Хмельницьке капище вп’яте руйнували вандали

Хмельницьке капище вп’яте руйнували вандали
Капище рідновірів вп’яте осквернили вандали. Віряни не скаржилися до міліції, але пообіцяли відновити священне місце.

- Вандали спеціально принесли молот, адже відбити каміння, посаджене на суперміцний цемент не так просто, - розповідає про подію голова громади рідновірів «Стріли Стрибога» Богумир Миколаїв. – Також видно по силі ударів, що їх наносили саме молотом, а не сокирою. Тобто це не випадкові гості, а люди, що прийшли умисно нашкодити. Пилкою намагались зрізати кумир, але врятувала наша залізна ограда, яку ми встановили після акту вандалізму в липні 2012 р. Позавчора наші рідновіри повбивали будівельні цвяхи в кумира, аби той хто намагатиметься різати вище оградки не зумів цього зробити.

Відео дня
>Інцидент стався в ніч з 5 на 6 січня. На думку громади, те, що вандалізм скоїли напередодні важливого для християн свята, говорить про дикунство нападників.

- У доброзичливців вже стало "доброю" традицією, напередодні християнських свят сповняти біблійну заповідь "поруйнуйте жертовники їхні" (5 кн. Мойсея, 12, 3), - пояснює Богумир Миколаїв. – На щастя для людей і Бога більшість християн проводять святкові дні у храмі, чи в домашній молитві... Але є й недолюдки, які не мають конфесії і релігії, бо в наш час прагнень міжцерковної злагоди, тільки середньовічні дикуни можуть підіймати руку на святині іншої віри. 

Нагадаємо, напади на святиню для рідновірів відбуваються вже вп’яте. За фактами ведеться провадження по двох кримінальних справах. Наразі ж громада до міліції не зверталася.

- Ми не писали цього разу заяву, бо просто не було б кого описувати міліції, - каже Богумир Миколаїв. – Якщо минулих разів були свідки, то цього разу все зробили вночі, коли навіть охоронців не було на будівництві.

Рідновіри говорять – намагання вандалів зруйнувати капище підштовхнули до того, щоб покращити вівтар, оновити кумир, впорядкувати земельну ділянку, зробити клумби, висадити садженці дубів і калини. Навесні біля капища обіцяють облаштувати місце для відпочинку хмельничан, зробити альтанку.

- Ці ігри в "джіхад" рано чи пізно завершаться плачевно, як то завжди бувало з руїнниками храмів: одні мруть, іншим гниють руки, а треті отримують строки (як то сталось з осквернителем капища Перуна на Тернопільщині В.Шевчуком, якого від відсидки врятувала тільки амністія В.Януковича), - каже голова громади рідновірів «Стріли Стрибога» Богумир Миколаїв. – Все таємне стає явним! Напередодні Стрітення, прадавнього язичницького свята зустрічі зими з весною, бажаємо подолянам душевної теплоти і родинного затишку, хай злі духи і всілякі поробляння лиходіїв минають ваші оселі.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (16)
  • Anonymous
    Наталю, Ви спробуйте поміркувати таким чином: чи дозволили б наприклад у Пакистані збудувати слов"янський храм, якби там зібралась достатня кількість слов"ян. Питання звичайно з розряду утопічних, але коли припустити, то ви самі розумієте відповідь. Вона однозначна - ні! І річ тут не у толерантності, чи її відсутності, високій культурі - чи ні. Річ у іншому у збереженні культури як такої. Іслам це релігія агресивного прозелітизму, тобто вони вважають, що мусульманами мають стати усі, а ті хто не хочуть, мають бути знищенні в священному газаваті/джіхаді (Коран). Безумовно, поки їх мало вони тихенько будуть просити дозволити їм відкрити мечеть. Ви будете бачити, які вони культурні і сімейні. Але картинка одразу зміниться, як тільки вони відчують нашу слабинку. Це вже пізнала Європа. Я так само як і Ви з повагою ставлюсь до усіх наці і рас, не це визначає достойна людина чи не достойна. Але, я не хочу, щоб в моєму місті співав щодня муаддин, різали баранів на майдані Незалежності, жінкам підпалювали волоссся за те, що вони не носять хіджаб. Я хочу, щоб ці люди були у нас гостями і інтегрувались в нашу культуру і наші традиції. Щоб остаточно закінчити тему, поміркуйте для себе, чому така високорозвинена і безумовно демократична країна як Японія, не дозволяє надавати громадянство мусульманам, а проповідь ісламу має кримінальну відповідальність? Просто подумайте...
  • Anonymous
    Чингизхан никогда не притеснял религии других народов -потому и владел половиной мира.
  • Anonymous
    і тут Бендери відзначилися!
  • Anonymous
    кому "чешутся руки" и ума не стало - лучше бы прикладывали свой энтузиазм на борьбу с мусульманскими общинами, которые плодятся и начинают качать права! Не славяне несут угрозу, а муслимы..
    Anonymous reply Anonymous
    біденька, і що ж вони тобі пригозили??? мені, наприклад, абсолютно не заважають мусульмани, я навпаки за те, щоб вони мали свою мечеть у нашому місті. їх багато у нашому місті і вони мають право, як і в будь-якій європейській країні, на своє віросповідання.
    Anonymous reply Anonymous
    а после Натали, ты будешь им тапки в зубах подавать, и служить подножкой у кровати. Европа уже сожалеет о своей толерантности. дай Бог, чтобы это не случилось с нами..
    Anonymous reply Anonymous
    Це ти судиш по українцях, які їздять в Європу і задниці підтирають бабам? Я до такого не опущуся, і ще жодна країна європейська до такого не опустилася, так що не треба плести нісинітниці.
    Anonymous reply Anonymous
    Натали ,не полінуйтеся, сходіть на хмельницький міський форум і почитайте тему "Как мусульманство влияет на общество". Там досить багато освічених розумних людей ( не тільки хмельничан) логічно вибудовують що буде якщо мусліми заполонять европейські країни і нашу зокрема. Тероризм - це ще квіточки...Молодець Японія. Вона - одна з небагатьох країг , котора 100% не дає шансів жодному мусульманину. Японія не продається, скажімо так. Я розумію, що у тебе коханець чи чоловік може бути тим, кого я особисто називаю "чебуреками". Але я ніколи не зрозумію тих наших дурнуватих бабів , которі зв*язуються з ПНХ , або дурних дівчисьок, котрі за браком розуму і у прагненні кращого життя стають підстилками для вчорашніх селюків з Азії чи Кавказу.. Це- зрада. Зрада свого народу, свого міста , свого життя, своєї віри.. І ті, хто захищають , або байдуже ставляться до засилля муслімами наших земель - такі ж самі зрадники.
    Anonymous reply Anonymous
    Зовсім не чоловік і не коханець... Погана в тебе інтуїція! Я знаю одну сім"ю мусульманську, які живуть поруч зі мною, так от, що я можу сказати про них - це найпорядніша сім"я, яку я знаю, ніколи чоловік не ображає свою дружину, як ви тут усі пишете, вони завжди дотримуються різних своїх традицій, що, на жаль, ми словяни, не можемо цим похвалитися і завжди прихильні з оточенням, а також вільно володіють українською мовою, що дуже дивно і не звично... Знаєш Оля, мені абсолютно не цікаві нацистські лекції. Я дотримуюсь іншої точки зору. Для мене всі люди однакові, я ніколи не була і не збираюся ставати ксенофобкою. Я прихильно ставлюся до всіх людей різної нації і навіть сексуальної орієнтації. І, знаєш, я отримую навзаєму таке саме ставлення до себе. І зрадницею я себе не вважаю, зрадниками називаються ті, хто, насамперед, сам себе зраджує і ті, хто розпалює міжнаціональну ворожнечу.
    Anonymous reply Anonymous
    Наталі , в них в корані написано як правильно і чим потрібно бити жінок, ти взагалі хворенька чи що ...
    Anonymous reply Anonymous
    Тебе наверное хочется восточного муженька, да чтоб с калымом.
    Anonymous reply Anonymous
    Те, що я хочу, тебе абсолютно не стосується. А от свої еротичні фантазії, будь ласка, своєму чоловікові чи нареченому розказуй.
    Anonymous reply Anonymous
    дурочка
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
19:16 Мітинг через приїзд Онуфрія у Хмельницький: репортаж з місця події (ФОТО, ВІДЕО) 18:28 Де у Хмельницькому вимикатимуть світло 22 травня (АДРЕСИ) 17:40 Дві смерті за три дні. Що відомо про події у хмельницькій прикордонній академії? 16:32 Затримали шахрая, який ошукав хмельницьку пенсіонерку на 20 тисяч доларів Від читача 13:25 Заклади охорони здоров’я: фінансове забезпечення 16:08 На Хмельниччині чоловік жорстоко побив 12-річного пасинка: що вирішив суд 15:17 На Хмельниччині надзвичайники врятували сарну play_circle_filled 14:04 Скільки заробляють хмельницькі патрульні: проаналізували декларації photo_camera 13:30 Символічні збірні ВСІМ Бізнес-ліги 2025 12:48 Хмельницькі комунальники візьмуть кредити на 17 млн грн. Для чого? 12:12 «Помста за чаклунство»: деталі справи з катуванням на Хмельниччині 11:48 У Хмельницькому нагородили науковців (список) photo_camera 11:25 В Антонінах відкрили амбулаторію сімейної медицини 10:37 За минулий тиждень на грип та ГРВІ захворіли 5 088 жителів Хмельниччини 09:54 Юний волонтер, якого під час хвилини мовчання штурхнув чоловік, отримав нагороду за патріотизм 09:09 На Хмельниччині можна отримати кошти на утримання поголів’я корів: як це зробити 08:30 Курс валют у Хмельницькому на 21 травня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up