батьком, так і з мамою. Батькова квартира ближче до школи, тому він живе з ним у будні, а на вихідні й канікули – з мамою. Сказав, що одяг купує собі сам або йому його купує мама. Вона ж перераховує гроші на банківську картку для інших витрат.
Суд зауважує, що сам факт перебування жінки з лютого по листопад 2021 року у Польщі не свідчить про те, що вона не утримує свого сина.
Чоловік в перспективі має шанси лише на зменшення розміру аліментів. Адже він також витрачає кошти на сина, коли вони живуть разом.
Наразі вимоги чоловіка відхилили й залишили рішення суду першої інстанції без змін.
Читайте також: Мешканця Полонного судитимуть за домашнє насильство
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
а такий був в нас шанс на єс))))) зараз європейці швидко розкусять цих