На міському пляжі Хмельницького небезпечно купатися – МОЗ

- Центр громадського здоров’я МОЗ опублікував перелік пляжів України, де купатися безпечно, а де не рекомендується, бо якість води не відповідає стандарту на мікробне забруднення.
- До найбрудніших пляжів країни віднесли міський пляж у Хмельницькому.
Цього тижня на Хмельниччині очікується спекотна погода. У такі дні люди шукають прохолоду біля річок, озер та інших водойм. Та важливо пам’ятати, що не всюди вода придатна для купання.
Щоб з’ясувати, де купатися безпечно, фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ України ще з початку купального сезону проводять моніторинг якості води в офіційних місцях масового відпочинку. Вони беруть проби води та аналізують їх за хімічними та мікробіологічними показниками (перевіряють, серед іншого, на наявність кишкової палички, яка є маркером фекального забруднення).
Якщо показники перевищують допустимі норми, купання в таких водоймах може призвести до шлунково-кишкових захворювань, шкірних реакцій і навіть серйозних інфекцій.
Станом на 27 червня 2025 року, в Україні оновили перелік пляжів, де безпечно купатися, а де — ні. До неприданих увійшов міський пляж Хмельницького.
Безпечні і небезпечні для купання пляжі на Хмельниччині
Вода відповідає нормам безпеки на таких пляжах області:
- у межах пляжу вілли «Дві ріки» у селищі Велика Слобідка Кам’янець-Подільського району на річці Мукша
- на міському пляжі Ізяслава на річці Горинь
- на міському пляжі у Славуті на річці Богушівка
- у місті Красилів
- у місті Старокостянтинів
- у місті Полонне на річці Хомора.
Не скрізь ситуація оптимістична. Зокрема, йдеться про обласний центр.
"У Хмельницькій області якість води не відповідала нормам за хімічними показниками у межах міського пляжу в місті Хмельницькому", — зазначають фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ.
Через забруднення тут заборонено купатися — це може становити загрозу для здоров’я.
Додамо, що за останніми результатами досліджень, Південний Буг виявився найбільш забрудненою річкою області. "Зашкалюють" показники у районі села Копистин, нижче за течією від обласного центру. Як у березні пояснювала "Всім.юа" професорка кафедри екології Хмельницького національного університету Наталія Міронова, до річки потрапляють:
- стічні води з підприємств і приватного сектору,
- залишки добрив із сільгоспугідь,
- інші побутові забруднювачі.
Це призводить до евтрофікації — вода "цвіте", покривається зеленою плівкою, зменшується рівень кисню, гине риба. Це явище в майбутньому може спричинити заболочення річки.
Нагадаємо, для покращення ситуації на Хмельницькому водосховищі нещодавно проводили зариблення, внесення хлорели та вапнування.
Варто додати, на Хмельниччину насувається спека: на початку липня температура повітря почне зростати — до +33 градусів. Дізнавайтесь тижневий прогноз погоди для Хмельницького.
Читайте також:
- У Хмельницькому виявили тіло чоловіка у річці (ФОТО, ВІДЕО)
- На Хмельниччині втопився підліток
- Ледь не втопилися: на Хмельниччині рятувальники витягли з Дністра подружжя
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Галина ПрисчжнюкНа Хмельниччині загадили все , адже заміть очисних споруд все тече в річку
-
Олексій Анатолійович«Кращий» мер світу «розвиває» Хмельницький….🤦🏻
-
Микола МарковськийВілла «Дві ріки» у селищі Велика Слобідка належить Якову Цуглевічу. Як посміли б написати що там небезпечно.
-
Ірина ВасилівнаСупер)))))😎