Масових звільнень не буде? У Хмельницькому вирішуватимуть долю районної лікарні

Масових звільнень не буде? У Хмельницькому вирішуватимуть долю районної лікарні
  • У грудні 2024-го обласна рада вирішила взяти на баланс районну лікарню. 

  • Після її мали б приєднати до серцево-судинного центру. 

  • Працівники медзакладу влаштували мітинг й зірвали сесію райради. 

  • 28 січня це питання розглядатимуть повторно. 

 

Взяти на баланс області й об’єднати з іншим медзакладом. Із грудня 2024 року точаться дискусії щодо долі Хмельницької центральної районної лікарні. Своїм рішенням депутати обласної ради вирішили забрати медзаклад під своє крило, а там – передати його на баланс Хмельницького обласного серцево-судинного центру. Остаточне рішення мали прийняти на сесії районної ради. Та цього не сталося: обурені медпрацівники та жителі громад, які обслуговуються в лікарні, влаштували мітинг й зірвали сесію. Уже завтра, 28 січня, має відбутися повторне засідання. Нагадуємо події минулого зібрання й розповідаємо, чому серцево-судинному вигідне це приєднання. 

З чого усе почалося

11 грудня 2024 року Хмельницька обласна рада вирішила передати Хмельницьку районну лікарню зі спільної власності громад району у власність громад, сіл та селищ Хмельницької області. Запропонував це зробити директор Хмельницького обласного серцево-судинного центру Андрій Кланца. Згідно із планом, згодом райлікарню мали приєднати до його медзакладу. 

Відео дня

Після цього уже Хмельницька районна рада мала своїм рішення погодити цю передачу на сесії. 23 грудня 2024-го відбулося таке зібрання. На нього прийшли працівники райлікарні разом із жителями громад, які отримують там медичні послуги. До слова, установа обслуговує пацієнтів із Гвардійської, Чорноострівської, Розсошанської та Лісовогринівецької територіальних громад. Люди виступили проти цього рішення, адже вважають, що персонал залишиться без роботи, а людям ніде буде лікуватися. 

– Це питання не вивчене. Куди діватися людям? Майно передати – це все: гінекологічне обладнання, стоматологічне, куди? Персоналу куди діватися? Це по-перше. По-друге: сам серцево-судинний центр не має достатньо коштів, щоб організувати заклад. Він має 7 мільйонів – це на два місяці зарплати. А що далі? 

– Місце, гарне приміщення, зроблені ремонти – чому б собі не забрати? Саме легше відібрати, – розповів  журналістці vsim.ua Леонід Коцюба – директор КНП Центру ПМСД Хмельницького району під час сесії 23 грудня. 

Директор Хмельницької центральної районної лікарні Олександр Польовий розповів журналістам: медзаклад працює належно. Допомогу надають, проводять госпіталізації, операції, лікують військових. 

– Лікарня від початку війни працює в штатному режимі. Ні один лікар не відправлений за свій рахунок. Не було жодного місяця затримки по заробітній платі. Я рахую кожний директор думає про свою роботу і свій колектив. Приміщення і територіальне розташування центральної районної лікарні досить привабливе. Це діючий лікувальний заклад, який працює, до якого йдуть люди. Я розумію Андрія Івановича (Кланца, – прим.автора), але ви розумієте, що є центральна районна лікарня, є 4 територіальні громади, які вона обслуговує і я рахую вона має право на існування. 

Під час сесії селищний голова Розсоші Василь Дячок запропонував передати лікарню на баланс громади. Звучала пропозиція включити це питання до порядку денного. Та депутати не підтримали це рішення. Голова райради Богдан Цимбалюк неодноразово оголошував перерву в засіданні. Врешті все завершилося тим, що низка депутатів покинули сесійну залу й не вистачало голосів для проведення зібрання. Сесія не відбулася. Питання «повисло в повітрі». 

Для чого це потрібно 

Як ми вже згадували вище, Хмельницьку райлікарню мають передати на баланс серцево-судинного центру, який очолює Андрій Кланца, який і був ініціатором цього рішення. У інтерв’ю TV7+ він зазначив: ніяких звільнень не передбачається. 

– Якась реорганізація повинна бути – такі вимоги часу зараз. Але ніяких масових звільнень – даремно хвилюються, цього не планувалось. Ми плануємо зберегти всю багатопрофільність районної лікарні, яка в неї є. Власне це і є підставою для збереження левової частки персоналу.

На першому етапі дивитимуться на ефективність роботи того чи іншого напрямку. Наприклад, якщо травматологія виконуватиме належно свої функції – відділення посилюватимуть. В іншому випадку – можуть провести реорганізацію й розвивати інші напрямки. 

–  В подальшому будемо збирати колективні збори й будемо приймати рішення по реорганізації тих чи інших напрямків діяльності: хірургія, терапія – що ми з них робимо: паліатив, реабілітацію, консервативну кардіологію, неврологію, судинно-мозкові напрямки розвивати. Кілька напрямків, травматологія, працюємо добре, гарні операції – значить працюємо в цьому напрямку. 

Андрій Кланца зазначив: після приєднання заклад працюватиме без змін. За тими ж напрямками, тим же колективом. Наголосив: об’єднання – це можливість посилювати спроможність медустанови. Це означає додаткове фінансування на це.

– Обласна рада, обласна адміністрація завжди чітко дотримується своїх бачень розвитку медицини. Посилюють її, дають можливість купувати обладнання, посилювати ті напрямки, які ми бачимо в стратегії свого розвитку. І кожен рік додатково виділяють фінансування, досить значне: і 20, і 50 мільйонів на рік – це гроші, якими ми можемо додатково користуватися для надання сучасних послуг жителям нашої громади. 

Долю лікарні визначать на сесії 

Завтра, 28 січня, заплановане засідання сесії Хмельницької районної ради. На голосування виноситимуть питання й центральної районної лікарні. Працівники медзакладу та громадськість будуть присутні на зібранні. Відстоюватимуть свої права та долю лікарні. Журналісти vsim.ua теж будуть там і розкажуть вам про результати. 

Читайте також: 

У Хмельницькому медики зірвали сесію райради: все через районну лікарню

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (18)
  • Toma Boyko
    Прийшло багато лікарів, медсестер. Всі приїхали навіть з районів.  Зрада є. І всі знають хто це. Питання одне. Як ви людям в очі дивитись будете? Як ви працювати далі будете?
  • Валерій Ксендзик
    А коли відремонтують старі приміщення кардіології.

    Питання до А. Кланци.
  • Олександр Кот
    Геноцид триває по всіх напрямках ...
  • Tereshenko
    Ну ось тепер і звільнені лікарі не будуть комуналку платити. А якщо в обласній дитячій всім  зарплати зменшили, то й ті не будуть комуналку платити. Як така ситуація, безробіття, скорочення або копійчана зарплатня то нехай Шмигаль усім комуналку платить.

keyboard_arrow_up