На Хмельниччині спіймали 7 паліїв сухостою. Які штрафи їм загрожують

На Хмельниччині спіймали 7 паліїв сухостою. Які штрафи їм загрожують
Тут і далі фото ГУ ДСНС у Хмельницькій області
  • У Хмельницькому та Шепетівському районах надзвичайники спіймали двох людей на спалюванні сухої трави.

  • А на Кам’янеччині за допомогою дрону виявили аж 5 паліїв. На всіх склали адмінпротоколи.

У Хмельницькій області рятувальники продовжують боротися із підпалами сухої трави. Нагадаємо, що минулої доби пожежники 10 разів виїжджали гасити суху рослинність. Горіли пасовища, береги річок, узбіччя доріг і це все, через недотримання людьми правил пожежної безпеки, а подекуди і умисні підпали. 

Разом з тим, надзвичайники почали ловити паліїв сухостою та притягувати їх до відповідальності. Впродовж 24-25 березня на території області спіймали 7 паліїв. По одному в Хмельницькому та Шепетівському районах, а решту — в Кам’янець-Подільському районі. Про це повідомляють в управлінні з надзвичайних ситуацій. 

Так, на Шепетівщині фахівці ДСНС 24 березня впіймали чергового палія. Ним виявився місцевий мешканець, який нехтуючи усіма застереження рятувальників, вирішив "випалити" свою земельну ділянку. 

На чоловіка склали протокол. В подальшому його притягнуть до відповідальності. За такі дії йому світить штраф у розмірі від 3 060 грн до 6 120 гривень, а в разі особливо тяжких наслідків — кримінальна відповідальність.

А наступного дня, 25 березня, на території Хмельницької міської громади під час чергового рейду  вогнеборці помітили ще одного палія сухостою. На нього склали протокол про адміністративне правопорушення за 1 частиною статті 77/1 та оштрафували на 3 060 гривень.

А от Кам'янець-Подільські рятувальники спіймали 5 паліїв сухостою 25 березня. Це вдалося зробити за допомогою авіарозвідки. На них склали 5 протоколів про адміністративне правопорушення за статтею 77/1, частина 1.

Рятувальники вкотре закликають громадян не спалювати сміття на городах та суху рослинність на відкритих територіях. Ці необдумані дії призводять до виникнення пожеж у приватних житлових, господарських спорудах та на дачних садибах. Якщо під час відпочинку на природі або перебуваючи на присадибній чи дачній ділянці помітили безупинне поширення вогню, негайно повідомляйте до пожежно-рятувальної служби за номером 101. 

Які штрафи за спалювання сухої трави

У міській раді додають, що спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежонебезпечний період. Дуже часто вогонь виходить з-під контролю, відтак може загорітися житло. 

На території Хмельницької міської територіальної громади заборонено спалювати листя, гілля, сухостій, сміття, побутові та інші відходи. Тих, хто це робитиме, штрафуватимуть. 

Які штрафи передбачено за підпал сухої рослинності:

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (122)
  • Читач23

    їх в 100 раз більше, взяти коптера і шукати треба. Мало того, що плюють на порядок і закон, так ще й травлять всіх навколо
  • 007

    Добре що котельні на соломі і мазуті поробили
  • Andriy Rozemborskiy

    В такому випадку має коменхоз збирати таке сміття чи краще вивозити по полях і посатках
  • Андрей Гришнюк

    Ну судячи із ст.77 п1 КУпАП то напевно потрібно поліції ,чи ДСНС дзвонити,нехай приїдуть і спалять вони...

keyboard_arrow_up