Купують наркотики через Telegram: у Хмельницькому боролися зі злочинною рекламою

-
Акцію провели волонтери за підтримки поліції.
-
Зафарбовували посилання Telegram-каналів зі збуту наркотиків.
У Хмельницькому провели акцію “Незалежна країна - незалежна нація”, під час якої боролися зі злочинною рекламою.
Активісти та поліцейські зустрілися біля зачиненого Будинку молоді “Проскурів” навпроти Хмельницького національного університету. На стінах цієї закинутої будівлі невідомі регулярно залишають написи з посиланнями на Telegram-канали збуту наркотиків.
Учасники акції кажуть, що місце обрали не випадково. Поруч розташовані декілька навчальних закладів і з вересня тут буде багато молоді.
Акцію організували волонтери реабілітаційного центру для наркозалежних “Пріоритет” та громадської організації “Пульс”. Їх підтримали працівники районного управління поліції, патрульної поліції та Управління боротьби з наркозлочинністю.
-
Такі заходи проходять по всій Україні, в Хмельницькому вже вдруге. Цього року їх присвятили 30-ій річниці незалежності. Мета - інформувати суспільство про проблему легкого доступу до наркотиків й зафарбувати максимальну кількість адрес, - сказав керівник реабілітаційного центру “Пріоритет” Сергій Галицький.
Як продають наркотики через Telegram?
Активісти кажуть, що основна небезпека таких каналів в тому, що через них наркотики придбати дуже легко. Будь-який підліток, який відкриє посилання, побачить весь асортимент товарів з цінами й навіть знижками.
-
Людина замовляє, пересилає гроші на картку. Тоді їй надсилають адресу й фото місця, де вона може забрати закладку. Схема проста, купити наркотик дуже легко, - сказав Сергій Галицький.
Розпізнати ці посилання не складно. Вони починаються з символу “собачки” (виглядає ось так - @). Внизу зазначають наявність того чи іншого наркотику. До прикладу, “шишки”, “фен”, “кекси” або “есть все”.
У перекладі з наркосленгу, “шишки” - це марихуана, “кекси” - кокаїн або крек, “фен” - амфетамін.
Зазвичай перехожі на такі графіті не звертають уваги, вважаючи дрібним хуліганством. Насправді ж для наркозалежних вони є сигнальним маяком - “тут продають все”.
-
Ці написи хаотичні, вони є всюди. Але найчастіше обирають не дуже помітні місця, біля яких проходить велика кількість людей. Це можуть бути паркани, гаражі, електрощитові підстанцій, закинуті будівлі, - сказав волонтер Максим.
Під час акції незаконні графіті замальовували білою фарбою, на якій синім та жовтим кольорами залишали патріотичні вислови.
Поліцейські кажуть, що завдяки таким заходам кількість написів зменшилась, але нові з'являються знову й знову. Тому вони разом з волонтерами регулярно проводять профілактичні бесіди у навчальних закладах. Також просять жителів інформувати про відомі їм випадки збуту наркотиків й за можливості самотужки ліквідовувати подібні інтернет-адреси біля своїх будинків.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.