“Лихі 90-і” у Хмельницькому: хто та як намагався захопити ПАТ “Проскурів”

“Лихі 90-і” у Хмельницькому: хто та як намагався захопити ПАТ “Проскурів”
 • Іван Рудик заявляє, що товариство незаконно “віджимають”.
 • Поліція каже, що в “Проскурів” вривалася група людей зі зброєю.
 • Тим часом в товариства офіційно новий керівник. І це не Іван Рудик.
 • Що вже відомо про це, читайте у матеріалі на нашому сайті.

Озброєні молодики у балаклавах увірвалися на приватне підприємство, вибили двері та погрожували охороні зброєю. Події нагадують сюжет із фільму про “лихі 90-і”. Але це сучасний Хмельницький. І ця подія сталася 29 серпня 2019 року на підприємстві ПАТ “Проскурів”.

Тоді десяток правопорушників затримали. Поліція спрацювала миттєво. Однак на наступний день молодиків випустили. Попри це під стінами публічного акціонерного товариства досі чергують правоохоронці. А голова наглядової ради підприємства повідомляє, що це було рейдерське захоплення. 

Що являє собою ПАТ “Проскурів”

Наразі ПАТ “Проскурів” - це публічне акціонерне товариство, яке займається рослинництвом, тваринництвом, садівництвом, переробною та харчовою промисловістю. В сфері його діяльності транспортні перевезення, будівельні матеріали, ресторани, торгівля, нерухомість, хімічна промисловість. Підприємство має 31 дочірню компанію та 1174 акціонери. Там працює від 700 до 800 людей, в залежності від сезону.

А розпочиналося все із колгоспу “Комунар”. В 1983 році головою правління там став Іван Рудик. З того моменту минуло багато часу. Які лише назви не носило підприємство. Іменували його і агрофірмою, і сільськогосподарським, відкритим та публічним акціонерними товариствами. Дякуючи, кіпрській фірмі “LAFINER SOP TRADING” LTD розширювалася і сфера діяльності. Вони стали інвесторами підприємства та виділили 1 мільйон гривень на будівництво заводу, з якого, по суті, все і почалося. 43,3 % акцій належало саме кіпрській фірмі.

З бухгалтера в гендиректора

Дивина на підприємстві почалися з 2008 року. Тоді генеральним директором став колишній бухгалтер фірми Віктор Будзінський. 

Саме тоді Кіпрська фірма виписала на нього генеральне доручення за яким той мав придбати трактор для підприємства. Придбав чи ні - не відомо, а от доручення зберіг. 

Знадобилося воно йому через 4 роки. В 2012 році, за словами Івана Рудика, Будзінський провернув аферу, яка і стала підґрунтям подій 29 серпня поточного року. 

Скрін із відео Поділля-Центр
 • Він увійшов у змову разом із начальником юридичного відділу підприємства Олександром Лисенком. Той домовився із директором ТОВ «Фондова компанія «ЦЕНТР-ІНВЕСТ» Григорієм Бондарем. І 17 жовтня 2012 року, в інтересах Лисенка, нібито від імені кіпрської компанії, за генеральним дорученням, Будзінський продав 42,43430% статутного капіталу Товариства “ЦЕНТР-ІНВЕСТУ”. Лисенко отримав 65 861 акцій за 6 586 гривень. Хоча їх номінальна вартість складала 50 гривень за штуку.  А це виходить 3 293 050 гривень, - розповідає Іван Рудик.

На наступний день компанія, яка діяла в інтересах Лисенка перепродала акції придбані в кіпріотів за тією ж ціною (6 586 гривень) Будзінському. В результаті він став власником контрольного пакету Товариства і мав 58, 3 % всіх акцій підприємства. 

 • І це зробила людина, якій я довіряв, як собі. Батько Віктора привів його до мене за руку і просив влаштувати на роботу хоч кимось, бо він саме розвівся з дружиною і ходив неприкаяний. Я зробив його правою рукою і отримав ножа в спину, - зазначив Іван Рудик. 

“Вичікував, коли піду на пенсію”

З 2012 року, за словами Івана Рудика, Будзінський “вичікував”, коли голова наглядової ради піде на пенсію. Цього не сталося. А наприкінці 2018 року Іван Рудик випадково в інтернеті натрапив на документи, де було зазначено, що Будзінський володіє 58, 3% акцій підприємства.  Він відразу ініціював на підприємстві аудиторську перевірку. 

З того часу, за словами Рудика, Будзінський почав “переховуватися”. Близько року він не виходив на роботу і через сина передавав лікарняні листи.  Коли були готові попередні результати перевірки, з’ясувалося, що з рахунків фірми зникло 22 мільйони гривень. Будзінського відсторонили від управління. 

Далі Іван Рудик зв’язався з кіпрською компанією і ті, за даними Оpendatabot,  подали до суду, щоб скасувати купівлю акцій Будзінським.

Так, 14 серпня до Господарського суду Хмельницького надійшла позовна заява з цього приводу.  Однак її двічі відправляли на доопрацювання, а 23 серпня ухвалили відмовити у задоволені позовних вимог.

“Зібрав позачергові збори”

Тим часом, 27 серпня, Віктор Будзінський зібрав позачергові збори товариства акціонерів. Іван Рудик, який має 7% акцій компанії, стверджує, що про збори не був повідомлений. На зборах було піднято питання про відновлення Будзінського на посаді генерального директора та про розпуск наглядової ради. 

Як відбувалися вибори нового генерального директора, дивіться на відео.

Відео редакції надали акціонери підприємства.

 • Акціонери, яких більше тисячі, вирішували питання на задньому дворі Розсошанського будинку культури. Бо сам заклад вміщує не більше сотні людей. Вони там нібито розпустили наглядову раду і призначили на моє місце свою людину, - говорить Іван Рудик.

Примітка: в публічному акціонерному товаристві діє дві гілки влади: виконавча, яка здійснює закупівлі та координує роботу компанії і дочірніх підприємств та наглядова, яка слідкує за виконанням функцій виконавчої. Голова наглядової ради обіймає вищу посаду ніж генеральний директор. 

Таким чином з 28 серпня Віктор Будзінський став керівником ПАТ “Проскурів”. Про це повідомляє Оpendatabot. Наразі, за даними сервісу Youcontrol, розмір статутного капіталу підприємства сягає 7 760 350,00 гривень.

 

“Мільйонні збитки”

У відповідь на це Іван Рудик надіслав лист-звернення до акціонерів ПАТ “Проскурів” у якому описав численні порушення процедури зборів та звернув увагу на те, що за попередніми висновками комісії Будзінський “завдав збитків підприємству на суму понад 30 мільйонів гривень”.

На наступний день після звернення Рудика до головного офісу підприємства ПАТ “Проскурів”, що на Кам’янецькій, увірвалися озброєні чоловіки. За словами Рудика, вони погрожували працівникам та побили кількох співробітників. Наразі ті в лікарні. 

 • Працівники підприємства викликали поліцію, чоловіків, які вдерлися туди - затримали. Відомості про подію були внесені до єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 4 статті 296 (Хуліганство). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до семи років. Їх затримали у порядку статті 208, але прокуратура підозри не погодила. І в порядку статті 209 їх відпустили. Наразі біля підприємства правоохоронці здійснюють цілодобове чергування, - пояснили у Хмельницькому міському відділі поліції. 

В прокуратурі журналістам vsim.ua сказали, що правоохоронці не дали достатньо доказів, щоб відкрити справу проти затриманих. 

 • Ми не погодили підозри поліцейських, бо в них не було жодних доказів, які б підтверджували це затримання. Хуліганство із застосуванням зброї вони не довели. Наскільки мені відомо, наразі на ПАТ “Проскурів” чергують представники охоронних фірм і зі сторони Рудика, і зі сторони Будзінського, - пояснив перший заступник керівника Хмельницької місцевої прокуратури Павло Маслюк. 

Відкрили кримінальні провадження

Журналісти vsim.ua відвідали головний офіс ПАТ “Проскурів”. Наразі там чергує лише дільничний офіцер. Охоронні фірми, про яких говорив прокурор, територію залишили. Про це нам повідомив адвокат Івана Рудика Богдан Ткачук, який наразі займається судовою тяганиною між генеральним та наглядовим директорами. 

 • Були представники з охоронної фірми, яку найняв Будзінський. Через два дні вони територію покинули і більше ніхто з його сторони до головного офісу не приїжджав. Не було і самого Будзінського, - пояснив адвокат. 

Наразі Іван Рудик перебуває у своєму кабінеті і запевняє, що робота підприємства не зупинилися, а сотні працівників працюють у звичному режимі. Віктора Будзінського на робочому місці ми не знайшли. Підлеглі говорять, що не бачили його дуже давно. 

Ми також спробувалися поспілкуватися із Віктором Будзінським. Знайшли у відкритому доступі декілька телефонів. За всіма ними зв’язок відсутній. Ми далі будемо намагатися дізнатися що відбувається у ПАТ “Проскурів” за версією Віктора Будзінського.

Богдан Ткачук повідомляє, що наразі по справі відкрито кілька кримінальних проваджень. Вони скеровані до суду. За подальшим розвитком подій слідкуйте на нашому сайті. 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (4)
 • Анатолій

  Господь покарає всеодно , як не крути ! Афериста і злодія на нари !
 • Денис

  Колгосп Рудику перейшов теж не дуже відкрито
 • rocno5

  скатертью дорожка....
 • Alex Varmint

  заберайте )))
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
19:01 Долар підскочив, євро здешевшав: курс валют на 28 вересня 18:34 В мобільну розробку - гарантовано! Разом з Вінницькою ІТ-Академією (Новини компаній) 17:56 Від невролога до сексопатолога. До кого з хмельницьких лікарів виписують найбільше направлень stars 17:45 Жителька Хмельниччини віддала “банку” майже 20 тисяч гривень Від читача 11:30 Мало що може завадити нам рятувати життя. І це точно не COVID-19 16:56 Затримали банду, яка постачала до Хмельницького СІЗО наркотики і психотропи photo_camera 16:17 Ремонт Н-03 у Хмельницькому районі: що виконують зараз і які роботи на черзі photo_camera 15:59 Успіх реформи децентралізації: на Волині пройшла об’єднувальна зустріч представників партії «За Майбутнє» (пресслужба партії «За Майбутнє») 15:33 Які вулиці знеструмлять у Хмельницькому 28 вересня (АДРЕСИ) 14:42 За вихідні на Хмельниччині + 549 хворих на COVID: останні дані 13:54 Зрізали дерева і залишили сміття. Екологи зафіксували рубку дерев у Хмельницькому районі photo_camera 13:11 Жителю Хмельниччини “світить” до 8 років за зберігання трьох кілограмів канабісу photo_camera 12:17 “Тримав в страху” і погрожував вбити її і себе. На Хмельниччині покарали чоловіка-агресора 11:21 Ціна ідеї - 150 тисяч. Ще два дні хмельничани можуть подавати громадські проєкти 10:52 Які заходи проведуть у Хмельницькому цього тижня (ПРОГРАМА) 10:07 Визначилися фіналісти чемпіонату Хмельниччини з футболу 09:17 На Південному Бузі виявили понад три кілометри браконьєрських сіток photo_camera 22:33 Шоу дронів у Хмельницькому: як це було play_circle_filled photo_camera 19:33 Найпопулярніші новини тижня на сайті “ВСІМ” play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up