“Мене мотивувала місія”: історія “нескореного” Максима зі Старокостянтинова

- “Ігри Нескорених” - відомі міжнародні змагання для бійців, які зазнали травм.
- У них взяв участь 26-річний офіцер з Хмельниччини - Максим Єрмохін.
- Про підготовку, мрії, “дизайнерський” протез і зйомки у кліпі розповів журналістці “ВСІМ”.
Invictus Games (Ігри Нескорених) - міжнародні спортивні ігри, які визначають роль збройних сил у світі. Кращі ветерани ЗСУ змагаються, аби продемонструвати силу, мужність і незламність. Цього року “Ігри” особливі... через війну. Змінився і посил української збірної, тепер він звучить як: “донести світові біль і жахіття”.
Поспілкувались з одним із “нескорених” - офіцером родом із Старокостянтинова Максимом Єрмохіним.
На межі можливостей
“Ігри Нескорених” цього року - однозначний успіх для українців. Наша збірна 22 квітня завершила змагання у Гаазі (Нідерланди) із 16 медалями, з яких 5 золотих, 5 срібних та 6 бронзових. Учасники команди мали змогу донести всьому світу, що таке війна і як українці боронять свою землю та всю Європу. Invictus Games - міжнародні спортивні змагання в паралімпійському стилі. В іграх, заснованих принцом Гаррі, беруть участь поранені військовослужбовці і ветерани. У національній збірні “нескорених” і Максим Єрмохін зі Старокостянтинова. Про нього і розповімо далі. Давайте знайомитись?
Поранення і новий виклик
Максимові - 26 років. Він військовий офіцер. “Ігри Нескорених” для нього стали справжнім викликом. Зізнається журналістці vsim.ua, до змагань активно готувався два роки. А все розпочалось з важкого поранення. У 2018 році на Донбасі хлопець підірвався на протипіхотній міні. Каже, навіть не відразу усвідомлював, що втратив ногу. Потім були безліч операцій, ампутація і реампутація, аби встановити протез. Спортом Макс почав займатись майже відразу після поранення. Постійно тренувався і готувався, аби потрапити до збірної “нескорених”.
-
“Відбір був ще у 2019 році. Спочатку регіональний в Києві, потім національний теж в столиці. Там було багато видів спорту. Спробував себе всюди, крім метання диску та стрільби з плаванням. Сама підготовка вже у складі збірної України тривала більше двох років. Більше двох років праці, випробувань та подолання себе. Не завжди була можливість тренуватись, та як я знаходився на службі паралельно. І лиш у вільний від служби час мав нагоду тренуватись. Але підготовка до повномасштабного вторгнення рашки і саме вторгнення знов внесли свої корективи, як і пандемія ковіду до цього. Вона двічі зірвала нам участь у цих змаганнях”, - каже Максим Єрмохін.
На змагання - з поля бою
Максим у складі збірної України представляв на “Іграх Нескорених” Хмельниччину. Там був біг на дистанцію у 100 метрів і баскетбол на візках. Зізнається, результатом команди більш, ніж задоволений, проте особистим - ні. Для офіцера “Ігри Нескорених” - це дух перемоги, братерства і дух єдності.
-
“Це коли людина, яку ти ніколи не знав і не бачив, розуміє тебе практично на всі 100. Це коли ти або тобі допомагають, навіть не знаючи хто ти. Це комьюніті, яке має дуже велику рушійну силу. Прикладом духу нескореності є Україна, як сказав принц Гаррі. Особливо гостро це відчувається, коли хлопці поїхали з бойових дій на змагання і назад. Мотивувала у змаганнях сама місія: зробити для України максимально, що можеш в даній ситуації. До того ж, спортивна дипломатія - теж має велику силу, враховуючи численні зустрічі нашої команди з високопосадовцями країн-партнерів та представниками інших команд”.
Дизайн протезу робить сам
У Максима Єрмохіна - особливий протез, який привертає погляди оточуючих. Річ у патріотичному малюнку, дизайн якого, до речі, хлопець робить сам:
-
“Протез, на якому я біг, мені не підходить, оскільки він був актуальний до крайньої операції. Змінилась форма, а отже його використання стало неможливим через біль і незручності в нозі. Якщо простими словами: це схоже на те, ніби у вас 43 розмір взуття, а вас поставили бігти крос в 40 км в 36 розмірі взуття. Але це була єдина змога хоч в чомусь пробігти свої 100 метрів. Щодо дизайну протезу, то зазвичай я роблю сам”.
Знявся у кліпі?
І такий досвід у військового є. Про те, що Максим Єрмохін з’явився у кліпі українського hip-hop виконавця YARMAKА, дізнались випадково. “Потрібен живим” - так називається відео робота музиканта, де знялись відомі українці, серед них Фагот і Фоззі з ТНМК, Сашко Положинський, боксер Денис Берінчик, письменник Сергій Жадан. У кадрі також з’явився і Максим. Ось, що розповідає про зйомки хлопець:
-
“Мені подзвонила моя подруга Таня і запропонувала знятись в кліпі. За декілька хвилин мене набирає Саша Ярмак (реп виконавець, - прим.авт.) і пропонує знятись в кліпі. Я погодився і ми домовились про місце і час. Після цього ми з Сашком дуже добре спілкуємось і товаришуємо. Іноді переписуємось один з одним щоб розуміти, що все в порядку - живі і здорові, та як він теж захищає нашу країну”, - ділиться Максим.
На запитання, які плани і мрії має, Максим відповів:
-
“Плани? Перемогти і почати знов, як 4 роки тому, будувати для себе і країни мирне життя. Можливо і одружитись, якщо Бог дасть. Але підтримка дівчини точно дає сил і наснаги будувати майбутнє”.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Олеся Гаврилова
Слава Україні.....
Виктор Томаля