Куди хмельничанам подіти гілля та листя з приватного сектору: роз’яснення

- Спалювати «зелені» відходи домоволодільці не можуть, адже це заборонено.
- Дізнайтеся, як утилізувати гілля та листя без шкоди для довкілля та без порушення закону.
З настанням весняного тепла домоволодільці починають активно прибирати присадибні ділянки. Хмельничан закликають правильно утилізовувати зелені відходи та обрізане гілля. Спалювати їх заборонено, адже це шкодить довкіллю та здоров’ю людей, а також загрожує штрафом. Викидати «зелені» відходи на вулиці, у сміттєві баки чи залишати поруч із ними також не можна – це не лише засмічує місто, а й створює незручності для комунальних служб та мешканців. Однак існують законні та екологічні способи утилізації зелених відходів.
Які варіанти утилізації існують?
- Компостування
Це один із найкращих способів утилізації зелених відходів. Якщо у вас є приватна садиба або дачна ділянка, ви можете організувати компостну яму, де рештки рослин будуть перегнивати і перетворюватися на натуральне добриво. Пізніше отриманий компост можна використати для покращення ґрунту в саду чи на городі.
- Самостійне вивезення на сміттєзвалище
Якщо можливості для компостування немає, мешканці Хмельницького можуть безкоштовно здати зелені відходи на полігон. Для цього потрібно привезти їх на сміттєзвалище, що розташоване за адресою: проспект Миру, 7, виїзд у бік Олешина. Цей спосіб підходить для тих, хто має можливість самостійно транспортувати відходи.
- Вивезення обрізаного гілля комунальниками
Для мешканців приватного сектору діє спеціальна послуга з вивезення обрізаного гілля, яку щомісяця здійснюють комунальні служби Хмельницького. Про це повідомляють у міській раді.
Що потрібно зробити:
Гілля будуть вивозити у перший тиждень місяця. Для того, щоб комунальники забрали відходи, необхідно зробити в'язанки довжиною 80-120 сантиметрів та скласти їх у визначених місцях напередодні дня вивезення. Графік та локації на переглядайте нижче:
Послугу з вивезення здійснює комунальне підприємство «Спецкомунтранс». За довідками можна звернутися за телефоном: 067 314 06 07.
Читайте також:
- Куди хмельничанам здати небезпечні відходи: графік екобуса на березень
- Скотомогильники замість утилізації: як на Хмельниччині держпідприємство труїло землю
- Службова недбалість на 300 тисяч: судитимуть забудовника та інженера
- У Хмельницькому зафіксували небезпечний рівень забруднення повітря
- На хмельницькому сміттєзвалищі запустили станцію очистки фільтрату: для чого вона потрібна
- Перевірили повітря і воду в річках Хмельниччини: показники перевищені
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Понеділок - Гречани
Вівторок -Заріччя
Середа -Центр
Це яки й же Чорт Чиновник складав цей графік?;
Прикидуєте старенькі бабусі бігають по районах з вязками гілок і шукають де ж саме можна здати в'язки.
БУДУ ВИКИДУВАТИ БІЛЯ БАКІВ ЯК ЗАВЖДИ , ПОКИ ЦИМ ДІБІДЛАМ- ЧИНОВНИКАМ НЕ ДІЙДЕ ЩО ТРЕБА ЗРУЧНО РОБИТИ ,А НЕ ДЛЯ ГАЛОЧКИ..ЯК ВОНИ ПРИВИКЛИ ДЛЯ ГАЛОЧКИ