Кінотеатр Шевченка: яка його доля і чим живе заклад зараз

Кінотеатр Шевченка: яка його доля і чим живе заклад зараз
  • Заклад припинив масово показувати фільми з лютого 2022-го. 
  • А з початком війни перетворився на гуманітарний штаб. 
  • Дізнавались, чим живе зараз кінотеатр і які має проблеми?

Кінотеатр Шевченка – свого роду візитівка центру міста. Будівля старовинна, а сам заклад має понад 80-річну історію. Головний інженер тут працює понад пів століття і пам’ятає всіх керівників. Пригадує жартома, як на фільми ще ходили не з попкорном, а зернятами, заклад тоді міг вмістити майже 900 людей. 

Війна внесла свої корективи і кінотеатр став прихистком для переселенців і гуманітарним штабом. Та зараз вже згорнув роботу. На стінах, де раніше висіла афіша, тепер порожньо. Журналісти vsim.ua побували там, поспілкувались з керівницею і працівниками. Чим живе кінотеатр, чому не працює повноцінно і які має проблеми?

Замість кінозалу були мішки з одягом і їжею

Кінотеатр Шевченка багатьом хмельничанам знайомий з дитинства. Сюди водили школярів на

Відео дня

фільми, а на вечірніх показах можна було побачити молодь. У «ковідні» часи заклад призупинив роботу, далі почалось повномасштабне вторгнення. 

Виконуюча обов’язки директора закладу Марина Олійник розповідає: кінотеатр перестав працювати у лютому 2022-го. 

– Ми забрали все, що тут було і так в кінозалі з’явився штаб допомоги переселенцям. Не було нічого, тільки зал із мішками, товарами, харчами та одягом. А на другому поверсі тоді знайшли прихисток переселенці з тваринками. У холі ночували люди, які не мали де жити, – каже Марина Олійник. 

В такому режимі кінотеатр жив кілька місяців, а штаб продовжував працювати. І припинив роботу лише в червні цього року

– Після цього ми знову почали зносити все, як «мишки в хатку» – стільці поремонтували, поручні перешили, пофарбували все, – додає директорка. 

Кінотеатр в повну силу працювати не може. Чому?

Як раніше заклад працювати поки не може. Причина – у несправності апаратури, відремонтувати яку неможливо, а на нову потрібні великі гроші.

– Коли тут працював штаб і були перепади напруги, у нас згорів блок, який дозволяв переформатовувати і оцифровувати відео. Так кінотеатр в повну силу працювати не може, – пояснює Марина Олійник. 

За її словами, нова система коштує пів мільйона гривень. Наразі фінансувати такі потреби з бюджету не можуть. Мовляв, відповідні запити подавали на міську раду, але під час війни це питання не у пріоритеті. 

Що зараз відбувається у кінотеатрі?

Кінотеатр почав показ мультфільмів для школярів, як от  «Мавка». Пояснюють: заклад має можливість показувати продукт, але старіший – тобто той, який вже вийшов з прокату. 

Додамо, що ще задовго до повномасштабної війни для кінотеатру виділяли кошти на придбання 3D-апаратури, але поки її не застосовують, через описану вище проблему. 

Кінозал кінотеатру Шевченка розрахований на 465 місць. Але якщо відбувається показ для дітей, зал заповнюють наполовину – аби можна було поміститись в укритті під час тривоги. 

Окрім цього, в кінотеатрі був концерт в рамках культурного проєкту «Поза часом». Також планують покази документального фільму «Будинок „Слово“» і «Вовк» про воїнів спецпризначенців. 

Ще відбуваються лекції для хмельничан з тактичної медицини. 

Виживають за рахунок орендарів?

У кінотеатрі Шевченка зараз мало працівників. Директор пояснює, що вони на простої – отримують  ⅔ окладу і виходять на роботу за необхідності, до прикладу, коли є показ. Загалом повний робочий день зараз у директора, прибиральниці, двірника та головного інженера, який віддав роботі в цьому закладі більше 50 років. 

Поки кінотеатр не заробляє сам на себе, як це було у довоєнні часи. Будівля частково живе за рахунок орендарів. До слова, вони перекривають ⅔ простою оплати працівників. 

На запитання, яке майбутнє хотілося б для кінотеатру Шевченка, директорка відповідає:

– Хотілося б повністю відродження кінотеатру, переробити зал, – каже Марина Олійник. 

За її словами, існує концепція розвитку. Там йдеться про конференц зал, мистецькі гуртки для дітей та оновлення кінозалу. Однак все це потребує фінансування

Через цю апаратурну відбувається показ фільмів на широкий екран
Керівниця закладу Марина Олійник
Наталія Арсентіївна, головний адміністратор
Тетяна Миколаївна працює прибиральницею у закладі

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (8)
  • Гена Гена
    Не переймається, ще трохи постоїть і продадуть з молотка як все.
  • ВулЄх
    Його чекає доля протезного на Раклво😂
  • shorazu
    можливо ведуть до банкрутства і якійсь бізнесмен(депутат) викупить за копійки 🥸  , перебудують в черговий тц ...
    Ю reply shorazu
    Й цього бізнесмена звати Кр..па 🤣
  • Nadin
    А як можна підтримати фінансування? Де можна знайти про оренду, тощо ?

keyboard_arrow_up