"Хмельницькгаз" оштрафували за нав'язування своїх лічильників споживачам

"Хмельницькгаз" оштрафували за нав'язування своїх лічильників споживачам
  • Хмельничани поскаржилися антимонопольникам, що в "Хмельницькгазі" забороняють встановлювати лічильники місцевих підприємств. 
  • В АМК зробили висновок, що газова компанія зловживає монопольним становищем.
  • Підприємство оштрафували на 68 тисяч гривень та зобов'язали дати дозвіл на встановлення будь-яких лічильників. 

При встановленні газового лічильника працівники ПАТ "Хмельницькгаз" вимагають, щоб хмельничани не користувались тими, які виробляють місцеві підприємства. Тому протягом 2016-2017 років багато містян написало скарги до обласного відділення Антимонопольного комітету. У зверненнях вказали, що в "Хмельницькгазі" відмовляються встановлювати лічильники роторного типу підприємств "Новатор" та "Ямпільський приладобудівний завод". В ПАТ викручуються, що в цих лічильниках відсутній термокомпенсатор, а типорозмір лічильника не відповідає фактичному споживанню та наявному газовому обладнанню.  

Хоч на прилади обліку газовиків вже не раз скаржилися хмельничани. Казали, що вони "крутять" повітря.  

На сайті АМК з'явилося повідомлення із поясненням, що "Хмельницькгаз" порушує права споживачів. Адже згідно закону можна використовувати лічильники, які відповідають вимогам щодо їх користування. Зазначено в повідомленні також, що роторні лічильники виробництва ДП "Новатор" та ПАТ "Ямпільський приладобудівний завод" чи інших підприємств можуть застосовуватись для обліку спожитого газу.

А от підприємство "Хмельницькгаз" створило неконкурентні умови. Також обмежило права споживачів на вільний вибір лічильника. 

Відділення АМК у Хмельницькій області наклало на ПАТ "Хмельницькгаз" 68 тисяч гривень штрафу за зловживання монопольним становищем. Та зобов'язало газову компанію дозволити споживачам встановлювати будь-які лічильники, що внесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки. Також "Хмельницькгаз" має виставити на своєму сайті перелік типів лічильників, які хмельничани можуть встановити в своїх оселях, відповідного до газового обладнання. 

Читайте такожЦіна на газ знову зросла. Споживачів про підняття повідомити "забули"
 

Додайте Всім.юа до вибраних джерел у Google

Коментарі (2)
  • Michael Dieselstar
    За минулі роки вони стільки бабок взяли з тих лічильників, що 68000 для них що 68 коп
  • Pavel Kondrashov
    Думаю, что сумма штрафу маловата. Ведь ни один год они дурили горожан.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
20:35 Спека посилиться: погода у перший день серпня на Хмельниччині 19:30 На полігоні завершилася детонація: із п'ятьма військовими немає зв'язку 19:02 На щиті троє воїнів з Хмельниччини: Олександр Дзигман, Сергій Зозуля та Микола Макарчук 18:01 Четверо військових травмовані, з кількома немає зв'язку внаслідок вибуху на полігоні Від читача 08:06 Протидія мобінгу (цькуванню) у трудовому колективі: як розпізнати, які наслідки та як захистити свої права 17:11 В ОВА розповіли про наслідки детонації на полігоні: що пошкоджено 16:27 У Кам’янці троє підлітків побили хлопця у парку: їм оголосили підозру 15:42 Після вибухів у Хмельницькому перевірили якість повітря: що показав моніторинг 15:05 Вибухи на території військової частини у Хмельницькому: офіційна інформація 14:29 У Хмельницькому діють аварійні відключення світла (АДРЕСИ) 13:52 У Хмельницькому 31 липня змінили рух автобусів: що треба знати 13:02 Завтра у Хмельницькому влаштують Медовий ярмарок 12:15 У Хмельницькому пролунали вибухи (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 11:48 У Кам’янці-Подільському BMW влетіла у квітковий кіоск: постраждала жінка (ВІДЕО) 11:15 В аварії на Старокостянтинівському шосе постраждав водій електровелосипеда 10:15 У Хмельницькому затримали військового, який втік в СЗЧ з автоматом 10:00 Ціни на пальне у Хмельницькому (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 09:38 У Кам'янці 19-річний водій «BMW» протаранив квітковий кіоск 09:00 Курс валют у Хмельницькому на сьогодні, 31 липня (ІНФОГРАФІКА)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up