Редакція видання vsim.ua розпочинає останній етап конкурс «7 чудес Хмельницького». Пропонуємо вам обрати визначні об’єкти Хмельницького, якими місто може вирізнитися серед інших населених пунктів області та всієї країни. Для обрання ми пропонуємо вам 14 об’єктів, серед яких 7 будуть оголошені переможцями конкурсу за результатами голосування. Але спершу пропонуємо ознайомитися з коротким описом кожного з об'єктів.
Пішохідна частина Проскурівської. Пролягає від вулиці Свободи до вулиці Володимирської. Відома також як «стометрівка». Тут розташовані історичні будівлі Хмельницького, як то колишній готель «Континенталь» або ресторан «Слон».
Дендропарк «Поділля». Розташований поряд із меморіалом Слави біля перехрестя проспекту Миру та Старокостянтинівського шосе. Бере свій початок з часів сільськогосподарської виставки, яка за радянських часів діяла у цьому місці.
Костел на проспекті Миру. Будівництво розпочали 1992 року, завершили за три роки після того. Споруда вирізняється особливою формою, яка не схожа на жодну іншу релігійну споруду в місті.
Будівля міської ради. Спорудження завершене 1904 року. Першою установою, яка була тут розташована, було Олексіївське реальне училище. Зараз тут розміщена Хмельницька міська рада, а також окремі її комунальні установи та підприємства.
Парк імені Михайла Чекмана. Заснований 1949 року при впадінні річки Плоскої в Південний Буг. Спершу його назвали Комсомольським, оскільки під час його облаштування працювали переважно комсомольці та піонери. Зараз площа парку складає 140 гектарів. На території є зоокуточок, атракціони, дитячі майданчики, сцена.
Скульптури Миколи Мазура з металобрухту. Чудернацькі фігури-атракціони розташовані у кількох місцях, зокрема в парку Чекмана, сквері Шевченка та на площі Свободи (неподалік колишнього кінотеатру «Сілістра»).
Будинок Рад. Збудований протягом 1952-1954 років. Налічує три поверхи без урахування башти. Зараз тут розміщені Хмельницька обласна рада та Хмельницька обласна державна адміністрація.
Хмельницька телевежа. Розташована на північно-західній околиці Хмельницького. Будівництво завершене 1980 року. Відтоді вона є найвищою спорудою в Хмельницькій області. Висота складає 208 метрів.
Залізничний вокзал. Теперішня будівля зведена у 1950-х роках. 1984 року її реконструювали, добудувавши адміністративний корпус, касові зали, багажне відділення та вестибюль.
Пам'ятник-фонтан барону Мюнхгаузену. Розташований у дворі будинку №46 на Кам’янецькій. Створений 1970 року скульптором Валентиною Ляшко за проєктом Григорія Мамона та Михайла Андрійчука.
Ботанічний сад Хмельницького національного університету. Розташований між гуртожитком №4 та корпусом №5 ХНУ на вулиці Інститутській. Заснований 2003 року. На території росте близько 20 тисяч рослин.
Острів Кохання. Споруджений 1949 року під час облаштування заплави Південного Бугу. Зараз територія острова необлаштована, тут є лише стела з брендом Хмельницького.
Парк імені Івана Франка. Розташований у центральній частині Хмельницького між вулицями Проскурівською, Франка та залізничною колією. Закладений у середині 1920-х років на місці болота. Однією з особливостей парку є блошиний ринок, який працює тут щонеділі.
Сквер імені Тараса Шевченка. Розташований у центрі Хмельницького біля кінотеатру Шевченка. На території розташований пам’ятник Тарасу Шевченку та дитячий майданчик.
Яке із цих визначних місць Хмельницького варто долучити до переліку семи чудес міста?
Партнери конкурсу:
«Посмішка успіху» Паламарчука Станіслава — стоматологія, що дарує щасливі посмішки
«Фруктовий рай» — завжди свіжі овочі та фрукти
ПрАТ «Хмельпиво» Наше пиво — живе пиво!
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
. Смішно бачити в списку будинок рад та Будівлю міської ради, але забули про Скульптуру «Віра. Надія. Любов»(на яку збирали кошти з всіх установ області в примусовому порядку(()