На цьому тижні Україна перейде на літній час: що варто знати

На цьому тижні Україна перейде на літній час: що варто знати
ua.depositphotos
  • В Україні знову відбувається перехід на літній час.
  • Стрілки годинників потрібно буде перевести на годину вперед.

У ніч на неділю 28 березня Україна перейде на літній час. Перевести стрілки на одну годину вперед мають о 03:00.

За постановою Кабміну, перехід на літній час в Україні уже понад 20 років відбувається в останню неділю березня. 

Варто зазначити, що раніше у Раді зареєстрували проєкт закону про обчислення часу в Україні, яким було передбачено скасувати перехід на зимовий та літній час. Відповідний законопроєкт уже затвердив парламентський комітет з питань економічного розвитку. 19 березня Верховна Рада відправила проєкт на доопрацювання до другого читання.

"Якби законопроєкт підтримали в Україні назавжди встановився б другий годинний пояс UTC (UA)+2. Так званий "зимовий час", - пише УП.

Друзі, зважте на те, що стрілки годинників у ніч на неділю переведуть на годину вперед, відтак спати доведеться менше.

Новий режим сну і загалом такі зміни у часу можуть негативно впливати на самопочуття і здоров'я.  Постарайтеся максимально уникати стресу у цей період та уникайте емоційних навантажень. За тиждень до переведення годинників лікарі рекомендують щодня лягати спати на 15 хвилин раніше, ніж зазвичай.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (24)
  • Емілі Ястремська
    Ну і даремно. Наш географічний час зимовий. Ці переведення шкодять дуже здоров'ю, а економічного ефекту немає, навпаки, продуктивність ніяка. Для чого рішення ВР? В совдепі ВР не вирішувала. Достатньо постанови Кабміну. Більшість людей зітхне з полегшенням. Таку проблему зробили.
  • Віталій Українець
    Це дуже шкодить оранізму!
    Порушення ритму та часового циклу завжди негативно вливає на людей!
  • Читач53
    Раніше ніколи не переводили стілки годинника, л
    ише виходили на роботу на годину раніше
  • Maryna Antoniuk
    Не вижу проблемы, практически вся техника переводиться автоматично, а на час дольше будем спать!) не будьте злюками 🤗🤗🤗
    Надя Фриз reply Maryna Antoniuk
    Maryna Antoniuk я то тільки за щоб время переводили .
    Maryna Antoniuk reply Maryna Antoniuk
    Надя Фриз какая разница 🤦🏻‍♀️ 😅
    Надя Фриз reply Maryna Antoniuk
    Maryna Antoniuk на час меньше )
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
15:12 На Кам’янеччині розшукують 78-річну Валентину Редіну: прикмети 14:13 Кого найчастіше обирають хмельничанки для ведення вагітності: ми дізналися 13:01 Для роботи світлофорів у Хмельницькому виставлять генератори 12:14 На Хмельниччині у січні зафіксували 34 випадки обмороження людей Від читача 18:52 Аксесуари для ритуалів та біодобавки: поліцейські припинили діяльність двох груп шахраїв 11:17 У Волочиському професійному ліцеї відкрили нову майстерню за 2,3 мільйона гривень 10:15 Які збитки понесли громади Хмельниччини внаслідок російських обстрілів у 2025 році 09:00 Курс валют у Хмельницькому на сьогодні, 8 лютого (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 18:31 Стане холодніше: погода 8 лютого на Хмельниччині 18:08 У боях загинули військові з Хмельниччини: Ігор Кучерявий, Сергій Писарівка, Яків Поліщук 17:41 Юного бійця з Кам’янця-Подільського відзначили нагородою Міноборони 17:15 На Хмельниччині ввели критичні обмеження електропостачання 16:17 У Хмельницькому попрощаються із загиблим військовим Андрієм Демʼяненком
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up