Локальний замор риби у Теофіпольській громаді: наслідки спеки та забруднення

- У громаді виявили загибель 21 біоресурсу.
- Однією з головних причин екологічного лиха вважається висока температура води.
Минулого тижня інспектори Хмельницького рибоохоронного патруля зафіксували локальний замор риби у Теофіпольській громаді. Виявили загибель 21 біоресурсу. Однією з головних причин екологічного лиха вважається висока температура води.
Сергій Беспалько, головний спеціаліст відділу іхтіології, регулювання рибальства, меліорації та аквакультури Хмельницького рибоохоронного патруля, зазначив, що аномальна спека для цього регіону має згубний вплив на популяцію риби. "При такій спеці у риби утворюється дефіцит кисню. Для малька це ще критичніше, оскільки його організм ще формується і потребує більше кисню," — додав він.
Для нормальної життєдіяльності риб рівень кисню у воді повинен бути не менше 4 міліграмів на літр. За кисневого голодування у риб мутніють очі, бліднуть зябра і слизова оболонка рота. Якщо задуха продовжується, риба може загинути.
Ще одним фактором, що негативно впливає на популяцію риби, є забруднення водойм та їхнє літнє цвітіння, яке виникає через збільшення кількості водоростей.
Покращити ситуацію можна, збільшивши проточність у водоймах або шляхом аерації — переміщення води підвісними моторами або компресорами. Також для профілактики літніх явищ обкошують зайву надводну рослинність. Проте, такі маніпуляції на водоймах загального користування не завжди дозволені.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.