Залізничний вокзал у Хмельницькому дедалі більше походить на європейські за рівнем комфорту. Сьогодні, 5 лютого, там запрацював сучасний зал очікування для учасників АТО та їхніх сімей. Він цілодобовий і безкоштовний. Працювали над створенням залу протягом місяця. За словами юриста вокзалу Жанни, комфортну кімнату зробили абсолютно з нуля. Тепер перед відправленням потягу там зможуть відпочити, приготувати їжу та сходити в душ військовослужбовці.
Чим оснащена кімната та як до неї потрапити, дізнавалися журналісти vsim.ua.
Кімната підвищеного комфорту для учасників АТО (ООС) знаходиться у східному крилі залізничного вокзалу на першому поверсі. Збоку від вхідних дверей у приміщення висить дзвінок для виклику адміністратора. Прямо над ним розташувалася камера спостереження. Щойно військовий натискає на дзвінок, сигнал від нього надходить на планшет адміністратора. На пристрої відразу висвітлюється картинка і адміністратор бачить, хто підійшов до дверей.
Далі вона викликає ВСП (військову службу правопорядку), яка цілодобово чергує на автовокзалі й ті вже перевіряють документи подорожуючого.
- учасники АТО/ООС (в т.ч. бійці-добровольці АТО/ООС, добровольці-медики, які допомагали/допомагають і евакуйовували/евакуюють поранених безпосередньо з зони бойових дій) – за наявності документа (довідки і т.п.) про безпосередню участь в АТО/ООС;
- близькі родичі загиблих учасників АТО/ООС – за наявності документа який ідентифікує особу відвідувача, документів, що підтверджують родинні зв’язки; свідоцтво про смерть;
- близькі родичі загиблих осіб, які відносяться до Героїв Небесної сотні – за наявності документа який ідентифікує особу відвідувача, та наступних документів: що підтверджують родинні зв’язки; свідоцтво про смерть; довідка чи інший документ, що підтверджує особу загиблого – Героя Небесної сотні.
Для того, щоб двері до кімнати відпочинку відчинилися при собі потрібно мати:
Крім документів ВСП перевіряє також багаж військового.
Якщо хлопці їдуть із зони бойових дій - невідомо, що вони везуть із собою у сумці. Тому процедура догляду речей обов’язкова. Якщо все в порядку, ми записуємо до журналу коли відправлення потягу ідо того часу військовий, сам чи з родиною, може перебувати у кімнаті відпочинку. Там все облаштовано для комфорту. Єдине, що вбиральня знаходиться на поверсі. До неї можна відлучитися в будь-який. Зсередини вийти не проблема. Щоб потрапити назад, слід подзвонити у дзвінок і я відчиню двері. Повторно показувати документи не потрібно. Адже їх уже перевірили й у нас не тек багато одночасно може перебувати там людей, щоб я усіх не запам’ятала, - каже адміністратор залу підвищеного комфорту для учасників АТО (ООС) Діана Драч.
Одночасно в залі підвищеного комфорту може перебувати 10 людей. В приміщені 3 кімнати. Прямо за дверима знаходиться безпосередньо кімната для відпочинку. В ній стоять 4 м'які дивани, журнальний столик, дерев'яні шафи для одягу та шухляди під ключ для особистих речей. На стіні висить великий плазмовий телевізор та кондиціонер. Кімната оснащена кількома розетками для підзарядки телефонів. Є можливість скористатися доступом до інтернету.
Ліворуч (зі входу) від кімнати відпочинку - кухня. Вона обладнана шафою для посуду, мийкою, обіднім столом, стільцями, холодильником та мікрохвильовою піччю. Також там є кулер з питною водою.
Праворуч (зі входу) від кімнати відпочинку розташована санітарна кімната. Там є бойлер, душова кабіна, рукомийник, дзеркало, сушарка для рук, пральна машинка, праска та прасувальна дошка. Все працює. З крана тече як холодна, так і гаряча вода. Є дозатор із рідким милом та рушник.
Всі кімнати просторі, прибрані та світлі. Поки, за словами юриста вокзалу Жанни, відвідувачів у кімнаті ще не було. А от адміністратор Діана з нетерпінням чекає на перших гостей. Каже, це чудова можливість хоч якось віддячити хлопцям за мирне небо над нашим містом. В свою чергу, обіцяє завжди дарувати приємну посмішку героям та їхнім родинам.
Нагадаємо, що перший зал очікування для військовослужбовців відкрився 1 жовтня 2019 року на Центральному залізничному вокзалі в Києві. Наразі такі зали працюють більш ніж на 20 залізничних вокзалах України. А саме: на вокзалах станцій Київ-Пасажирський, Одеса-Головна, Харків-Пасажирський, Дніпро, Запоріжжя-1, Полтава Південна, Чоп, Т. Шевченко, Миколаїв, Херсон, Вінниця, Чернівці, Рівне, Львів, Ужгород, Тернопіль, Жмеринка, Суми, Івано-Франківськ, Козятин, Біла Церква, Хмельницький відкриті безкоштовні зали очікування для військовослужбовців – учасників АТО/ООС.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Екатерина Иващенко
Ірина Кадлубенко
Юрий Буймистер
Микола Монтач