Із 1 грудня забороняють ловити раків. Які загрожують штрафи

Із 1 грудня забороняють ловити раків. Які загрожують штрафи
Фото ілюстративне
  • Впродовж півроку на водоймах Хмельниччини не можна буде ловити раків.

  • Нагадуємо, яке покарання чекатиме на порушників. 

Чергова заборона на вилов річкових раків діятиме в Хмельницькій області вже з початку наступного місяця. Про це повідомив Хмельницький рибооохоронний патруль. Ловити їх не можна буде впродовж півроку — до 30 червня 2024. 

Це саме той період, коли відбувається виношування ікри. Тож заборону вводять з метою збереження та охорони популяції цього виду біоресурсів під час природного відтворення.

Основна мета заборони – захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу під час росту та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте, період формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця.

Відео дня

Штрафи

Вилов цих членистоногих під час заборони є грубим порушенням рибоохоронного законодавства. За незаконну ловлю раків порушників чекають штрафи:

Екологи закликають мешканців області дотримуватись заборони, задля збереження та охорони цих водних мешканців у період їх спарювання та виношування ікри.

Цікаві факти про раків

Добірка фактів підготовлена завдяки сайту Харківського рибоохоронного патруля. Нагадаємо, торік на Хмельниччині заборонили полювання на пернатих. Так, до закінчення воєнного стану на території області не можна полювати на пернату дичину. 

Читайте також: 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Василий Розуман

    А з якого числа казнокрадів саджатимуть?

keyboard_arrow_up