Крупа продав частину свого майна після обшуків: деталі

-
Ексголова Пенсійного фонду Хмельниччини відчужив частину майна.
-
Сумарно отримав майже 10 мільйонів гривень.
-
Сталося це через три дні після обшуків правоохоронців у його родини.
-
Розповідаємо детальніше.
На сайті Національного агенства з питань запобігання корупції (НАЗК) з’явилися дві нові декларації колишнього очільника Головного управління Пенсійного фонду у Хмельницькій області Олександра Крупи. Вони стосуються внесення змін в майновий стан. Опубліковані 15 жовтня 2024-го.
Угоди були укладені 7 та 8 жовтня 2024-го. Тобто через декілька днів після обшуків правоохоронцям у його родини – ДБР підозрюють його та матір, голову Хмельницького обласного МСЕК Тетяну Крупу, у незаконному збагаченні. Це збіг обставин чи продаж може бути пов’язаний із корупційним скандалом – пояснив експерт.
Що продав Олександр Крупа
Згідно з одною з декларацій, Олександр Крупа продав свої корпоративні права в компанії й отримав за це 2 399 222 гривень. Проаналізувавши декларацію Крупи за 2023-й бачимо, що саме стільки коштують активи товариства з обмеженою відповідальністю «Вест-Естейт». Як зазначено на сайті clarity-project, компанія займається наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.
Покупцем активів Крупи став Бицик Петро Миколайович. Відповідно до даних із youcontrol – він є одним із засновників цього ж ТОВ «Вест-Естейт». Угоду провели 8 жовтня 2024-го.
У іншій декларації вказаний продаж корпоративних прав на 7 500 000 гривень. При порівняні з декларацією про доходи за 2023-й вияснили, що ця сума - вартість частки Крупи у товаристві з обмеженою відповідальністю «Естейт Плюс». Обидві згадані компанії зареєстровані у Хмельницькому. Придбав активи Крупи – Близнюк Євген Петрович, який є засновником «Естейт Плюс». Продаж відбувся 7 жовтня 2024-го.
Відтак сумарно за здійснені операції посадовець отримав майже 10 мільйонів гривень.
Згідно із реєстром декларацій Олександр Крупа регулярно проводив операції з відчуження. Наприклад, у січні 2024-го здійснив продаж рухомого майна на 3 мільйони гривень.
Для чого проводять відчуження майна
Журналістка vsim.ua звернулася за роз’ясненнями до голови громадської організації «Антикорупційний штаб». Сергій Миткалик зазначив: причин для здійснення таких операцій може бути декілька й не завжди вони мають «прихований сенс» – просто людина так вирішила. Однак продаж майна й часток в компаніях викликає певні запитання, коли це здійснюється саме в період корупційних скандалів.
– Коли ти продаєш частку компаній після обшуків – ти так чи інакше привертаєш до себе увагу – адже в тебе є обов’язок відзвітувати.
– Він продає частки, якщо умовно Крупу (Тетяну Крупу, – прим.автора) буде визнано у вчинені злочинів – то можуть конфісковувати майно. Навіть і його. Задача продати його дуже швидко – з метою не допустити конфіскації майна, якщо справді слідство доведе незаконні дії й суд винесе вирок про конфіскацію майна – відповідно всі ці частки будуть конфісковані на користь держави, – пояснив Сергій Миткалик.
Самому Олександру Крупі наразі не повідомили про підозру. Однак, ймовірно, посадовець «перестраховується» уже зараз.
– Поки саме йому підозри немає – ймовірно він намагається продати майно, щоб вберегти від можливої майбутньої конфіскації, – зазначив Сергій Миткалик.
Читайте також:
Обшуки в сімʼї Крупи: знайшли списки «ухилянтів» та мільйони доларів
ДБР затримало керівницю МСЕК Тетяну Крупу. Що їй загрожує
Очільник Пенсійного фонду у Хмельницькій області Олександр Крупа звільнився з посади
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Nadiya Artyukh
ПОТРІБНО НЕГАЙНО ОРГАНІЗУВАТИСЯ — СУД ЛІНЧА МОЖЕ ВРЯТУВАТИ ВІД КОРУПЦІЇ!
Вадим Петрович
Всі знають, що тотальна мега корупція у діючому Пенсійному Фонді України просто зашкалює. Державні гроші з ПФУ, за відпрацьованими схемами, виводяться мільярдами щомісяця, ну а НАБУ, САП, ДБР і ОГП мовчазно спостерігають за цим корумпованим бєспрєдєлом, ну а судячи по "мертвій тиші" із оголошенням підозри керівнику управління ПФУ в Хмельницькій області КРУПІ Олександру Володимировичу, можна зробити однозначний висновок про те, що ДБР почало тупо зливати справу щодо нього (стосується крадіжки і виведення грошей з ПФУ). ... Проплачено... Дорого... (((
Tamara Galicz
Іванна Борецька