Близько сотні людей зібралося на березі річки Південний Буг на капищі Стрибога. Там вони запалили Живий Вогонь і співали купальські пісні.
Опудало одягнене у жіночий одяг символізує воду, а чоловіча лялька Коструб - вогонь. Жіночу ляльку Морену спалювали, а чоловічу кидали у воду для того, щоб поєднати дві стихії.
А дерево Купайлиці розірвали вщент, намагаючись забрати з нього собі на згадку цукерку чи вишеньку.
Язичники кажуть, що у день літнього сонцестояння, на Купайлу всі природні сили наділяються цілющими та магічними властивостями, природа знаходиться у розквіті, тож навіть дерева й квіти розмовляють.
Цього року на капищі, крім звичних народних пісень, співала Софія Ротару. Біля ідола рідновіри поставили музичну апаратуру та під музику проводили молодіжні ігри.
Дощ не налякав присутніх, а навіть навпаки. Ближче до ночі людей ставало більше.
Це свято кохання і здійснення мрій. Саме тому по колу носили коровай, до якого доторкалися всі присутні, щоб загадати бажання. З другого короваю відламували шматочок, щоб поласувати. Також усіх пригощали компотом.
Вважається, що саме в цей день усі природні сили наділяються цілющими та магічними властивостями, природа знаходиться у розквіті своїх сил, тож навіть дерева й квіти на Купала розмовляють.
Сплетені віночки незаміжні дівчата пускали по воді.
Дівчата захищають Морену.
Пізно ввечері стрибали через купальський вогонь. Суть стрибка полягає в очищенні душі. Стрибати потрібно тричі зі сходу на захід, тоді людина очищається від гріхів за цілий рік.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.