На Хмельниччині бійцю, у якого згоріла хата, громада купила нову

На Хмельниччині бійцю, у якого згоріла хата, громада купила нову
Хата подружжя Данюків, у якій в серпні минулого року сталася пожежа. Фото: Суспільне Хмельницький
 • У сім’ї військовослужбовця влітку згоріла хата.
 • Громада їх почула та подарувала будинок.

У сім’ї військовослужбовця в селі Кропивна Сахновецької громади, що на Хмельниччині, влітку згоріла хата. Відтоді подружжя Данюків — Юрій та Олена — жили практично без даху. Вони зверталися в сільську раду по допомогу і зараз її таки дочекалися.

У хаті в Кропивній Сахновецької громади, в якій понад десять років мешкають Юрій і Олена, влітку минулого року сталася пожежа і весь дах практично згорів. У той час чоловік перебував на фронті. За її словами, вона зверталася в сільську раду по допомогу і лише зараз її таки дочекалися, — пише Суспільне.

Дах влітку накрили поліетиленом, який надала сільська рада, та проблеми це не розв’язало, — розповідає Олена Данюк. Жінка показує: в хаті досі кіптява, стеля падає, всюди стоять миски, і вона це виносить та виливає. Каже, коли дощ чи тане сніг, ситуація зовсім критична.

Відео дня

За словами Юрія Данюка, який зараз приїхав у коротку відпустку додому з фронту, щоби перекрити дах, потрібно було хоча б 140 тисяч гривень, яких у подружжя немає.

Сільський голова Сахновецької громади Олександр Шрейдер розповідає — Олена влітку зверталася по допомогу в сільську раду.

"Звернулась, що треба накрити дах, бо дощі йшли тоді. Ми накрили. Потім порахували, у скільки обійдеться ремонт їхньої хати, вийшло, щоб зробити ремонт, то там більше треба вкласти, чим придбати якийсь окремий будинок. Стали шукати житло для них, аби купити", — каже сільський голова.

Фото: Суспільне Хмельницький

Юрій та Олена Данюки поки живуть у старій хаті, але вже готуються до переїзду в нову, придбану за кошти громади. Зі слів Олександра Шрейдера, Данюкам купляють за бюджетні кошти — тисячу доларів — хату на іншій вулиці села.

"Ми уже знайшли хату, яка, за погодженням з ними, їм підходить. Треба просто зробити невеличкий, хоча б косметичний, ремонт і за домовленістю з власниками вони зможуть перейти проживати в цій хаті", — каже Олександр Шрейдер.

За словами Юрія Данюка, їх з дружиною все влаштовує і поки документи на купівлю нової хати оформлюють, вони з Оленою готуються до переїзду.

Читайте також: 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (4)
 • Костянтин

  Да... 40000 грн. виділили... і не соромно блін(
 • Григорій Петришин

  0967601881
 • Алла

  Просто
 • Читач81

  Люди вже давно мали жити в хатах як у Польщі. Ця згорівша хата як Україна, до чого довели злодії Україну за 30 років. І далі доводять.

keyboard_arrow_up